Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

kenileja

Příjemné překvapení. O to příjemnější, že Gwyneth Paltrow je skvělá (neváhám použít slovo božská) a skvěle se na ní dívá. Velkým překvapením pro mně byl i John Hannah, kterého znám zatím jen jako pěkného hlupáka z Mumie. Poloha v tomhle filmu mu ale seděla rovněž. Skvělý nápad ohledně změny detailu v jedné situaci, která pak zapříčiní jiný průběh a celý film se na to snaží reagovat a srovnávat dvě verze příběhu. Tohle můžu, všechny ty životní příběhy, to je moje. :-) Tenhle má navíc velké plus, je totiž hodně upřímný. ()

DadysGirl

Film s báječnou myšlenkou, ze které by se jistě dalo vytěžit víc, na druhou stranu proč... I tak je to milý, příjemný, romatický, zkrátka dobrý film... ()

Judy24

Výborný nápad a první polovinu jsem si i myslela, že slušně provedený, jenže asi po 45 minutách to ztrácí dech, člověk se začíná nudit a jenom zoufale čeká na předvídatelný závěr. Hlavní herecké výkony, které se od sebe dost kvalitativně liší (John Hannah - skvělý; Gwyneth - slušná; John Lynch - na nic) pocit unavenosti po filmu ještě umocňují. Je to škoda, protože myšlenku to má skvělou a jak říkají tvůrci ve filmu o filmu, nutí vás to přemýšlet o tom, co by kdyby, ještě dlouho po shlédnutí. P.S. Kdybyste někdo pochopil český název, nestyďte se mi to vysvětlení napsat... ()

Milda003

Musím říct, že nápad mně opravdu zaujal a i když jsem věděl, že jdu do romantické komedie doufal jsem, že by to mohl být zajímavý film. Ale bohužel, průběh filmu mně vůbec neoslovil. Začalo se to nějak moc zbytečně zamotávat a nudit. ()

pe3czech

Puff tak to je námět, který bych chtěl jednou taky natočit... ale... už bych nebyl originální, ale ten co natočil film podobný Srdcové sedmě... a navíc bych tam neměl moooc hezkou Gwyneth Paltrow... Opravdu pěkný snímek! ()

Katte

Byla jsem opravdu zvědavá jak "tohle" může dopadnout.. a konec? Celkem (ne)čekaný, to ale každý musí posoudit sám :-) ()

ric

Vcelku originální způsob jak jeden příběh rozvětvit do dvou a jak si s tím poradit, aby to bylo srozumitelné, nicméně přišlo mi to místy trochu moc naivní a ke konci už mě to nudilo. John Hannah byl ale exceletní. ***1/2 ()

CrazmydRed

celkom mila romanticka komedia, v ktorej sa osud pohral so zivotom hlavnej predstavitelky. Gwyneth to zahrala pekne, i ked...myslim, ze zo scenaru sa dalo vytazit viac a lepsie :) ()

Biggles

Lehce nadprumerna romanticka temer komedie. Neurazi, ani nenadchne. Gwyneth je nicmene super. nejsou to tri*, ale tri a pul ()

DooFooS

Romantická variace, na téma, které se objevilo již dříve, minimálně pak ve filmu Pan Osud. Ovšem zde byl příběh až moc roztahaný a střihy mezi variantami života příliš hektické. ()

Adam's

Na tenhle film prostě musíte být ve správné náladě. Je to romantická komedie, ale rozhodně ne ledasjaká. Originální nápad dvou cest téže hrdinky, které rozdělila jedna banální příhoda, donutí k zamyšlení. Co by mohlo být, kdyby... Gwyneth Paltrow a především John Hannah podávají výborné výkony, scénář ani na okamžik nenudí a závěr rozhodně není očekávatelný. Pro tenhle film mám slabost. ()

natalanka

Zajímavý a dost dobře udělaný film. Krásně propletený, celkem dobře promyšlený. Po několika měsících zapomenete o čem tak úplně přesně byl, takže se s chutí kouknete znovu. Je to napínavé, zamilované i dramatické. A jak už to bývá, končí to dobře :-)) ()

BAADRAAM

Příjemný, působivý film, který na mě zapůsobil hned po Titanicu ze všech romantických filmů nejvíce. Scénář nemá chybu. Srdcová sedma je povedeným snímken, jenž vás zcela jistě zaujme svým nápadem. Zcela jistě se nejedná o revoluční film, ale mezi filmy nestandartního ražení se řadit jisté bude. ()

pOne

Rozpačitá realizace zajímavého námětu. Nic tomu nepřidá ani hrozný český dabing. Postavy se chovají podivně a jsou mi nesympatické. Dialogy znějí, jak kdyby je někteří herci četli z učebnice. Kdybych to chtěl zjednodušit a vyjádřit bez zbytečných kliček, tak je to takový film o ničem. ()

Saros

Britská romantika o tom jak pouhá vteřina může zásadně změnit život. Fakt dobře udělané dvě příběhové linie propojující se náhodnými místy při nichž kupodivu netápete která je momentálně která. Přestože chlapy z toho vyšli s mírně pošramocenou pověstí i přesto můžu doporučit :) ()