poster

Kubo (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1965, 71 min

 • Mylouch

  Bez valných režisérských zkušeností upletená potěšitelně stylová inscenace ve folklórních kulisách aka Slovenská činoherná Predanka s Kronerem z oskarového roku.(5.1.2015)

 • corpsy
  ***

  Sexy Anička a retard Kubo sprostredkuvávajú príjemné chvíle. Pre nás chlapov, že sa ešte nájdu dievčatá či ženy, ktoré niesu zlatokopky a pre to krajšie pohlavie, že láska stále zvíťazí ( neplatí pre golddigerky ).(25.12.2015)

 • nascendi
  ***

  Je to klasika. Plejáda najlepších hercov, tomu primerané výkony, úsporné dekorácie, hudby toľko, ako v muzikáli. A to je tak asi všetko. Klasiku chce mať každý pozretú, ale len máločo z nej túži vidieť i opakovane. I divákovi v mojom veku už filmy tohto rangu nemajú čo povedať. Nezaujaté uznanie je za tri hviezdičky.(24.12.2009)

 • mchnk
  *****

  Martin Ťapák a jeho druhý filmový výlet do minulého století a na slovenskou dědinu, je, oproti debutové MARINE, naplněn i skvělým humorem. Jinak precizní obraz slovenského folklóru nechybí ani zde, vynikající skladby, tance - vše dokonale provedené. Stejně tak zobrazení sňatkových vychytralostí a rozumů, které se snaží milující rodiče i vesničtí dohazovači mezi s sebou vyhandlovat. "A takovému by jste mne dala" . Gazdina je gazdina, ale láska...ta i hory a chalupy přenáší, i když jsou jen nakreslené a místo zdí máme provázky. Všichni se setkáváme na jednom mostě a v jedné chalupě. I s tímto vybavením dokázal Ťapák vytvořit výbornou dobovou atmosféru. Aby ne. Herectví všech je naprosto brilantní. Slovenští herci dob minulých mají v sobě více přirozenosti a uvěřitelnosti, skutečně mně jejich kolovrátkové dialogy bavily, i když jsem občas v hlavě překládal o pár vteřin déle. Přenádherná Emília a Króner ovšem mezi svými kolegy excelují. Pomilováníhodná a veselá Anička s překrásným úsměvem a jejím "ojojoj!" povzdechem, byla dokonalá. Když už je řeč o dokonalosti. Krónerův Kubo byl natolik věrohodný, k herectví bych použil slovo fascinující, že je to vidět i zde v komentářích. Jsou tu případi, kteří své hodnocení založili na nestoudném a nespravedlivém posměchu vůči prostoduchému, bohatému hlupáčkovi, který je, dle jejich soudu, mentálně zaostalý. Rozmazlenost rychtářovo synáčka + absence zdravého rozumu, může bez problémů vyústit v Kubka. Martin Ťapák dokazuje, že, když to jinak nejde, exteriér nepotřebuje. Pro mně bezchybná záležitost.(6.1.2015)

 • klerik
  ****

  To som zíral, akými jednoduchými prostriedkami sa dá vystavať skvelý "folklórny" film. Výstižné dialógy, pekné ľudové obrady, vtipné povery...(26.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace