Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

blazenka

Poctivé 4* za příběh i za krásnou Gwyneth Paltrow. Film, který se mi skutečně, líbil a klidně si ho pustím znovu. 85%. ()

R4kosn1k

Tyhle filmy zbožňuju, co by bylo kdyby to udělala? kdyby stihla ten vlak? No přesto mi tam něco chybělo, ale nenudil jsem se, ale bavil :) ()

Silencia90

Film o tom, jak pouhá sekunda dokáže změnit celý život. Často lidé přemýšlejí "co by kdyby..." a tento film to krásně ukazuje. Není natočen nijak megalomansky, ovšem ten nápad je skvělý. ()

Snake.Charmer

Nad průměr tento romantický film vytahuje především propojení dvou rozdílných scénářů vývoje děje. Tvůrci filmu jako vypravěči nezklamali, divák má neustálý přehled a příběhy se místy velice dobře prolínají. Dále je tu nevtíravý humor, moje oblíbená Gwyneth (ostatní herci rozhodně nezaostávají!), zajímavé zvraty a samozřejmě spousta osudové romantiky. ()

spriteboy

Film nás nutí přemýšlet o osudu. Skrze příběh k nám přichází názor, že osud člověka existuje a že naše životy směřují k naplnění tohoto osudu. Stejný názor sice nesdílím, ale přesto se mi snímek velmi líbil. ()

Pet 510

Musím se přiznat že myšlenka co by kdyby je pro mě hodně atraktivní takže srdcová sedma mě dost zaujala. Bohužel tento film jenom vypadá zajímavě. Je to pouze nechutné množství klišé, otřepaných žvástů a předvídatelných rozhodnutí zabalené v pěkném balícím papíře. Jediné co ho drží nad vodou je očekávání jak vše skončí a osud i když i ten na konci vyzní tak nějak do ztracena... Pro mě bublina splaskla. ()

Wolvie

Vzhledem k potenciálu,který skrývalo obsazení Gwyneth Paltrow a především námět samotný,byla pro mě Srdcová sedma slušné zklamání.Film,který potěší jednotlivostmi,ale jako celek působí nedodělaně a nesourodě až běda.Z tohohle osobní kultovka nebude,ač jsem v to tajně doufal. ()

MickeyStuma

Co kdyby? Otázka provázející historii od nepaměti. Co kdyby Hitler vyhrál válku? Co kdyby Napoleon dobyl Rusko? Co kdyby Karibská krize skutečně vyvrcholila jaderným konfliktem? Ale také co kdybychom se ráno vzbudili o půl hodiny dřív? Co kdybychom se vykašlali na zmrzlinu a stihli ten autobus? Samé, co kdyby. A s takovým, co kdyby, právě pracuje tento romantický lehce úsměvný snímek. A je to jednoduché. Centrem dění je Helena. Spěchá na metro. A právě tady je ten hlavní osudový bod. Právě datu se osud rozděluje do dvou alternativ se svým dalším vývojem. Právě tady u vyprávění příběhu vznikají dvě dějové linky, které se vzájemně prostřídávají. V jedné dějové lince Heleně vlak ujede a v druhé vlak stihne. Ano co kdyby. Máme tak možnost přímé odpovědi na ony otázky. Co kdyby vlak stihla a co kdyby jí naopak vlak ujel? A tak se nám vyobrazují dva životy jedné osoby ve stejném čase, které se místy i prolínají a oba míří do stejného cíle. Nebo ne? Osud je něco, co nemůžeme ovlivnit, ale který plně ovlivňuje nás. A možnosti jsou minimálně dva. A tak tu máme romantický snímek krapet neobvyklého ražení, který je pohodový a místy až moc uhlazený. Větší dramatičnost by určitě neškodila. Žádná filmová pecka to sice není, ale jen tak k odpočinkovému shlédnutí postačí. Snad jediné, co oba příběhy vyvolávají, je zvědavost, jak oba příběhy nakonec skončí. Opravdu záleží na osudu a nebo je to jedno? ()

Redbee

Výborný film o tom, jak by to bylo, kdyby se během jedné minuty stihlo/ nestihlo něco úplně obyčejného, třeba nastoupit do metra. ()

Barak

Kdyby.... Gwyneth Paltrow se své "dvojrole" zhostila více než skvěle a jak John Lynch, tak hlavně John Hannah jí zde výborně asistují. Námět určitě není využit tak moc, jak by mohl - scénář by mohl být o hodně lepší, to uznávám -, ale tenhle film mám odjakživa rád (důvod páte hvězdičky), protože mě zkrátka dostal. Herci, hudba, zápletka, prolínání těch dvou "příběhů" je výborně zvládnuto.. mě se to hodně líbilo.... ()

kuces

Oddechový film ktérý potěší křehčí polovičku... na Gwyneth se pěkně kouká a John se snaží. Ode mě 7/10.. ;-) ()

Torgal

Zaujímavý nápad o tom, ako jediný zlomok sekundy môže úplne zmeniť životnú dráhu človeka mohol byť síce vyťažený o čosi lepšie, ale nádherná Gwyneth Paltrow ťahá tento film hore. So sympatickým Johnom Hannahom tvoria pekný pár a nebyť tam toho tretieho odpudivého blba, tak by som asi zaokrúhľoval hodnotenie smerom nahor. 7-/10 ()

cerbygerby

Dvojrole Gwyneth se docela povedla.. ukázat divákům co by se stalo když by nestihla metro... dva odlišné ale v jádru stejné příběhy. Dost dobré pokoukání..Pomalý rozjezd mi brání v plném hodnocení, ale jinak je to kvalitní 4* snímek. ()

patroklos

Hodně zajímavý snímek, dobrý nápad, ale některé dialogy lidí mi nepřišly příliš reálné, což můj dojem trošku pokazilo. Konec byl originálně vyřešený, milovníkům romantiky mohu jen doporučit. ()

PavelZava

Myslím, že film je naprosto sqělý, jak myšlenka, tak realizace. Nejlepší hláška "Cheer up. Remember what the Monty Python boys say. 'Always look on the bright side of life?' No, 'Nobody expects the Spanish inquisition.'" Gwyneth hraje dobře, John Hannah je dobrej švihák ()

Jakubik

Pro mě velmi příjemné překvapení. Romantické komedie moc nemusím, ale tahle mě celkem oslovila. Skvělé herecké výkony herců v hlavních rolích a povedený příběh, který už je tak trošičku místama chaoticky natočen což je zřejmě cílem, aby byl divák pořád ve střehu. Lehký nadprůměr ale 4 to o vlásek nebudou… ()

Stíba

Fajn nepřeslazená oddychovka se sympatickou mladou Gwyneth Paltrow, od které jsem nicméně očekával trochu víc (od filmu ne od Gwyneth). Dva paralelní příběhy se vedle sebe velice rychle točí v krátkých úsecích a částečně se překrývají aby tak nějak splynuly úplně. Osudová setkání, motýlí křídla nebo jen náhoda? Zkrátka jak se komu asi chce. ()

Biopler

Treba určite chváliť originalitu diela i paralelný slalom v narácii dvoch príbehov. Objektívne však treba uznať, že Gwyneth Paltrow nie je herečkou do romantického filmu, je príliš vysoká a nesrší z nej to čaro, z ktorého chlapom padá sánka. Navyše meganesympatický chlap John Lynch je nepochopiteľný výber do jednej z hlavných rolí. To mám tvorcom veriť, že s takýmto týpkom niekto žije? Príbeh však pekne odsýpa a záver je brilantne vymyslený, vychutnal som si ho. ()