poster

Klíč

 • USA

  The Skeleton Key

 • Německo

  Der verbotene Schlüssel

 • Slovensko

  Kľúč

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faustka
  ****

  Jižní oblast New Orleans, velký tajuplný dům, obestřený pradávnými kouzly, mystikou a magií hoodoo. Tento dům obývají staří manželé ;) Violet - oddaná až za hrob, ale komu..? Ben - nemohoucí, umírající a vyděšený(k smrti).. ale z koho..? Luke - velice obětavý právník.. ale pro koho..? Carolin - ošetřovatelka otevřené mysli.. v co má uvěřit..? Cecile a Justify - dva „věrní“ sluhové(víra je cesta ke změně..). / Minulost číhá za dveřmi, které se dají otevřít pouze univerzálním klíčem… // „Lidi prostě nechápou sílu oběti.“(4.4.2010)

 • fauxthum
  *

  Tohle bylo opravdu ZLÉ.(8.7.2009)

 • Rogue
  ***

  Z námětu šlo rozhodně vytřískat mnohem víc. Takhle je to bohužel jen lehký nadprůměr s předvídatelným dějem a bez atmosféry. Na druhou stranu, za horor se dnes většinou vydávají mnohem horší věci.(7.1.2007)

 • anais
  ***

  Slušný horor, u něhož jsem se tak dvě třetiny opravdu bál, potom to díky odtajnění tajemství tak nějak vyprchalo, ale pořád jsem se slušně bavil. Kate Hudsonová bojující proti neidentifikovatelnému zlu ve starém baráku je docela k sežrání, a John Hurt prosící svým němým pohledem o pomoc vyvolává v divákovi podobné chvění jako letmý dotek neznámého v černočerné tmě. Ve filmu mě vyloženě rušili (asi tak dvě) scény z nějaké diskotéky, kde hrdinka se svou kamarádkou tancuje na nějakou pochybnou „moderní“ hudbu. Nějak mi to nezapadlo do té pochmurné hoodoo atmosféry, která jinak celý film ovládá.(7.6.2006)

 • tron
  ****

  „Ak sa budete príliš sústreďovať na minulosť, stratíte život.“ KĽÚČ dozaista má chyby (škaredé čierno-biele retrospektívy by sa svojou béčkarskou formou hodili skôr do podpriemerného televízneho mysteriózneho seriálu). Ale má predovšetkým plusy: nádhernú južanskú atmosféru (New Orleans, dusné noci, tajomné močiare, džez, hoodoo, spotené ľudské telá, obrovský dom so záhadným podkrovím do ktorého nepasuje žiadny z kľúčov, husté lejaky, svojská mentalita obyvateľov), výborné herecké obsadenie (Hudsonová, Rowlandsová, Hurt, Sarsgaard), svižný scenár (viď. prekvapivé rozuzlenie) a zručnú réžiu Iana Softleyho, ktorý znova výnimočne spracoval i tak troška čudnú látku (viď. SVET PODĽA PROTA). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/137381/Kluc-80.html(22.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace