Geniální, ale šílení vědec dokázal prostřednictvím genetického experimentu po dvěstě let udržet naživu sebe i zrůdu, kterou stvořil. V současné Americe vyšetřuje policistka Carson O´Conner sérii hrůzných vražd. Pátrání ji dovede až k vědci a jeho stvůře. Během dlouhého experimentu však na obou proběhly takové změny, které zcela změnily jejich pohled na dobro a zlo. (oficiální text distributora)

corpsy

Režisér vždy vedel narábať s obrázkami, kompozíciami. Je to vlastne režisér hudobných videoklipov a toto jeho remeslo mu ostalo. Väčšinu jeho filmov považujem za vizuálne lahôdky, pričom príbeh ma akosi v podstate nezaujímal ( vlastne točil iba remaky, rebooty, takže príbeh bol známy ). V tomto prípade ide o nejaký poloremake, poloreboot a dej je podobne veľmi známy, ale vo svojej novej podobe nie veľmi berúci. Takže vlastne ostalo iba pozlátko. ()

CBD

Celou dobu jsem se snažila pochopit co tím tvůrci chtěli říct, protože krom dobře zvládnutého vizuálu a výpravy to byla fakt nuda. A k tomu konci mám teorii - tenhle film měl být původně pilot, ale nechtl se tak se seriál nekonal. Dodatek: dle jednoho komentáře je tahle doměnka pravdivá. ()

Derek odpad!

po dlhej dobe film ktory som nedokazal dopozerat do konca, nie zo strachu ale z nudy a tuposti ktora z neho krici kazdou sekundou. nepomaha tomu ani celkom slusne herecke obsadenie a ani inak v podstate uchadzajuci nispel na reziserskej stolicke. necudujem sa ze tento pilot nepresiel sitom serialovej zabavy. dobre im tak. ()

Fanucci

Spletl jsem si tento výtvor s Frankensteinem s DeNirem v hl. roli...osudová chyba:-) Tento snímek za moc nestojí, celkem slušná kamera, tísnivá atmosféra, ale to je tak vše. Konec mne vyloženě nas.al... ()

Martin741

Zo vsetkych Frankensteinov, co som videl, je tento suverenne najhorsi a povedal by som aj najdementnejsi. Marcus Nispel, reziser kvalitneho Texaskeho Masakru Motorovou Pilou tentokrat stupil do poriadneho hovna s prepacenim. 8 % ()

-Bomba-

Jo, mohl by to být, řekněme, dost průměrný film, to by se ale nesměl jmenovat Frankenstein. S tím původním základním kamenem horroru to totiž nemá společeného absolutně nic! Není to ani “vylepšený” remake, je to prostě zneuctění klasiky, které mi je odporné a už nikdy ho nechci vidět. Herci jsou trapný, děj na blití a střih televizní (seriálový), prostě ruce pryč. ()

Fox Mulder

Režisér Murcus Nispel se po natočení remakeu Texaskýho masakru motorovou pilou vrhnul na známou horrovou postavu – a to na Frankesteina. Tento horror byl televizní a to byla asi největší slabina celého filmu. Nispel opět dobře vybarvil ponurou atmosféru, ale to je jinak tak asi všechno. Hrozně roztahaný děj a v celku divně useknutý konec. Právě v tomto místě divák by si řekl, že se to teprve bude rozjíždět a ono nic. A o dvojce žádné zprávy! A myslím si, že asi ani nebude. ()

hans500

Docela slušné obsazení a kamera jsou to dobré. Scénář špatný, režie podprůměrná, atmosféra mizerná (s výjimkou závěru). Naštěsti pouze 84 minut jinak by to bylo ještě horší. S původními "Frankensteiny" od Universalu nebo studia Hammer (1931, 1935, 1957) se to nedá srovnat, takže 2,5*. PS: Snad už nebude pokračování. ()

Jirgen

Zpočátku se mi to docela líbilo,ale postupem času když jsem čekal, že se to začne rozjíždět tak to skončilo. Prostě další lacinej tv film, který je lepší nevidět. Za celý film hovoří fakt, že se mi podařilo u něj třikrát usnout. V 84 min. docela výkon :D ()

Brain-D

Horor, který nemá nějaký extra zásadní děj, jen takovou bídnou atmosféru. Postavy Detektiva a 200 let starého výtvoru byly trošku přece jen sympatické a už jsem uvažoval o 2*. Ale nemůžu tomu dát tolik, když je to bez konce :) ()

pursulus

Podvod s druhým dílem.¬         Snímek je slabý. Unavuje mi rozebírati proč, můj čas si to nezaslouží. Ale nejen to; je podvodný, jak v tom, jak si pohrává s divákem, slibujíce mu něco, co se nedostaví (je otevřený konec), tak hlavně v tom, že druhý díl nebyl a nebude nikdy natočený, patrně z důvodu špatného ohlasu, takže producenti zavřeli kapsy. Je to podvod spáchaný na divácích a sviňské chování. Tihle lidé si nezaslouží pozornosti, v tomto případě tedy producent a režisér v jedné osobě, pan Marcus Nispel. Tfuj. ()

Tereza666 odpad!

Víte jak, co by ne. Proč nevzít do ruk "námět" který mají lidi rádi. Co každý zná, a neudělat z toho narostou debilní kokotinu. ()

drackula

Jednotlivé obrazy sú skvelé. Nie sú síce originálne, ale sú správne špinavé, temné a ponuré. Avšak v momente keď sa majú dať tieto obrazy dokopy vzniká problém. Film má síce originálnu myšlienku avšak úplnú absenciu rozuzlenia neberiem ako otvorený koniec, skôr ako neschopnosť scenára toto veľké sústo nejako rozumne ukočírovať. 45 % ()

pfa

Velmi dobrý thriller na "motivy" příběhu Frankensteina, ovšem jakýsi tajemný hrad a v něm nelidské stvoření zde nehledejte. Tento film je zasazen víceméně do součastnosti a pojat jako vyšetřování série záhadných brutálních vražd. [8/1O] ()