Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

sakalodlak

Přesně typ horroru, který mám rád. Žádné potoky krve, jen přesně dávkované napětí. Za pointu hvězdičku navíc - byla opravdu skvělá. ()

E.T.Martin

Prostředí bažinatého amerického jihu s odlehlými venkovskými sídly je pro dobrý horor jak dělané. Zvláště, když tu ještě máme tajemný dům, prvky černošské lidové magie, ozvěny otrokářství a hlavně hlavní hrdinku, která klidně v noci vleze i tam, kam by se soudný člověk nikdy nevypravil:) Takže máme zaděláno na pořádné napětí a vcelku neokoukaný příběh s nečekaným koncem. Mám rád, když se u hororu bojím, a tady se to podařilo. ()

Luraj

Opravdu skvělý film, velmi zajímavý námět a ten nečekaný konec ten mě fakt dostal. Fakt dobrý !!!!!! ()

kalysta

Výborný film na pomezí thrilleru a hororu. Hutná jižanská atmosféra okořeněná skvělým příběhem mě i napodruhé držela a pointa je fakt skvělá. ()

Ilus

Téma už bylo zpracováno vícekrát, nic nového. Na druhou stranu je film zvládnutý poměrně dobře. ()

O_Peki

Tak tohle se povedlo. Čekal jsem nějaký hollywoodský rádoby bubu film a dostal parádní, napínavý příběh s výbornou pointou. Do filmu je parádně zakomponováno prostředí delty Mississippi a atmosféra amerického jihu. Na film jsem musel myslet ještě dlouho po shlédnutí a tak to mám rád. A ta Kate taky není úplně marná. ()

kolodej1

tak to byl dost podařený kousek. Ne, že by člověk nikdy nic podobného neviděl, ale tohle bylo v rámci žánru rozhodně nadprůměrné. Atmosféra snímku byla taková, jaká by měla být, napětí se zajímavě stupňovalo, samotné finále se mi pak líbilo natolik, že jsem se při váhání mezi 3 a 4 hvězdami přiklonil k tomu vyššímu hodnocení. Nápadité a nakonec i překvapivé ()

Kozlowski8

Mladá ošetřovatelka Caroline přijímá místo pečovatelky staršího nemocného muže, žijícího ve velkém zpustlém domě na samotě společně se svojí podivnou ženou. Caroline brzy poznává tajemná zákoutí domu a hlavně jeho tajemnou majitelku... Dobře natočený horor s gradujícím napětím a nepředvídatelným koncem, dobře vystavěná atmosféra i slušné herecké výkony. Proč tedy nehodnotit čtyřmi *? 70%. ()

hony23

Nelze dvakrát vstoupit do téže řeky, natož do stejného Kruhu. Ze začatku filmu jen děsivá nuda a vše zachraňuje až závěr a zdařilá pointa. Ale strach mi tento horor ani v nejmenším nenahnal. ()

brasek

Vcelku slušne zvládnutý mystický thriller, atmosféra tajomna funguje. Snímok podľa mňa však nemá dobre zvládnutú gradáciu príbehu a koniec je rozpačitý. Očakával som viac. ()

linger

Pri sledovani filmu som mala pocit, ze mi je to cele nejake povedome - az som si spomenula na tak o dve triedy slabsiu a o 9 rokov novsiu Jesabelle. Skoda, ze som tieto filmy nesledovala v opacnej postupnosti, moj dojem zo Skeleton Key by bol este lepsi. New Orleans, woodoo/hoodoo ci cernosski sluhovia ovladajuci magiu su sice mierne ohrane, ale stale pouzitelne a prijemne hororove kulisy. A milujem prekvapive konce,pri ktorych si musim povedat, ze reziserovi sa totalne podarilo ma dostat. ()

mstychov

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu. Az na konci cloveku dojde, jak uzasny ten film je. Moc se mi libi ten napad i realizace. Herecke obsazeni mi sedlo. Misty to bylo lekaci, ale ne moc. Pro me naprosto nepredvidatelny film s prekvapivym koncem. ()

TesterX

Kate Hudson to tu sluší, strašidelné to je asi jako mr. bean po lahvi tequily. Velká nuda smíchaná s otravným castingem se postará o to, že i napotřetí usnete v první půlce. ()

Igy007

Tenhle film nemá chybu ! Jeden z nejlepších hororů, co znám. Umístění do velmi temné oblasti New Orleans, černošský džudžu. A ten super konec ! Má to hlavu, má to patu. Dávám 100%, to je bez debat. ()