Kubo (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1965, 71 min

• HareS

Som imúnny voči slovenským folklórnym piesňam a ľudové tance a zvyky ma nechávajú absolútne chladným. Dobrého scenára som sa tiež nedočkal a tak jediným potešením bolo Kronerovo herectvo. 45%(26.7.2010)

• Mylouch

Bez valných režisérských zkušeností upletená potěšitelně stylová inscenace ve folklórních kulisách aka Slovenská činoherná Predanka s Kronerem z oskarového roku.(5.1.2015)

To som zíral, akými jednoduchými prostriedkami sa dá vystavať skvelý "folklórny" film. Výstižné dialógy, pekné ľudové obrady, vtipné povery...(26.12.2009)

Kubo obsahuje tri prvky, ktorým som venoval rovnomennú pozornosť. Za prvé dej, z ktorého som bol po chvíli zmätený ako Kubo zo života. Po druhé z televízneho vizuálu, vytváraného asi pre čo najmenší rozpočet. Ten je však vskutku originálne surrealistický (nehovorím, že hneď vydarený), keď upletené ploché domy a obloha pripomínajú pavučinu. Z toho by sa zakrútila hlava aj Piccasovi a Dalímu. No a za tretie slovenské ľudovky. Tie všetci poznáte, tak sa pri nich netreba zastavovať.(27.12.2014)

Sexy Anička a retard Kubo sprostredkuvávajú príjemné chvíle. Pre nás chlapov, že sa ešte nájdu dievčatá či ženy, ktoré niesu zlatokopky a pre to krajšie pohlavie, že láska stále zvíťazí ( neplatí pre golddigerky ).(25.12.2015)