Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

VerteX

Šílená směsice Matrixu a Blade (a některých dalších hollywoodských "trháků") v ruském stylu? Ne, děkuji. Tři hvězdičky dávám za speciální efekty a vizuální stránku, která je opravdu propracovaná a dokonce donutila Fox Searchlight vzít film pod svou záštitu. Příběh, který je založený na knižní předloze, je trochu zmatený, ale jak jsem již říkal, je to velká směsice akčních scén, ve kterých jsem se místy ztrácel. Na pokračování nejdu ani ze zvědavosti. ()

Gardenboy

Skvelý film, trochu natiahnutý, no kvalitné herecké výkony, napätie v niektorých scénach , hudba, kamera a celkové poňatie, vrátane originality, zachovávajú hranicu piatich *. Ale neprehladnost jednu predsalen strháva Moc moc sa teším na druhý a tretí diel. Že by ďalší Matrix? alebo aspoň úspech podobný MX? Uvidíme ()

MilesTeg

Základní zápletka filmu je změněná oproti zápletce knižní předlohy a jelikož jsem četl celou trilogii, jsem fakt zvědavý, jak z toho vybruslí v Denní hlídce, protože si uzavřeli pár zajímavých vedlejších linií a postav. Vadily mi velice zběsilé střihy, které by nefungovaly ani ve videoklipu, ovšem jinak jsem byl spokojen. ()

Lord Fuck

Tento film představuje skutečnou (r)evoluci v ruské kinematografii. Je v něm vše, co si moderní doba žádá. Jsem proto zkutečně překvapen vaším hodnocením. Natočit podobný film u nás pěli byste na něj ódy. A přílišná komplikovanost? Pro člověka s polovičnim mozkem určitě. ()

Trisstes

po druhom zhliadnutí a prečítanej predlohe zvišujemm hodnotenie na 4 *...bolo to originalne a hlavne konečne temné...keby tak mali väčší rozpočet mohla to byť absolútna pecka... ()

pabelito

Už po pár sekundách je viac ako jasné, že tento ruský filmík sa na žiadnu podfinancovanú nezávislú kinematografiu hrať nemieni. Kvalitnými počítačovými animáciami, žeriavovými zábermi a makrodetailami to tu len tak hýri; nepochybne aj vďaka finančnej dotácii istej "istantej-kávovej" spoločnosti, ktorej produkty sa vo filme objavia v tých najneočakávanejších situáciách. No a pokiaľ ide o príbeh... Hm, povedzme že aj ruský vampír by bol z neho jeleň. Niežeby bol ktovieako prešpekulovane komplikovaný, ale tých zápletiek je v ňom akosi priveľa. Jedno je ale jasné od začiatku: raz príde do Moskvy Vyvolený a namiesto toho, aby sa pridal na stranu Svetla, nakoniec sa rozhodne pre Temno. Na ten zvyšok medzitým sa síce pekne pozerá, ale to je tak celé. Ak by Hollywood nesídlil v Los Angeles, ale v Moskve, takto nejako by vyzerala jeho pásová produkcia. ()

artuš

Dost komplikovaný děj. A trochu divný film, upíry nahánějí s baterkami a vydávají jim liicence na krev. Ale má něco do sebe není to takové suché fantasy, které je založené pouze na efektech, které mají ohromit diiváka. Efektů bylo poskromnu ale stálo to zato. ()

ecis

Bohuzial, koncepcia a zmysel celeho filmu neexistuje. Snazi sa to vyzerat ako nieco velke a kultove, ale namiesto toho z toho citit strasnu amatercinu. Par dobrych okamihov spoluprace kamery, strihu a trikov to zachranilo od odpadu. Mozno po druhom zhliadnuti by to bol jasny odpad, ale k tomu ma uz nikto neprinuti. ()

jda23

Je to možno trošku inak natočene ako sme zvyknuti v americkych širkach a vôbec niezle. Skoro žiadna scéna nekončí bezduchée. Réžia má svoju osobitnú a originálnu predstavu o príbehu. Čo sa má udiať, prečo a čo z toho plynie. Takže okrem jednoduchého striedania obrázkov máme možnosť zhliadnuť plno iných (vedľajších) svetelných, zvukových kontextov v jednej línii( to dodáva serióznosť, aj keď asi subjektívne ). Námet sa radí medzi také priesečníky ako Pán Prsteňov, Matrix a podobne. Prvému autorovi aj za plných 5.Po čase sa snímok neskonzumoval u cieľovej skupiny divákov a ostal v rade na pochopenie alebo sa neskôr dočkáme remake-u. Odporúčam nie na oddychovú nedeľu a upovedomeným občanom nášho ľudu. Rozhodne nejde ani o detskú skupinku divákov. No a prečo 4* ??? Po prvom pozretí som nebol nadšený ničim a dal by som podobné skóre ako Vy TU. Len informatívny charaker alebo ďalšia čiarka vo veľkom diary Cinematography. Jak by říkali Čechy - hodně podceněné, a dnes viem, že s týmto projektom sa mohlo narábať aj lepšie ako to dopadlo. This is real thing !!! Top 10 v rebríčku Best Stories. Zdravím vše ! ()

