Sexy Anička a retard Kubo sprostredkuvávajú príjemné chvíle. Pre nás chlapov, že sa ešte nájdu dievčatá či ženy, ktoré niesu zlatokopky a pre to krajšie pohlavie, že láska stále zvíťazí ( neplatí pre golddigerky ).(25.12.2015)

Je to klasika. Plejáda najlepších hercov, tomu primerané výkony, úsporné dekorácie, hudby toľko, ako v muzikáli. A to je tak asi všetko. Klasiku chce mať každý pozretú, ale len máločo z nej túži vidieť i opakovane. I divákovi v mojom veku už filmy tohto rangu nemajú čo povedať. Nezaujaté uznanie je za tri hviezdičky.(24.12.2009)

Jozef Króner bol skvelý herec, a tento film je toho dôkazom, je to vlastne oslava čias dávno minulých, bez televízie, internetu, mobilov, keď sa vonku zišla celá dedina a spolu spievali a zabávali sa, ľudia asi žili vo väčšej chudobe ako teraz ale i tak boli viacej bohatší ... už sa blíži čas sviatkov čiže si to opäť raz rád pozriem ...(18.12.2013)

• HareS

Som imúnny voči slovenským folklórnym piesňam a ľudové tance a zvyky ma nechávajú absolútne chladným. Dobrého scenára som sa tiež nedočkal a tak jediným potešením bolo Kronerovo herectvo. 45%(26.7.2010)

Aha Kubo... čo tam lezie. Kde? Kubo tam! Tam dívaj sa no v kúte. Kde? Tam. Čo?... Včerajší deň. Neskutočne magické, ako sa dá pracovať s minimom rekvizít a podať humornou formou storočné dedinské pravdy a vypichnúť celkovú históriu a folklór národa Slovenského. Zdesil som sa, keď som porovnal trávenie voľného času dedinčanov a moderných facebook teenegerov dneška. Rekreačný charakter filmu na mňa pôsobil ako krásny balzam. Kroner hrá Kuba tak presvedčivo a hlúpo, až vyzerá ako mentálne retardovaný, čo mnohým vadilo. Má to však byť len hlúpy dedinský chlapec a nič viac v tom nehľadajte. Keď pri posledných svadobných piesňach zavriete oči, naskakujú zimomriavky. Ostatok sú len odpustiteľné chybičky krásy.(23.1.2010)