poster

Ženy pro měny

 • anglický

  Beauty Exchange, The

Dokumentární

Česko, 2004, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Philippa
  *

  Nudný dokument o pipinách....(23.3.2009)

 • Maemi
  ****

  O tématu, kterému se v tomto dokumentu věnovala režisérka Erika Hníková, bych se mohla vyjádřit daleko obšírněji, ovšem to si nechám na jinou příležitost než je komentář na filmových webových stránkách. Obdivuji režisérku za výběr tématu, které je aktuální v každé době, zejména ovšem asi v dnešních dobách zaplněných médiemi, mající nezanedbatelný vliv na obrovskou masu lidí. Netvrdím, že ty dámy v dokumentu by o sebe neměly tolik dbát, že je to snad špatně. Pouze si nejsem jista, jestli to dělají vážně kvůli sobě anebo kvůli splnění společností uměle vytvořených ideálů, které se pokládají za svaté. Jedná se o velký problém, jelikož takto spousta lidí do hloubky nepřemýšlí a neutváří si svůj vlastní názor, pouze pasivně přijímá to, co je kolem něj a co se očekává. Vždyť každý by měl mít uvnitř sebe svůj vlastní ideál, ať už je jakýkoli a týká se čehokoli, a nikdo jiný by ho neměl diktovat... Už jen pokus k příblížení se tomuto ideálu zvyšuje hodnocení člověka alespoň uvnitř sebe samého. A naopak by měl tolerovat názory jiných lidí. Co se týče samotného provedení dokumentu, rozhodně mohlo být lepší, ale v tomto případě je hlavní myšlenka...(24.10.2009)

 • Brouk
  ***

  Můj jubilejní 500. komentář měl být naprosto originální, leč nebude... Leda, že by Lima nenapsal ani písmenko a Kleopatra taky... Dokument Ženy pro měny je opravdu zajímavý snímek, velmi rozporuplný s mlhavým cílem, ale zcela určitě každého zaujme. Například na 100% jsem přesvědčen, že třeba "hvězda filmu" studentka VŠE (bůh ochraňuj ekonomii) Karolína po dvouch holých větách nenechá jinak za normálních okolností mírumilovného chlapa či ženu ocelově chladným a i člověk se zbytky selského rozumu i pacifista má tendenci "něco takovýho" praštit něčím velkým a tupým.... hodně velkým a hodně těžkým... a každá slušná porota by ho osvobodila... Proboha ať "to" šmatlá po obludáriích, hyper giga mega marketech, ale ať "to" nemluví.... Zrovna tak bych okamžitě angažoval toho šarlátána (mít svou firmu) co zmatlal a vymyslel hubnoucí CD jako obchodního a marketingového ředitele, protože když může takovým shitem oblbnout dospělé lidi, dát mu do rukou jiný produkt, tak by firmě zcela jistě zajistil dominantní postavení na trhu... hahaha... A inspirujících věciček a zajímavých postřehů je v tomto snímku povícero...(3.12.2005)

 • villon17
  ****

  Jenom pohled na věc... Já takhle snad nedopadnu a jestli to tak bude někdo z mých známých cítit, ať mi to hned řekne a já se pudu zastřelit. Jinak co se ukázaných faktů týče, některá čísla byla opravdu zarážející a dechberoucí.(28.10.2007)

 • Tatatranka
  ****

  Žena proměněná. Křivka zaoblující se v životních fázích pod vlastními "skleněnými zvony" do obloučku, do kopečka. Společnost - kouzelné zrcadlo odpovídající na otázku kdo je na světě nejkrásnější zájmenem ty, s podmínkou když... Když budeš originální, hubená, s pevnými prsy... Křivka se povydouvá, nakrabatí - nakonec však exituje, jestli... Jestli žena zjistí, že její kalhoty neušil Robinson z posledních cárů plachty; jestliže povadlá prsa po zářezu spadnou a prasátku dojdou šproty; jestliže skýva chleba schovaná pod kredencí uzraje ve zlaté rouno a přeblýská pikslu s návodem k hladovění. Režisérčin pohled na čtyři ženy karikuje posedlost žen proměnou. "Spletitý" dokument, vtipný obsahem a úsměvný konfronatcí žen proměn a ne-změn - Napadla mě pevná prsa propíchnutá diamantovou jehlicí.(14.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace