Klíč

• Irsko

• Austrálie

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 105 min

Dusná atmosféra a tísnivý uzavřený pocit na hrudi jako bych cítil, že mi každou chvíli někdo položí ruku na rameno. Solidní duchařina, která mě vtáhla do příběhu, a do poslední minuty jsem měl pocit, že jsem jeho součástí. Dějově plitké.(28.7.2012)

Příjemné překvapení - patřičně dusná atmosféra amerického Jihu, sympatická hlavní hrdinka, zajímavý vývoj příběhu s velmi překvapivou a působivou pointou. Kdyby zvlášť v první polovině tlačil režisér trochu víc na pilu (režie jinak výborná), mohlo to být ještě lepší.(11.3.2006)

Mladá, dvadsaťpäť ročná, zdravotná sestra Caroline je frustrovaná prácou v nemocnici. Preto sa rozhodne zmeniť zamestnanie. Zareaguje na inzerát v novinách. Stane sa opatrovateľkou starého, umierajúceho muža, ktorý žije spoločne so svojou manželkou v obrovskej vile uprostred močiarov. Caroline sa tam stretne s niečím, čo zmení jej pohľad na čiernu mágiu a stratí tam to najcennejšie, čo má. "Kľúč" je celkom obstojný mysteriózny horror, odohrávajúci sa na juhu Spojených Štátov Amerických, v kľudných, ale nebezpečných a tajomných bažinách. Na tri hviezdičky to však vytiahol až samotný konec. ***(16.10.2011)

Tak jako bych to tušila, odložila jsem konzumaci druhé poloviny filmu až na ráno. A dobře jsem udělala. Obávám se, že jinak bych o půlnoci zmateně pobíhala po bytě hledajíce síru a křídu a cihelnou drť bych se snažila vydolovat ze zdi - což jde ovšem v paneláku dost blbě. Je to zvláštní, ale byť ve své podstatě ten film až tak hororový není, musím přiznat, že jsem se po dlouhé době opravdu bála.(6.9.2009)

• teutates

Úprimne? čakal som viac... podľa daného hodnotenia som sa konečne odhodlal na "bu bu bu" kľúč a čakal som... nič však nenastalo. Prvá polovica filmu takpovediac spĺňa kritéria mystery až na pár kliše, avšak v druhej nečakaný zvrat... uuu tzv. thriller! Radím do fronty priemerný + sem, tam vydarená scéna. 4/10(15.4.2009)

• - Kniha, kterou čte Caroline Panu Talcottovi při první scéně, je "Ostrov pokladů" od Roberta Louise Stevensona. (Valsadora)

• - V závěru filmu má Caroline (Kate Hudson) na půdě rozmazané oči. Po probuzení jsou však v pořádku a poté opět rozmazané. (Terva)

• - Scény z města byly natáčeny v New Orleans. (Michelle75)