Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

mis-ko

Jedna udalosť odštartovala dve alternatívy, ktoré však v konečnom dôsledku riešia stále ten istý problém a záver neodvratne speje do jednej koľaje. Pojítkom sú John Hannah a Monty Pythons. ()

baribal

čekal jsem, že to "vyhraje" ta druhá... nakonec to byla ta, která měla hezčí vlasy:D... netradiční příběh a moje oblíbenkyně :))) ()

nirvanafan

Tehle film se opírá o staré známe, co by se stalo, kdyby...což nejednou jistě hlodalo hlavou nejednomu z vás. Může jediný zlomek vteřiny opravdu zásadně ovlivnit náš život? Odpověd v tomto filmu je jasná: Ano, může. Skvělý scénař i Gwyneth Paltrow v hlavní roli. 80% ()

Laxik

Herci zde hrají, Amerika je přes oceán a celé je to v koncepčně zajímavém obalu. Ale jak výborně to začalo, tak to pokračovalo až moc stejně a předvídatelně. Ze začátku se člověk baví, ale postupně je to čím dál větší nuda. A ani závěr kvalit začátku to nezachrání. Jednou, dvakrát za život ano, ale víckrát to nepotřebuju vidět. Plus: Na mě je tam moc romantiky. ()

O.Peta

Jestli mám rád nějaký romantický komedie, tak jsou to právě ty s prvky fantasy. Rozdělení na dvě příběhové linie byl výborný nápad, ač trochu riskantní. Trochu jsem se bál, že dojde k velkému roztříštění a absence hlavní příběhové linie bude znát. Oba příběhy jsou ale krásně povázaný stylem osudu se nevyhneš, ať už se cesta větví různými směry. Příjemná hudba, z herců velká pochvala pro Gwyneth a Johna Hannaha, ten mě už ohromil ve Spartakovi, tady jen potvrdil, že je skvělý herec. Jen John Lynch mi nepřišel jako ta správná volba. 80% ()

Maq

Běžný příběh partnerské krize. Ozvláštněný hrou na dvě verze, kde počáteční výhybkou byla nepatrná náhoda. --- Zdá se mi, že v britských filmech se dosud zachovalo mnohem více z umění dobrých dialogů a neokázalého kvalitního herectví. Vtírá se podezření, že i britské publikum je jazykově vyspělejší než americké nebo české. --- Příběh nic nepřehání, což je dobře, ale ani nic důležitého nesděluje, což snižuje jeho význam. Sexuální morálka je jaká je a hrát si za svobodna na věrnost je nonsens už z podstaty věci. ()

MATADOR

Neustálé spory na téma "OSUD" vedu mnohdy sám se sebou. Jak to vlastně je? Je vážně tak důležité, jestli stihneme vlak, nebo nestihneme? Vážně se může celý život z tohoto důvodu změnit? Je to asi dle názorů jednotlivých lidí. Každopádně mi Srdcová sedma jako film sedla vynikajícně, i když jsem si v některých chvílích říkal, že film má asi tři hodiny, ve skutečnosti tomu tak není ;) Jen je trošku pomalejší, ale za to jen tak nevyšumí! ()

runner85

Život ma toľko alternatív, veľa z nich si môžeme sami rozhodnúť, daktoré sú riadené samotnou náhodou alebo osudom, podstatné je že už sa to nedá zmeniť. Tento film mi pripomínal veľmi moju obľúbenú knižku "vyber si vlastne dobrodruzstvo" až na to že tam bolo viacej možností príbehu nie len dve .... ()

Derek

Sliding doors je neprilis vtipna a ani nijako extra romanticka komedia, ktora okrem napadu co dokaze sposobit zmeskanie metra neprinasa nic zaujimaveho. Paltrow sa snazi a je zlata (a do dokonalosti nacvicila anglicky prizvuk), ale zvysok hercov a hlavne john lynch (ako jej podvadzajuci priatel) su az slaby. navyse ide o reziserov debut a i preto cely film srsi televiznostou a lacnostou... ()

Anglie

Určitě zajímavý námět. Přesto ale film, který zapadne, už jen proto, že scénář nebyl úplně rozveden. A navíc, orientovat se zrovna v kterém příběhu se zrovna nacházíme, je občas docela obtížné(na sledování asi nejtěžší film, jaký jsem kdy viděl). A jen tak mimochodem, jak to, že nebyli uvedeni Monty Pythoni jako spoluscénáristé? Škoda, že odkaz na "španělskou inkvizici", jeden z nejznámějších pythonovských skečů, je v průměrném filmu.. ()

