Moje léto lásky

• Velká Británie My Summer of Love (více)

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes prvotní obavy z jejich rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav. (Intersonic)

Stanislaus

Emily Blunt mám rád, a proto jsem se rozhodl pro zhlédnutí tohoto snímku. Natalie Press a Paddy Considine se svých rolí zhostili stejně dobře jako moje oblíbenkyně. Film má líbivou hudební stránku a zajímavý námět s jednoduchou zápletkou, byť lehce předvídatelným vyvrcholením. Poněkud mě rušila kamera zabírající až příliš zblízka a detailně, a i když má film slabou hodinu a půl, tak jsem se chvílemi celkem nudil. ()

Thomick

Emily Blunt je herečka s darem od boha. V roli extrémně křivý lesbičky (?) to jenom potvrdila. Samotnýmu filmu chybí takový to "boom" - ona krátká stopáž leží takřka dokonale v rovině, bez výrazně slabších i silnějších momentů. --- "Fucking hell!" ()

mm13

Tento film ani neprovokuje, ani nemoralizuje, ani nefilozofuje. Iba a len MILUJE. Možno tak trochu podráždi aj intelekt, ale hlavne intenzívne a vášnivo MILUJE. Tak uveriteľne a tak skutočne MILUJE, že sme to snáď ešte nevideli. Omračujúce, osviežujúce, vzrušujúce. Hneď by sa jeden rozbehol za podobným letným dobrodružstvom, nech by to už stálo čokoľvek... Tak si aspoň Moje léto lásky pustí znova. A znova. A potom znova. A keď konečne príde to jeho leto, už sa len z nadhľadu usmieva (a je mu fajn, dej sa čo dej :-) ()

ScarPoul

Experimentovanie so sexualitou, ešte pred tým než sa z toho stala najpoužívanejšia téma súčasného filmu. Sympatické herečky a bradavka Emily Blunt nútia stále očakávať niečo veľké, niečo zaujímavé a dychberúce. To ale nepríde. Nakoniec sa to všetko strhne na akúsi rodinnú drámu bez potrebnej emocionálnej väzby k postavám a v snahe byť zaujímavý len témou a ničím iným. Takto dopadla pre mňa aj súčasná Adéle a tá pritom ukázala podstatne viac. Pawlikowski, ako keby nedokázal pochopiť, prečo divák pozerá film s takouto témou. Po nejakom čase sa stáva príbeh nezaujímavým a celkové dojem z neho veľmi rýchlo vyprchá. Ale znova, neznechutí a ani nenahnevá. Len skrátka nesplní to, čo celý čas náznakovo sľubuje. ()

6thSun

Nejlepší na tomhle filmu je trefný ukázání na nebezpečí dogmatismu. Zde křesťanského, ale platí to všeobecně. Zaslepená a falešná hra s vlastní morálkou se pak zákonitě musí projevit v nějakém hodně nepříjemném odhalení pravdy - reality. A to bude vždycky dost bolestivý. Proto je lepší být nevěřícím, kterej si na nic nehraje, než "svatým" věřícím, který je ve skutečnosti mnohem větší bastard. Amen. ()

5150

3,5*.. Letní dobrodružství dvou dívek. Místy snová atmosféra. Úžasná hudba a hodně smyslná Emily Blunt.. Febiofest 2012 ()

Avalon820

Léto plyne a plyne a plyne a plyne, pomalu, ale jistě plyne, ospale a atmosféricky plyne až... se rozplyne. Ten, kdo se tady ale nerozplyne, jsem já. Ono je sice zajímavé dát k sobě dvě charakerově absolutně rozdílné postavy a nechat je nenuceně existovat pospolu, ale když je ten spolek až absurdně se sobě příčící... Ano, vím, že to byl záměr a účel, ale to nic nemění na tom, že to na mě nepůsobilo věrohodně. Věrohodně v jinak celkem racionálním snímku - to je podle mě kámen úrazu - nelze zkrátka míchat A i B. Jinak jde o nezávislý snímek v pravém slova smyslu s klady sobě vlastními (a záporem v podobě hrůzné kamery), o skvělých herečkách nemluvě. Ta či onak - i přes fakt, že jsem se nenudil, tu protichůdnost zkrátka nezkousnu. ()

Mulosz

Musim rict, ze nebyt necekaneho zaveru, hodnotil bych film velmi negativne, takto aspon dostal trochu lepsi rozmer. Tema lesbicke lasky je vzdy pro muzske pohlavi tak trochu fascinujici. Pokud filmova teorie prirovnava divaka k voyerovi, u techto snmku to plati dvojnasob. Divaka vsak po chvilce omrzi toto sledovani ustredni dvojice, potrebuje jednak nejake udalosti kolem, prip. zajimave pozadi samotneho pribehu a jednak necekane zvraty. V prvnim pripade film neobsahuje ani jedno (obcasny vstup bratra Mony rozhodne nemuzeme pocitat), to druhe prijde az ve zminenem zaveru. Jinak je motivace postav znama od zacatku a az do konce se nemeni, vsechny udalosti jsou naprosto predvidatelne a je jen otazka casu, kdy prijdou. Jedina postava, ktera by se dala oznacit jako vedlejsi, je spise hodne nepovedenou karikaturou. Z mnohem kvalitnejsich filmu o lesbicke laske doporucuji Makkuv Jiny pohled (1982) anbeo Moodyssonovu Laska je laska (1998). ()

Gazy

Velmi příjemná a zajímavá podívaná, nevěděl jsem co od filmu očekávat a on se mi odměnil velmi citlivým příběhem s dvěmi výbornými herečkami v hlavních rolích, především na Emily Blunt se dobře kouká. Zakončení celého snímku se trochu odpoutává od směru jakým byl veden, ale podle mě to bylo jen ku prospěchu věci. Naprosto zasloužené 4*. ()

Padme_Anakin

Velmi pěkné, intenzivní a působivé, zvláštní a zajímavé, přitom těžko uchopitelné, do slov obtížně vtěsnatelné, zevnitř smutné a poněkud bolavé.. Herecký výkon Emily zvedl mé hodnocení do čtyř hvězd, v tomto snímku je nejen půvabná, okouzlující a velmi svůdná, zároveň je také přesvědčivá a hraje s takovou lehkostí, že je uvěřitelná a přirozenost z ní čiší, poklona.. ()

Falcor

Motorka bez motoru; dům plný sektařů velebících Pána; starý starší bráška a nový starší bráška; sex v kombíku na odlehlém parkovišti bez předehry a bez dohry (jedna dívenka); nekýčovité koňské entrée princezny z velkého domu a její rozkošné i inteligentní pózy trochu hudbou, trochu uměním, hodně jí samotnou, je-li v záběru (druhá dívenka) a vzájemné objevování a otevírání se jedné dívky druhé dívce. Toť vše různé podoby lásky. Jakoby však nad mazlivým letním příběhem pomalu vycházel i temný mrak čehosi dalšího, obzvláště naivním romantikům velmi nepříjemného. Nedospělé milostné hrátky a slepé poblouznění jsou zde, hlavně díky oběma dívenkám v hlavních rolích, uvěřitelné, reálné, natočeny prostě, bez prokládání zbytečnostmi. A jako bonusový materiál si zdarma můžete vybavit ten pocit, (po kolikáté již v životě?) že život je pes, který si do člověka kdykoliv rád hryzne. ()

hous.enka

Nebýt toho konce, šla bych s hodnocením mnohem níž. Důvod? Zejména bratr Mony - pánbíčkář, ignorant, alkoholik a násilník. Prej ex. Pche. Ricky byl taky dobrej prasák, nemluvě o otci Tamsin. Filmy s lesbickým motivem mi nevadí; vadí mi, ale jak v My summer of love jsou všichni chlapi primitivové, kteým spadl mozek do kalhot. Tahle omezenost mě štve, a proto nemůžu dát víc jak průměrné hodnocení. ()

Fabrinka

Dôvod sledovania tohoto filmu? Určite mladučká, príťažlivá Emily Blunt. Z tohoto filmu sa dal urobiť 3x lepší, pretože nápad bol perfektný, osviežujúci, letná láska so zaujímavým párom, a extrémne charizmatické herečky majú iskru. ŠKODA tej podivnej zápletky s fanatickým kresťanským bratom. Jednoznačne najelektrizujúcejšia scéna,keď si Emily zapáli cigaretu, začne rozprávať o Edith Piaf, a nakoniec obe tancujú na La foule. Prelomový film pre Emily,a jej fanúšikov. ()

Pan Filuta

6/10 Celkem čitelná zápletka, kterou zachránil konec. Ale jinak to je vážně dobrý film s příjemnými hereckými výkony hlavních hrdinek. Malinko mi to připomíná, na toto téma nepřekonatelný film, Láska je láska. ()

numi

Film, který by potřeboval kvalitního režiséra a vysoký rozpočet a pak by strčil do kapsy celou Zkrocenou horu i s tou nejposlednější ztracenou ovcí. Moje léto lásky je důkaz, že Zkrocená hora je jen stupidní příběh z růžové knihovny, který je naprosto fantasticky natočený a zrežírovaný, ale obsahem zůstal někde v mateřské školce (všechno je krásné a milé, ale nikdo tu nemá ani tucha o skutečném světě). Naprostý prim hrajou dvě mladé dívky - Nathalie Press je naprosto fantastická herečka a Emily Blunt zase sice spíše herečka průměrná, ale má svůdný pohled a krásné tělo. Škoda, že film nedostal větší šanci od producentů. Takhle vítězí obsah nad formou rozdílem dvou tříd a i ta zmiňovaná Zkrocená hora z tohoto souboje vyjde jako vítěz. Sice se musí cítit asi jako naši hokejisté po vítězství nad Japonskem 2:1 v prodloužení, ale přesto vyhrává... Tři a půl. [květen 2006] ()

blackrain

Za všechno může prostá náhoda. Takový malý a milý komorní příběh. Letní atmosféra je filmu jasmě cítit. Konec je takový zvláštně useklý a nebo tak jenom působí. Možná, že se v něm najde cosi symbolického. Ten Monin brácha mě s tím svým obrácením se na víru děsně štval. Uživatel Charlosina to napsal naprosto přesně a výstižně. ()

jajinka

Jako celek to bylo hodně dobrý, hlavní hrdinka mně osobně velmi sympatická, až na nějaké úletky.. jen ten konec mi do celkového konceptu moc nesedl.. lehce nedotažené, nebo jako by se s tím už nechtělo filmařům dělat.. ()