Frankenstein (TV film)

USA, 2004, 84 min

Marcus Nispel

Daniel Pearl
  • Djkoma

Marcus Nispel je jako kvalitní fotograf, co si umí vše připravit a nasvítit, pak dostane do ruku kameru a vše se začne hýbat a postupně se mu rozpadá jeho skvělý dokonalý styl do prázdna. Frankenstein těží z poměrně originální myšlenky, kterou zabíjí vedle televizní produkce, nulová myšlenka a příliš pomalé tempo. Vincent Perez potěší víc než Michael Madsen, který je spíše do počtu a jako reklama na přebal dvd/vhs. Pochybuji, že někdy vznikne druhý díl, který by první více rozvinul, ale ani to nevadí, protože celková kvalita filmu je opravdu slaboučká.(20.3.2008)

• B!shop

No tak tohle me zklamalo, necekal jsem zadnej zazrak, ale tohle uz bylo moc. Jediny klady filmu jsou kamera, ktera je dost podobna te z Texas Chainsaw Massacre a vcelku originalni napad. Za to jsou ty 2*. Jednak nazev filmu by moh bejt jakejkoliv, protoze nez o Frankensteina, tak se spis jedna o "lidi" ve stylu X-Menu. Dej je ze zacatku docela napinavej, ale od momentu, kdy se ve vane objevi zada a je jasne, kdo je vrah, de to z filmem z kopce a dost nudi a hlavne to neni horor, ale spatna detektivka, snazici se napodobit Sedm. Navic je to cely takovy roztahany, Madsen je tady hodne spatnej, Perez nema potrebny charisma a samotna vyroba zrud je dost divna, jen vylezou s bilyho sajrajtu. Jedinej, kdo mi nevadil, je Adam Goldberg, kterej mel obcas slusny hlasky. A kdyz se nakonec zacal Madsen dabelsky smat, ze je tehotnej, tak to uz bylo moc i na me. Krom toho se film poradne rozjede zhruba minutu pred koncem a v ten okamzik taky skonci. Sice by me zajimal dalsi vyvoj boje proti Victorovi, ale riskovat pokracovani tohohle filmu nebudu, takze doufam, ze zadny nevznikne.(15.8.2006)

• Jenda

K plusům filmu patří výrazně temná atmosféra, místy dobrá hudba a hlavní záporák ztvárněný Thomasem Kretschmannem. Naopak Michael Madsen mě nijak neoslnil. Film se docela vleče, má místy docela nechutné scény a jak jsem zjistil končí ve chvíly, kdy by měl nabrat dech na velké finále. Prvnímu "monstru" by se mohla věnovat větší část filmu stejně jako temné historii. Alespoň se stvořitel nejmenuje Frankenstein, ale Helios.(9.9.2005)

• Ruut

Hned na úvod varování. Ono se jedná jen o televizní pilot k seriálu který nikdy nevzniknul. Tudíš se v celém filmu prd vyřeší a je to neukončené. Námětem samotného příběhu je, že doktor Frankenstein i jeho monstrum celých 200 let žili mezi námi a ted monstrum jde svému tvurci po krku. Aby to bylo zajímavější tak si prohodili role. Doktor je ten zlý, monstrum hodné. Bohužel to zajímavé není ani trochu. Film je hrozně ospalý a skoro nic se v něm neděje. Největší devízou je skvělá kamera a taky jsou tam samý pohlední herci. I monstrum je dost sexy (!!!). Jenže stále je to hezké nic!(10.9.2006)

• J*A*S*M

Ne úplně nejšťastnější volba na sobotní večer. Být to ještě trochu blbější, tak je to výtečná komedie, ale i tomuto stupni blbosti je možné se občas zasmát, případně nevěřícně obrátit oči v sloup. Nispelův nový Texasák je, bereme-li v potaz jeho další tvorbu, malý zázrak.(31.3.2011)