Frankenstein (TV film)

Jay Friedkin

Scénografie:

Greg Blair
  • Jenda

K plusům filmu patří výrazně temná atmosféra, místy dobrá hudba a hlavní záporák ztvárněný Thomasem Kretschmannem. Naopak Michael Madsen mě nijak neoslnil. Film se docela vleče, má místy docela nechutné scény a jak jsem zjistil končí ve chvíly, kdy by měl nabrat dech na velké finále. Prvnímu "monstru" by se mohla věnovat větší část filmu stejně jako temné historii. Alespoň se stvořitel nejmenuje Frankenstein, ale Helios.(9.9.2005)

Marcus Nispel veru moc toho talentu nepobral a tak len vykráda aspoň sa teda snaží, či už vizuálne, ponurou atmosférou či hudobne, film takých rozmerov ako je Sedem ale skutek utek a celkovo to pre tento novodobý Frankensteinovský film vyznie do prázdna, aj keď ako základný koncepčný príbehový nápad to nebolo vymyslené zlé, plus k tomu aj obsadenie celkom slušné ale jednoducho Nispel nemá takú zručnosť aby zvládol ukočírovať poriadne film tak aby to nevyznelo ako pásová planina bez iskry. /25%/(15.7.2009)

• Pejpr

Vidět tohle Mary Shelly.. Zajímalo by mě, co má tenhle film společného s Frankensteinem. A taky by mě zajímalo, proč vzali jeden díl z Kriminálky a udělali z něj samostatný film. A oni to ještě spojují se Scorsesem.. A co ten konec? Snad kluci nechcete ještě dělat jeden díl, to by bylo nejstrašidelnější, co byste mohli udělat :D Jediný, kdo stojí za pozitivní zmínku je chlápek v kapuce tzv. První.(29.12.2008)

• iamek

Nudná cipovina v produkci od Scorseseho, který ani nevím proč vrazil finance do téhle slátiny. Atmosféra žádná stejně jako herecké výkony které jsou mizerné. A konec nemá smysl ani komentovat. Nispel není špatný režisér, ale tohle se těžce nepovedlo.(19.4.2010)

• Hakha

Obrovská nuda, herecké výkony špatné, atmosféra připomínající sedm a samotný příběh ospalý a nenapínavý. Už od začátku se jasně pozná záporák(nejen podle hlasu..) což si myslím, že to tak určitě nechtěli. Už v polovině filmu jsem sledoval čas, abych věděl kdy se to blíži k únavnému konci. Nemohu dát nic jiného než slabou jednu hvězdičku...(5.7.2006)

• - Slovenská maskérka Beatrix Dollingerová získala za tento film cenu Emmy. (krasomama)