Lord.Jim

Nejlepší byl ten její frajer. Většího tragéda jsem ve filmu - takhle výborně zahranýho - už dlouho neviděla. Byl naprosto boží :-) ()

Nuala

Hodně šikovný nápad a navíc docela slušně zrealizovaný... Přestože je místy děj trochu nejasný, podařilo se oba příběhy šikovně provázat a oba udělat zajímavými...Velkou zásluhu na tom zajisté mají velmi výrazné hlavní postavy-obě "verze" Gwyneth Paltrow jsou originální, zajímavé, sympatické a zvláště ta blonďatá jistě i velmi atraktivní pro pánské publikum :) John Hannah je velice příjemným nápadníkem a navíc jeho hlášky jsou opravdu milé a vtipné. A konečně se dostáváme k záporňačce tohoto filmu, dá-li se to tak říci, Jeanne Tripplehorn. Její přesvědčivý výkon mi snad dovoluje nazvat ji opravdu hnusnou mrchou (což je mimochodem myšleno jako kompliment, vážně :D)... ()

Martin741

Komedia, ktora je sice prijemna, ako je prijemna aj Paltrow, ale meno rezisera Peter Howitta mi nic nehovori a zvysok hereckeho osadenstva ide mimo mna. 52 % ()

Aljak

Formát tohto filmu s dvomi paralelnými osudovými dejmi v živote jednej ženy bol naozaj vynikajúci. Bohužiaľ, to bola najväčšia prednosť tohto filmu, pretože po dejovej stránke mi to neprišlo nejako extra vydarené. Neviem, nejako mi to celé proste nesedelo a všetko mi prišlo také nepresvedčivé, aby to pôsobilo aspoň ako tak reálne. V jednom príbehu pôsobila Helen ako sebavedomá žena a v tom druhom ako naivná chudera. To neboli dva rôzne osudy, ale rovno dve odlišné osobnosti. Práve preto som z toho nemal až taký dobrý pocit. Navyše, ten James (John Hannah) mi svojim prejavom prišiel hrozne vtieravý a nepríjemný. A inak, Gwyneth to viac pristalo ako dlhovlasej brunetke... ()

honajz2

Těšil jsem se na neotřelý námět a také jsem ho dostal, dokonce dobře sestříhaný a propracovaný. Bohužel jsem ale také čekal romantickou komedii a dostal spíš jen romantický film, který komedií moc nebyl. A já tyhle "zaláskované" filmy obecně moc nemusím, v drtivém většině případů mě nudí a Srdcová sedma bohužel nebyla výjimkou, i přesto, že to chci vidět už strašně dlouho, vlastně už od dětství, kdy jsem to našel v boxu s DVD mojí tety a mě už tehdy zaujal ten námět. Pak jsem na to zapomínal a postupně to i odkládal, ale teď už se na to konečně podíval, jen ten výsledek nebyl zrovna takový, jak bych si přál, i když vlastně nedělá nic špatně. Má zvraty, někam se vyvíjí a to ne zrovna klišovitě, jen ten konec by si to možná zasloužilo lepší. Bylo by to na vyšší hodnocení, ale co můžu dělat, když mě to osobně neoslovilo... 3* ()

Aelita

Vesmír slučuje, vesmír rozlučuje, vesmír stále mění a mění se. Co děláme my? Snažíme se zpomalit změny a hlavně naplnit a udržet své nenaplnitelné a neudržitelné sny. ()

Attta

Věci jako je zajímavý scénář, režie nebo (většina) hereckého obsazení , mají zcela bez debat největší podíl na úspěchu tohohle filmu. Skvělá a krásná Gwyneth Paltrow, kterou jsem si v poslední době hodně oblíbil mi tu velice dobře pasovala, ale například taková Jeanne Tripplehorn , kterou po herecké stránce vůbec nemusím (i přestože se do role mrchy dobře hodila), tady (dle mého gusta) místy až přehrávala . Tyhle maličkosti však nemění nic na tom, že si film ty 4 hvězdy zaslouží -> tady jsou. ()

exitak

Dost originální film, žádný takový jsem ještě neviděl. Děj je rozdělen na 2 části, které se odehrávají paraelně a zobrazují, jak může změnit celý život jedna jediná událost jako, že člověku ujede metro. ()