Luckyman

Anton na strane Svetla sa snaží, aby jeho syn Jegor nepadol do rúk Temným a zároveň musí odvrátiť kliatbu víru. Parádny film! O knihe som veľa počul a dlho uvažujem, že si ich všetky prečítam a po zhliadnutí Nočnej hliadky si to aj definitívne zadovážim. Mne sa to neskutočne páčilo, má to zaujímavý dej a skvelú hudbu. ()

Acrobat

odporucam najprv pozriet trailer. dobre podany, urcite skvelo puta na zhlaidnutie tohto filmu na pozadi s kvalitnou elektronickou hudbou britskej formacie M83. Samotny trailer totizto ukazuje vacsiu cast toho co sa bude diat. Samotny divak je filmom vtiahnuty priamo do deja. Je tazke si predstavit konanie a motivacie postav. Mena postav a podobne. Je tazko hladiet na tento film ako na skvelu fantasy sagu ruskeho autora, ak ju divak predtym necital. Tak to potom nazera divak ako na snahu ruskej kinematografie opreninutie do sveta fantasy movie. Nedopadlo to vsak az tak zle. Efekty su slusne, neurazia, snazia sa o nie prilis PC pracu. Je tam zopar inovativnych prvkov ( napr. prechod cez sedu zonu s cervenym nasvietenim sceny je skvely). Na ruskych hercov sa prijemne diva, su neopozerani a verite im. Scenar sa snazi dat divakovi co najviac s vyuzitim vacsieho mnozstva bocnych linii - hlavne ta s prekliatim je dobra. Zarove vsak musim skonstatovat, ze film neponuka nejaku tajomnu auru fantasy, ktoru by ste si zapametali. Nedostatkom burlivej atmosfery? Menej nakladnymi efektmi? ktovie. Za pozretie to stoji, uz len zo zvedavosti co ti rusi dokazu teda spravit. ()

netWoor

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem se na tento film hodně těšil. A ačkoli jeho úvod mé očekávání splnil, postupně jsem tak nějak ztrácel pozornost a konec už ani nevím, o čem byl. Ano, nejspíš je to jen má chyba a leckdo to uvidí jinak. Ale za mě ... ee ()

samaell

OBSAHUJE SPOILERY!!| Všechno špatně... shlédnuto až po přečtení knihy... fakt zajímavé pojetí (v tom nejhorším slova smyslu!!) některé scény byly vyloženě béčkové... tak k čemu všechny ty efekty? to je startování motoru a zvonění na zvonek důležitější než aury a smrště? Šero - kolem tohoto světa se to celé točí.. tak proč zas nic? Opravdu bych řekl, že jeden film je málo... konec konců; kniha je rozdělena na tři části.. prostě hrůůza.. jenom proti hercům nemám žádné výhrady... ()

Shakaar

Jestliže kniha byla průměrná, film byl podle očekávání ještě horší a odfláknutý. Nejsem sice příznivcem Noční Hlídky ale přecejen děj vyplňuje první část knihy a to ještě zde existují části které vůbec nesouvisí s dějem, snad proto aby z Antona ještě neudělali pedofila. Dalším aspektem nad čím je kroutím hlavu za co rusové utratili v tomto filmu 4,2 mil. dolarů, přitom efekty vesměs tuctové a hudba nijaká...o herckých výkonech radši ani nemluvím. Z tohoto důvodu se ještě podivuji že film na csfd má tak vysoké hodnocení, kdyby každý četl předlohu rapidně by šlo dolů a pochopil by že příběh je daleko složitější než vykreslili v tomto filmu. Nadruhou stranu uplná ztráta času to nebyla a nebýt toho že jsem četl knihu, hodnocení by bylo daleko horší. ()

vincchuppo

Líbili se mi přeměny a bitva zamrzlá v čase na obrovském mostě. Neopomínaje super náklaďák na rychlé přesuny. Jako, musí se nechat, že to byla celkem solidní jízda. A natočená docela eokoukaným způsobem. Držím oba palce. ()

alienemo

Filmové adaptácie knihy sa málokedy vyrovnaju knihe, ešte zriedkavejšie ju predčia. A pokiaľ ani režisér a ani scenárista netušia o čo v knihe v skutočnosti ide, mame zamiesené na hluposť. Nočná hliadka vyzerá ako keby scenárista vzal každu 10tu stranu knihy a spravil scénar. Nevadí, že sa sustredí len na prvý príbeh, je to rozumná voľba, vadí že ten príbeh oklieštil tak, že je to absolutný chaos aj pre čitateľov. A keď k tomu pridáme nesympatické, ploché postavy, hrané nesympatickými hercami tak to dobre asi nebude. Efekty ušli, a takisto miestami soundtrack. Ten je však aj kameňom úrazu, keďže na niektorých miestach trha uši. Je to chaoticka nuda, ktorá však miestami dokáže vytvoriť tak skvelú atmosféru, až je človeku ľúto, že netrvá celý film. ()

Durgas

Hodnotím z pohľadu prvého videnia v 2005 bez znalosti knižnej predlohy. Dnes by to bolo samozrejme menej, ale prvý dojem... ten ostáva v pamäti... ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu