Otevři oči (1975) (TV film)

Vyslovene "exportný" západne ladený (na tú dobu luxusné interiéri) film v nadpriemernými hereckými výkonmi.

Safari za kuchyňou (1991) (seriál)

Trochu strnulý seriál s nevýrazným (ešte k tomu predabovaným) Ladislavom Dohňanským v hlavne úlohe.

Desatinka citu (1973) (TV film)

Príjemný film z fachu, síce z neho kus "bolia ruky", ale dej má aj svoj ľudský rozmer. Rola pre maďarského herca bola v pohode, ale hlas Ivana Rajniaka mu vôbec nesedel. Zaujímavosťou je, že pôvodne sa film mal volať Modrá húsenica, podľa popisu zvaru v jednej scéne.

Záchvěv strachu (1984)

Výborný neprávom zabudnutý film, ktorý by si zaslúžil lepšiu výpravu i rozpočet. Plejáda výborných hercov a pochopiteľný scenár i pre diváka, ktorý sa neorientuje v tejto historickej problematike. Čo ma trochu mrzelo boli večne rovnaké šaty milenky hlavného predstaviteľa a zjavná obľuba režiséra v častom "zvonovo-zvukovom" doprovode.

Júlia (1990) (TV film)

Životná (negatívna) rola Meška (Štefan Kožka). Naozaj by sa hodila dlhšia stopáž. Hra má výborný spád, kvalitné herecké výkony doprevádzané silnou hudbou Miroslava Nemca (v titulkoch uvádzaný ako "hudobná spolupráca". Páčila sa mi postava Gašpara (Vladimír Obšil).

A čo ja, miláčik? (1986) (TV film)

Výborná a zábavná slovenská komédia. "Kde mám ponožky? Veď sme prali minulý rok".

Riziko (1978) (TV film)

Z nezáživnej témy urobili tvorcovia vcelku sledovateľné dielko. Škoda toho súdruhovania (súdružka inžinierka - ešte lepšie je slečna inžinierka, či súdruh profesor). S. Valentová nepôsobí žiaľ ako Maria Curie Sklodowská a M. Dočolomanský kus prehráva. J. Pántika alebo D. Michaelliho je radosť sledovať. Hodinová sonda z prostredia Výskumného ústavu zváračského, po ktorom dnes ostala budova, kde sídli ministerstvo...

Jako za starejch časů (2012)

Toľko výborných hlášok v jednom filme som už dlho nepočul. Až na pár nelogickostí veľmi dobrá sentimentálna jazda vyslúžilých gangstrov.

Browningův překlad (1994)

Film som videl v bývalom kine Družba v Košiciach v roku 94 alebo 95. Väčšina ľudí z večerného sobotňajšieho premietania odišla. Ostalo nás tam asi desať a neľutujem, film bol výborný.

Nikdo (2021)

Výborne som sa bavil. Film má myšlienku aj keď nie až tak originálnu, ale fakt je akcie viac než dosť. Rozhodne odporúčam aj pre skvelý soundtrack. Po druhom zhliadnutí som spokojný ešte viac. Oceňujem vedľajšiu úlohu "taťku" Ch. LLoyda.