O zvířátkách pana Krbce

Animovaný / Pohádka
Československo, 1977, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Epizody(13)

Panu Krbcovi se splní dávný sen, stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Přestěhuje se tam i se svým kocourem Kokešem a spolu vysvobodí další kamarádku sovu Kukulu. Ta ví, že na hradě straší. Objevuje se tam skučící duch hradního pána, vévody Ruprechta, který je nakonec dobrým kastelánovým pomocníkem. Na Kulíkově se pořádá karneval, hrad stihne potopa a ještě něco horšího, teta Klotylda s kozou Tyldou. A duch Ruprecht má zas o práci postaráno. (Česká televize)

habertek

To bývali bezstarostný časy, když jsem koukával na Večerníčka a dávali toto...To bylo Večerníček, vyčůrat, spat! Jistě, že ty tři zuby co sem v té době měl byli už vyčištěný zubní jahodovou pastou Perlička, kterou sem mimochodem spíš jedl:) ()

ostravak30

Tento Večerníček patřil k mým velmi oblíbeným, přestože si dobře pamatuji, že jsem se ducha Ruprechta docela bál. Příběhy jsou jednoduché, hudba je v podstatě geniální a strašně zapamatovatelná a Josefu Abrhámovi se skvěle povedlo měnit hlasy. ()

(fjw)

Naprosto bezchybný večerníček s výborným hlasovým doprovodem pana Abrháma, jako malý kluk jsem se bál vévody Ruprechta:) ()

Danulinda

Pan Abrhám nám ukázal, že i dabing je jeho silnou parketou. Holt "staří" herci uměli všechno, hrát ve filmu i v divadle, zpívat, případně ovládat nějaký hudební nástroj, ale i namlouvat jiné postavy. Duch Ruprecht je v jeho podání kapitola sama pro sebe :). ()

MP17

Pro mě osobně zřejmě nejlepší večerníček vůbec. Naprostá originalita, atraktivní prostředí hradu, skvělé jednotlivé charaktery a nechybí ani kvalitní děj jednotlivých epizod a potřebná dávka humoru na úrovni. A další NEJ spatřuji v dabingu pana Abrháma a také v pestré hudební složce od Petra Skoumala. Pokud by byl vydaný soundtrack, rozhodně bych si ho pořídil. ()

Glukoza

Srdeční večerníček, s krásnou atmosférou, i dnes se na něj moc ráda podívám, jelikož jsem průvodkyní na jednom moc pěkném hradě. Máme tu svá strašidla, zvířátka i bílou paní i nepříjemné turisty, občas si zpřelámeme kosti nebo nám někdo něco ukradne. A pan kastelán už je asi v takovém věku, jako by byl dnes pan Krbec. ()

Zirael

Jeden z nejlepších večerníčků. Zvířátka pana Krbce mají milý humor a perfektní dabing, co víc si přát. ()

Kontryhelka

K tomu nemám co dodat. Nádherný večerníček, skvělý hlas Josefa Abrháma.Charismatický pan Krbec, moudrá zvířátka a dost pomatený Ruprecht. Super podívaná. ()

lvi_psouk

Nádherné pohlazení na duši! Mrzout kocour, potrhlo kavka, přitroublá sova a duo Ruprecht, Krbec :-) Jen je veliká škoda, že nebylo vyrobeno více dílů... ()

AnniqueCh

Tak tenhle večerníček je pro mně už od dětství jeden z mých top (a ne jen jeden z nejoblíbenějších), Za 1 je smysluplný, za 2 animace mně nenudí (je pohyblivá) a za 3 pan herec s velkým P a H Josef Abrhám mně svým dabováním tohohle večerníčku zaujal a hlavně potěšil daleko víc než většinou svých rolí od roku 1980 až po jeho úmrtí. ()

Ludva

[2009-02] * Vynikající večerníček. Perfektní Abrhámův dabing, netradiční výtvarné zpracování (asi není obvyklé animovat poměrně detailní a realistické Renčínovy kresby). Příběhy nejsou tak úplně naivní jako pro nejmenší děti a poměrně často se člověk i zasměje (kocour v kastrolu apod.). ()

Wav

Za mě jeden z našich nejlepších večerníčků. Jak už tu zaznělo, má trochu tajuplnou atmosféru, což je dokresleno výbornou hudbou a skvělým namluvením. Vážně bych chtěl vidět pana Abrháma, když tenhle večerníček daboval. Prostě srdeční záležitost ()