Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

Bozvav

Myšlenka a námět filmu skoro fascinující, nicméně následně rozmělněna v díle neblahé kvality. To, že tajemné bytosti vypadaly tak, že by je člověk hnedle pozval na polévku do bufáče, bych ještě překousla, ale že dialogy jsou na úrovni rozhovoru dvou stálých klientů psychiatrické léčebny to se kouše těžko. K tomu vizuál jak z roku raz dva, prostě fiasko. Čekala jsem temnou, drsnou akční fantasy a dostalo se mi bezedné břečky nudy. Za mne ušmudlaných 40%. ()

Puol

Vizuálne orgie, filmový svet v ktorom sa velmi ťažko orientovať a pre nás už exoticky znejúca ruština. Veľmi rád by som si prečítal aj knižnú predlohu a celkom sa ťeším sa na ostatné časti. Tak 7/10. ()

Radek.SCH

Trikově se tomu nedá nic moc co vytknout, ale... ale je to ruské. Ne, že bych měl něco proti Rusům nebo ruským filmům (viz. Návrat), ale ruská popkultura (a tenhle film je dělaný pro ruské davy) staví hlavně na kýči. ()

STina1

Celkom obstojne zvládnutý film podľa knižnej predlohy od skvelého autora Sergeja Lukjanenka. Aj keď bol dej pre "nezasväteného" diváka miestami až moc zamotaný, dalo sa to všetko pochopiť ku koncu filmu. Efekty a prostredie boli dobre vykreslené, aj herecké obsadenie sa zvládlo. Z môjho osobného pohľadu na vec, niečom tomu chýbalo a to mi vadilo počas celého sledovania filmu. ()

Illioplius

Pre tých, ktorí knihu nečítali, je film veľmi zložitý a celkom nepochopiteľný. Pre tých, ktorí ju čítali, je film iba manifestom toho, ako sa dá sprasiť výborné knižné dielo. Neodporúčam teda tento film ani jednej zo skupín ľudí. Jedna hviezda za dobre vystihnuté niektoré postavy a scény, no o deji toto povedať nemožno. ()

bangee

Asi jsem čekal víc, než jsem nakonec dostal. Ale mělo to svoje kouzlo, které se nějak ztratilo ve snaze udělat takový ruský velkofilm. ()

Kolssteyn

"Světlí pohlcují světlo - temní se živí temnotou..." Celá řada zajímavých momentů, stejně tak celá řada nevyužitého potenciálu a mírných nejasností. ()

merigieren

využívá to výdobytky moderní techniky, vypadá to cool, příběh to má zamotaný s hlubokou myšlenkou boje dobra a zla. Jen mi to připadalo takové mrtvé, nějak si mě to nezískalo, u většiny scén byla má rekce, hmm hezký... a taky ta elektřina, město zahalila tma kvůli výbuchu elektrárny, tak jak je možné, že se potom samo rozsvítilo? ()

Luk Skywalker

Přinejmenším zajímavé - odehrává se to v Rusku, ne vše funguje, jak má a nemají tu nejlepší techniku. Fantasy film v moderní době, tak často tento jev nevídám. Podle mě nadprůměr. ()

Rami

Doporučuji vidě jak Noční, tak i Denní hlídku hned po sobě. Člověk pak netápe ve tmě a dokáže chápat děj a pohnutky jednotlivých protagonistů. Po prvním odděleném shlédnutí jsem si říkal, "co to má být, taková slátanina". Po shlédnutí obou filmů zároveň na obrazovce o větším formátu se vše rázem vyjasnilo. Pět hvězd nedávám kvůli tomu, že děj nebyl tak namakaný a postavy tak prokreslené, jak by mohly. Celkově vzato se jedná o dobrou podívanou v temnějším prostředí a bez superhrdinů masakrujících temné, takže lepší 4 hvězdičky. ()

Ben Nevis

Po druhém podívání zvyšuji hodnocení. Tento film mě dovedl k Lukjaněnkovým Hlídkám, za což mu velký dík. Film se nesnaží o bezduché převedení knížky na plátno, ale přichází s upravenou verzí a dokonce má i umělecké ambice. Mám pouze dvě výtky. Jedna je na Šero, které nejde na plátně skoro rozeznat od normální reality. Druhá na příběh Světlany, který dostal málo prostoru a více méně se zázračně vyřešil sám. Pokud srovnám film s knížkami, tak se mi ve filmu líbila víc Antonova iniciace a příběh s Jegorem, na druhou stranu už zmíněná Světlana a její prokletí je vytrženo z kontextu příběhu a vypadá jako něco, co tam nepatří, a upíří slečna vlastně žádný věčný hlad neměla, jenom ve filmu bezradně postávala. ()

MickeyStuma

Ruský pokus o akční fantasy je zajímavý a vcelku i cílený. Na speciálních efektech se nešetřilo a tak má vizuální stránka svá kladná pozitiva. Ale co ten zmatečný střih. V akčních scénách není mnohdy poznat co se vlastně děje, děj často ztrácí tempo a po dramatické stránce jakoby se to ani nesnažilo zaujmout. Socialistické kulisy také k srdci zrovna nijak zvlášť nepřirostou, i když je fakt, že se tímto alespoň pozná východní blok. I ten scénář je plný chyb a nelogičností. Ruský pokus o efektový snímek zůstal někde na půl cesty, ale jak se říká, snaha se cení. ()

massdonfel

Tento film mi tady jen tak vyběhl a jelikož jsem četl knihy tak jsem si řekl, že se na to z recese podívám .. A jako celkěm ne to na*ralo.. Bylo to nezkutečně chaotické, kdybych nevěděl ten děj tak bych se v tom zaručeně ztratil. Bohužel je toto dost Bčkový film, ale vůbec bych se nebránil tomu kdyby to natočily znova a lépe. 3/10 .. ()

kohut

Ako velky fanda Neila Gaimana som si so zaujmom uzival tento film. Ak ruska knizna predloha Gaimana vykrada, tak to asi dobre nie je, ale pokial ma film podla nej tuto Gaimanovsku atmosferu, tak to dokazem ocenit. Mnozstvo bizarnych az komixovych postav a postaviciek, z ktorych kazda ukazuje zo seba len spicku ladovca a dava tusit samostatne pribehy, ktore presahuju daleko mimo ramec filmu. Pribeh je mozno v samotnej kostre uz mnohokrat videny, ale v takomto ponati vyzera zaujimavo a tesim sa velmi na dalsie slubovane diely. Dost odvaznym pocinom rezisera a scenaristu je umiestnenie dvoch paralelnych dejovych linii. Na tento prvok sme zvyknuti zo serialov alebo (ako v tomto pripade) z kniznych spracovani. Ale risk sa oplatil a vypalilo to vyborne. Vdaka neamerickej produkcii su charaktery uveritelne a ludske, ziadni hrdinovia a lotri, pekne po europsky - nikto nie je zly a nikto nie je dobry. Nocna Hliadka splnila moje vrucne nadeje a doporucujem kazdemu, kto si mysli, ze fantasticky film nemusi byt iba stupidita ako Blade alebo Van Helsing. ()

Don Carlos

Ačkoliv se příběh od knižní předlohy celkem odlišuje, jako samostatné filmové dílo je to unikát. Tenhle film má totiž takovou atmosféru, kterou Američani vykouzlili naposled před padesáti lety ve filmech noir. ()

Xatrix

Film pokracuje ve stylu nastvanem uz v prvnim dile - spousta scen je delana na efekt, akorat ve "dvojce" je pribeh trochu ucelenejsi a zacina to davat hlavu i patu. Komu se nelibil prvni dil, nemusi se o dvojku vubec zajimat - dostanete prakticky to same.. ()

Filmárik

Obrovské sklamanie.Po gigantickom dá sa povedať celosvetovom boome s týmto filmom by som čakal oveľa viac.Príbeh je veľmi skratkovitý a zbytočne poprepletaný blbosťami ,ktoré nemajú čo robiť s danou témou.Kopa otázok tu zostáva nevysvetlených.Pripadalo mi to akoby bol ten film natočený len pre znalcov literárnej predlohy,ktorý majú celú záležitosť v malíčku. Zasa na druhej strane je to naozaj nečakaná vizuálna prehliadka z východného bloku ale to ešte nespravý film dobrým. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu