Sissi a Yetti

• Německo Lissi und der wilde Kaiser (více)

Sissi a císař Franz. Nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek – peněž na zátop, čokoládových kuliček na golf. Občas musí sice císařský pár vládnout a reprezentovat, ale to vše je ve světě Sissi a Franze „úžasné“. Dokud se nezačnou objevovat temná mračna na jinak blankytně modré obloze… Císařovna Sissi je unesena.

Ačkoli nemá žádnou stopu, kterou by sledoval, vydává se neohrožený a nebojácný Franz do horečnatého stíhání únosců. Díkybohu brzy narazí na krátké vzkazy, které Sissi dokázala během cesty zanechat. Nicméně, obsah vzkazů a jejich rekonstrukce jsou pro Franze nečekaným šokem! Franz to ale nevzdává a reaguje jako jakýkoliv jiný vládce jeho povahy: zuřivostí! A tak začíná divoký hon, který se nezastaví ani před hranicemi jeho země. (oficiální text distributora)

kerkulka

Teda... já nevim, na čem se tvůrci filmu sjížděli, ale tohle bylo fakt peklo (a rozhodně ne pro děti). Stejně tak se tenhle výblitek, mixáž špíny zpod nehtu, ušního mazu a plísně z ďáblových chodidel nedá sledovat bez kapky živé vody, fantasmagorické tabletky nebo dýmky míru. Cukroušek s vámi a Sissina pryč. ()

Yojimbo

Dopředu jsem věděl, že se nejedná o žádný animák pro děti, přesto mě některé dialogy vysloveně šokovaly (což byla lepší varianta, protože další pouze nudily). Sexuální narážky, popkultura a odkazy na známé filmy docela fungují, animace také není nejhorší, některé postavy, v čele s neodolatelně přiblblou Sissi, jsou povedené... Inu, pozitivní stránky tento film bezesporu má - přichystal mi pár momentů, kdy jsem se skutečně od srdce zasmál, na druhou stranu ale také chvilky, kdy jsem se za tvůrce cítil velmi, velmi trapně. ()

AloeB

Ono to v konečném důsledku zábavné je. Občas. V některých momentech jde dokonce i o humor, který bych se odvážil nazvat inteligentním. Pokud je však film založen na tom abychom se smáli tomu, jak debilní vlastně je, ztrácí pro mne bohužel hodnotu. Také nechápu zasazení příběhu, ten je natolik absurdní a s ničím nesvázaný, že by mohl fungovat naprosto kdekoliv a tvůrci namísto toho dehonestují takové zajímavé téma (což je patrně účel). Hvězdička je tedy jen za některé vtípky a hlavně za podtitulkovou scénu, víc si však film nijak nezaslouží. ()

Luckyman

Tak tak šialený animák som ešte nevidel! Neskutočne šialená uchylárna. Pre malé deti to určite nie je. "Do you speak english? ... Yes, of course, we love to speak english ...." Neskutočné! ()

Oonika

No, docela síla... Místy tak trapné, že jsem se styděla se koukat... a místy zase docela zábava. Hodně zbytečných sexuálních narážek a ubohých vtipů, ale pořád to mohlo ještě dopadnout mnohem hůř. ()

Colour

Ako oddychovka veľmi dobrý film. Veeeľa hlášok (používali sa pomaly namiesto dialógov), veľa gagov... Dosť z vtipov bolo vydarených, mnohé boli tak trápne, až boli vtipné, no skoro väčšina bola viac než úchylná ("Pani cisárova matka, priniesol som vám ten balík zo sexshopu z Česka). Ako inak, točili to Nemci. 65% ()

KdG

Celkem slušná podívaná, některý vtípky jsou celkem drsný, některý spíš trapný ale pořád je to nadprůměrný animák co se zábavy týče. Jen tak dál. ()

boo-boo

Animácia je hrozivá, charaktery postáv priam neznesiteľné, proste tak nejak si Nemci povedali, že do kina treba deti vytiahnuť aj na domácu tvorbu. Vo výsledku je to celé jedna obrovská šialená potvornosť, ktorá nemá hlavu ani pätu, akurát sem-tam ukáže, aké to celé mohlo byť, keby niekto tomu chudákovi zodpovednému za dva-tri podarené vtipy trochu povolil reťaz. A tie dve hviezdičky? Jedna je za poľovanie na krasokorčuliarov, druhá za stresovanie potkanov. ()

liberita

Fajn nemecká rozprávka, ktorá si nezakladá na solídnej animácii, ale hlavne na scenári. Ten je hlavne na začiatku trochu divný, a chvíľu trvá, kým začne baviť či už pri fórikoch so sexuálnym podtextom alebo stupidite Sissi či poľovníkov. Niekoho možno tieto žarty urazia, mňa pobavili, vrátane pesničiek. A dialógy Sissi a Franca nemajú chybu. Samozrejme, milovníci historickej reality či romantických legiend, vyhnite sa filmu oblúkom. Napriek svojím pozitívam však Sissi a Yeti stále zostáva priemerným animovaným filmom, možno aj preto, že jej chýba vyložene sympatická postavička či aspoň trochu menej chaotický dej. ()

Kozy9

Sprosté, nevtipné, miestami detinské, miestami nevkusne dospelé... Nemci nevedia ako točiť rozprávky, nevedia trafiť hranicu medzi trápnosťou a vtipom, nevedia nájsť hranicu medzi vizuálnym umením a prvotriedny gýčom. Od začiatku do konca spackané, nebyť naozaj minima trošku vtipnejších sćen, bol by to odpad ako vyšitý. CELKOVÉ HODNOTENIE: 15%. OPLATÍ SA KÚPIŤ: Ak máte radi nemecký hardcore tak nie je čo riešiť. ()

monty.cl

Jestli souhlasíte s rčením, že blondýny jsou hloupé, tak se mrkněte na tenhle film. Tady není žádná, ale je tu Sissi a to je mnohem, mnohem lepší...jak je blbá, tak je to vtipný, takže hodně...a císař je taky dobrej jezdec...70% ()

Zaplo05

Komedie přesně podle mého gusta. Jednoduchá a dvojsmyslná! Šíléná uchylárna se stupidním příběhem s dobrou animací. Určitě nedoporučuji jako projekci menším jak 15let. Možná pro některé šílený pasqil. Já se ale vždycky bavím. Sečteno a podtrženo: Děti na to neberte :-) ()

habertek

Skvěle jsem se bavil! I když z kvality grafiky se mi trošku zvedl žalůdek bylo příjemné to vidět a klidně znovu a znovu!:) ()

Korbelka

Naprosto šílenej film! :) Rozhodně to patří k animákům, který byste měli vidět + doporučuji se předtím podívat na hranou verzi tohoto filmu, má to pak větší grády. ()

offlineman

Možná by to bylo vtipné, ale to by stupidní dabingový režisér musel hlavní ženskou postavu nechat hlasem ženy a ne trapné bukvice! Pokud to bylo myšleno, jako sranda, tak pouze pro voliče TOP 09 a posluchače Evropy2! ()