Stereo

(festivalový název)
  • Kanada Stereo (více)

Hodinový pseudodokument o pokusu kanadské akademie pro výzkum erotiky. Sedm mladých dobrovolníků podstoupilo operaci mozku, která jim vzala schopnost mluvit, ale naopak posílila schopnost telepatické komunikace. Když se do experimentování přimíchají afrodisiaka a chemické dobrůtky, zažívají dobrovolníci polymorfní perverzitu. (5150)

korinťan

Jo tenhle film je opravdu těžko koukatelnej. Promluvy vypravěče nestíhal ani překladatel (simultánní), natož pak já. Takže se provázanost obrazu a slova nedala pochopit. Cronenberg si připravil půdu pro další filmy. Tohle prostě funguje jako takovej úvod ke Scanners. Možná. ()

Camac

Je to originální, bizardní i experimentální, ale bavilo to asi hlavně režiséra. Dívat se na to nedá. ()

fisus

Omlouvám se, ale víc jak dvě hvězdy opravdu nedám. Líbilo se mi prostředí v jakém se to odehrává, ale vůbec netuším, o čem se tam mluví a co vlastně ty postavy předvádějí. Jsem Cronenbergův fanda, mám jeho filmy rád, ale tohle neberu. ()

sandis

Zvláštní dílko... Chvílemi neuvěřitelně pomalu ubíhající... bez zvuku, pouze s komentáři vypravěče a občas jednotlivých postav. Chemie, telepatie, "erotično". Amor vincit omnia 6,66/10 ()

PEZ

Nadmieru originalny experimentalny film (aj doslova, kedze pojednava o experimente - pise sa rok 1996). Prve co udrie do usi je ticho. Pocas celeho filmu nie je pocut nic, len obcasny hlas narratora. Ziadna hudba, ziadne SFX! Cely film je ciernobiely a dej sa odohrava vo velkej budove, ktora udrie do oci ako druha, pretoze spada typicky do architektonickeho stylu Brutalizmu (obrovska budova, plna dlhych chodieb, hranatych uhlov, masivnych murov...). V nej prebieha pseudo vyskum telepatizmu, na ktorom sa zucastnuje 7 mladych dobrovolnikov, ktori si nechali zoperovat mozog tak, aby sa nemohli inac dorozumievat. Rozpravac cely cas naklada vo vysokoskolskej kvazi-odbornej reci, co znacne stazuje pochopenie obsahu, je potrebne sa velmi sustredit. Jednoznacne sa tu jedna o vysmievanie pseudovede a pseudovyskumom, ako i prehnanemu pouzivaniu odbornych slov (nadbytocne), ale najde sa tu aj kopec zaujimavych impulzov, ako su drogy, rozsirovanie vedomia nimi, ci napr. otazka definovania "normalnosti" sexualnej orientacie. Samozrejme experiment prebieha nepredvidatelne....Cele je to ok, az na chybajuci hlbsiu myslienku, ktora by ma zasiahla. Formalne ale tazko s niecim porovnatelne - najma to neustale ticho umocnovalo temu telepatie. Kazdopadne mladucky Cronenberg ukazoval talent - rozpocet 3500 USD. ()

Biopler

Tak toto dielko by nepochopil ani profesor psychológie ani hocaký doctor honoris causa. Je to crazy a celé to bavilo zjavne len režiséra. ()

rivah

Zajímavý koncept, převzít texty z nějaké knihy a přizpůsobit je vlastní potřebě. Ale jako nějaká umělecká výpověď film valnou hodnotu nemá. ()

TylerD.

Na tom ... něčem je vidět, že z Tvůrce něco vyroste a stalo se. Nicméně tohle dílo... zajímalo by mě kdo byl zamýšlen ajko cílová skupina? Napado tohle vůbec tvůrce nebo chtěl jen sobecky udělat něco zvláštního aby se blýsknul? Film je bez zvuku, pouze komentovaný a to bez obalu věděckými výrazy, kterým bude plně rozumět jen vědec z oboru. Takže opravdu nechápu proč tohle vzniklo? ()