Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

cab

Zivot Helen (uzasna Gwyneth Paltrow) se v jednom okamziku vydava dvemi ruznymi smery ovlivnene jednou malickosti, ktera zmeni nasledny dej a divak je svedkem obou variant v jednom filmu. Slibny zacatek a nezpackane zakonceni je vyplneno nudnou vatou, ktere mela potencial, ale az na dobre herce se neni ceho chytit. 50% ()

Chandell

“Jsi snad nějaký zvláštní, dosud přesně neurčený druh idiota?! Máš dva velký problémy: První – že to bylo o fous, vážně o fous. Pro laiky přeloženo: skoro tě načapala! A druhý, ten je mnohem závažnější než ten první - už zase na sebe mluvíš do zrcadla … Moc špatný znamení.“ --- Děj tvoří dva paralelně běžící příběhy o tom, co by se stalo kdyby … Kdyby Helen ve svůj hodně špatný den metro stihla, anebo nestihla. ()

mirkaaa

Hlavní hrdinka Helen jednoho dne přijde pozdě do práce, dostane výpověď a když jde domů, zavřou se jí dveře metra přímo před nosem. V tom se děj vrací o kus zpátky, do okamžiku, kdy Helen schází ze schodů k metru a tentokrát to metro stihne. A od tohoto okamžiku sledujeme dvě roviny a dva osudy hlavní hrdinky. V prvním příběhu, kdy Helen stihne nastoupit do metra, po příchodu domů přistihne svého přítele "in flagranti" s jeho milenkou. Opustí ho, odejde ke své kamarádce a brzy se seznámí s novým přítelem, sympatickým Jamesem. V druhém příběhu, kdy jí metro ujede, přijde domů těsně poté, co od jejího přítele odchází milenka. S tou se ovšem mine, takže o nevěře nic nezjistí. Sežene si dvě zaměstnání a dál žije v neuspokojivém a stereotypním vztahu se svým slabošským přítelem, který osciluje mezi ní a milenkou a nedokáže se rozhodnout pro jednu z nich. Oba příběhy se paralelně odvíjejí a začnou gradovat od okamžiku, kdy Helen v prvním i druhém příběhu zjistí, že je těhotná a vyústí v překvapivý konec. Není to typický romantický film ale spíše romantické drama, které se zamýšlí nad otázkou "Co by se stalo, kdyby...?" Snad každý z nás si tuto otázku už někdy položil a zamyslel se nad tím, jakým směrem by se jeho život ubíral, kdyby....Působivý film, s výbornou a krásnou Gwyneth Paltrow a charismatickým Johnem Hannahem. ()

jasiska

Keď som tento film videla prvýkrát, bola pre mňa celá táto myšlienka o alternatívnych realitách absolútne prelomová. Nevedela som sa vynačudovať z toho geniálneho príbehu, kde sa odvíjali úplne odlišné osudy tých istých osôb len kvôli jednému stihnutému alebo nestihnutému metru. Odvtedy som už síce na túto tému videla mnoho ďalších filmov a seriálov(niektorých lepších a niektorých horších), to však nič nemení na tom, že toto bol jeden parádny snímok. ()

Delaney

Normánlně na tyhle filmy nejsem, ale u tohodle jsem se skvěle bavil od začátku až dokonce... Trvalo mi, donutit se to vůbec zapnout, ale rozhodně jsem toho nelitoval 80% ()

Yardie

Celkem zajímavý nápad. Nicméně zpracování nebylo nějak extra, takže film byl celkem průměr. Myslím, že kdyby byl film více pojat jako drama až mysteriózně než romantika, mohlo by to být trošku zajímavější. Také by film více upoutal a vtáhnul, kdyby nebylo tak snadné rozeznat jednotlivé "reality", což bylo zde usnadněno. Tím by film určitě získal zajímavější nádech. Takhle to byl pouze romantický film, o komedii se nejednalo určitě. Podle mě promarněný potenciál. Howgh! ()

Oyer

Velice zajímavá zápletka. Lehce si u ní uvědomíme, jak by se situace vyvíjeli, kdybychom tam či tam byli jen o chloupek později, nebo na určité místo (které by se nám později mělo stát osudným) třeba vůbec nedorazili... První polovina filmu parádní, napínavá. Pak to bohužel zklouzávalo do několika nudnějších pasážích. Škoda taky, že mi Hannah i Lynch jsou tak nesympatičtí. ()

cherita

Klidně nadávejte na nevyužitý potenciál, na nudnou romantiku a bůhvíco ještě, já to dělat nebudu. Protože mě se to líbilo, protože mít talent a prostředky, natočila bych to přesně takhle, a protože John Hannah je zatraceně dobrá odměna za jedny otevřené dveře. ()

(Z)denny

Komediálně romantické zpracování myšlenky - co by se stalo kdyby.. Narozdíl od skutečného života zde můžeme sledovat dvě paralelně rozbíhající se línie stejně začínajícího příběhu. A ve skutečném životě? Stačí jenom stihnout výtah, doběhnout tu správnou tramvaj.. A co by se stalo kdyby jsme to nestihli? Zkuste to, ale skutečné srovnání nikdy mít nebudete.. ()

arcticsky

Dnes - 17.1 2011 jsem viděl dva 5 hvězdičkové filmy.....Tento byl o 10 % slabší než Pan Nikdo, ale stále se vešel....Měl jsem krásný den.... ()

Harpy

zaujímali ma vždy tieto konštruktívne filmy kedy sa buď život rozdelí na niekoľko častí alebo sa vracia späť či dopredu a pod......a tak aj tento film sa mi pochopiteľne veľmi páčil, obaja herci zahrali perfektne svoje role, nemám čo vytknúť, nie je to moja úplne srdcovka ale aj tak 4* ()

dee.n

*Někdy si o lidech utvoříš určitou představu, jenomže když je pak poznáš, nezbývá Ti než litovat*. Tohle jsem si z toho filmu zapamatovala a v dobách jeho největší slávy si pamatuji, že mne zaujal a líbil se mi. Zajímavý námět a celkem fajn herecké obsazení. ()

kaze

Jediné, čo ma na tom filme zaujalo, bol skvelý John Hannah. A ten zosekaný koniec filmu vyzerá, ako keby sa im už nechcelo natáčať. ()

Chevees

Zajímavě natočený romantický film s tématem co by se stalo kdyby... Film je rozdělen na dva samostatné příběhy - v jednom případě na začátku hlavní hrdinka stihla doběhnout metro a v druhém ho nestihla... ()

isla

klasicky tear-jerker...celkom som si poplakala...john ma uzasny prizvuk....gwyneth je jedna z mojich najoblubenejsich hereciek...film celkom priemerny,zaujimavy svojim spracovanim...lahka volba na prijemny vecer. ()