Klíč

Kľúč

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 105 min

3,5*(3.7.2016)

Prozatím nejlepší horor filmové sezóny 2005. Iain Softley vizuálně nezklamal (americký Jih je pekelně znepokojivý) a po Světu podle Prota se vrací ve velkém, i scenárista Ehren Kruger to po rozpačitém Kruhu 2 docela rozbalil (mám však čím dál větší dojem, že má nějakou úchylku na vodu...že by byl neplavec?). Více prozrazovat nemohu. Jen tak dál, hoši:-)(18.8.2005)

Tak jako bych to tušila, odložila jsem konzumaci druhé poloviny filmu až na ráno. A dobře jsem udělala. Obávám se, že jinak bych o půlnoci zmateně pobíhala po bytě hledajíce síru a křídu a cihelnou drť bych se snažila vydolovat ze zdi - což jde ovšem v paneláku dost blbě. Je to zvláštní, ale byť ve své podstatě ten film až tak hororový není, musím přiznat, že jsem se po dlouhé době opravdu bála.(6.9.2009)

60%(23.10.2011)

její práce je starat se o lidi. stařík Ben má před sebou tak měsíc života, nemluví a bydlí v krásném tajemném domě, ve kterém nejsou zrcadla. nikde. ale je tu Benova manželka, která má starost, aby Caroline porozuměla jejímu domu a také univerzální klíč....finále příběhu je opravdu originální. dalo mi zapomenout, že jsem sledoval pouze horor o domu, ve kterém straší. během filmu se nenudíte, navíc tu jde o zajímavé věci jako je voodoo, což mě zajímá. nekřičel jsem strachy, jen tiše seděl a hleděl. takže: hlavně díky závěru, za 4.(1.5.2006)