Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

Janko666

Působivý horror-thriller, zasazený do depresivního a vidláckého amerického jihu, kde praktikování voodoo je ještě běžné. Na první pohled nic z toho nevypadá nijak originálně, což taky vlastně ani není, ale konec filmu určo překvapí. Mě teda překvapil. Atmosféra by se dala krájet. Divím se, že se John Hurt objevil v takhle divné roli. Neměl v podstatě žádnou kloudno repliku. A Kate je kus! ()

Ole92

Tady jsem se dlouho rozmýšlel jestli zvolit vysoké hodnocení nebo právě naopak nízké. Nakonec zvítězil zlatý střed. Tenhle film mě v konečném důsledku ani nenadchnul ale ani neurazil. I když děj po celou dobu trochu pokulhával na konci mě čekalo příjemné překvapení a se spojením s krásnou Kate Hudson se vysloužil moje tři hvězdy. ()

petikacka

Mě tenhle film vždycky dostane svou atmosférou. Když ho vidím jednou za čas, tak mám pokaždé po těle husinu a pořád doufám, že to dopadne jinak, ale vono ne a ne a ne...Za mě 95% ()

Berry

I když byla Kate Hudsonová v celku slušná, tak si přes to myslím, že se z toho dalo "vytěžit" o trochu víc. Pořádných lekaček je tam po čertech málo a finální rozzuzlení není až tak šokující, jak by asi mělo být. Ale i přes to všechno je to solidní průměr. ()

ddf76

Velmi slusne 3 hvezdicky. Pokud by se jeste vypiloval vic scenar, aby to bylo vic strasidelny, pak by tto mohl docela slusnej narez. Ale zatim nejlepsi horor tento rok. Uvidime s cim se vytasi Red Eye. ()

H4N1CK4

Starý dům, podivná majitelka a její nemocný manžel, tajemné dveře na půdě a húdú - to vše podněcuje fantazii jak diváka, tak i hlavní postavy Caroline. Ale nesmí uvěřit, protože jak uvěří, je konec.... Pro mě jeden z nejlepších hororových příběhů (spolu s filmem "Ti druzí"). S naprosto vynikajícím a dechberoucím závěrečným zvratem - to bylo něco, co by mě ani ve snu nenapadlo!! (přestože se ve filmu pár věcí dalo dopředu odhadnout) Tak jen víc takových hororů!! ()

ViktorEl

Tak toto podľa mňa nie je klasický horor, skôr dobre natočený mysteriózny thriller s peknou Kate Hudson a prekvapivým koncom. A ten koniec urobil to, že zo štyroch hviezdičiek, ktoré som chcel dať dávam len tri. Neviem ako vy, ale mne sa ten koniec nepáčil síce ma prekvapil, ale nepotešil. Mám radšej keď dobro zvíťazí nad zlom. ()

laserr

Ok, takže máme výborný nápad na příběh i pointu, sympatickou hlavní hrdinku, nesympatického záporáka, čili všechno, co potřebujeme k vytvoření skvostu. Co tady ale nefunguje? No atmosféra přece...film jede po starých dobrých kolejích budovat si pomaličku atmosféru a rozplétat to tajemné klubko, ale tady je to prostě MOC POMALU, takže když přijde závěr, nemáte srdce až v krku a nehryžete si nehty, jak to proboha dopadne, ale koukáte jen ze zvědavosti. Jinak brilantně vymyšlený závěr pak logicky nemůže fungovat tak dobře - velká škoda... ()

noelcoward73

Podle synopse jsem očekával zajímavý film. Ale následný vývoj mě velmi nudil. Přeci jen jsem si ale říkal, že to na průměr snad bude. Ale závěr mě vůbec nezaujal, a proto jsem musel zvolit nižší hodnocení. Myslel jsem, že to bude více o působení duchů, ale o tom tento film skoro vůbec není. Pro mě dost obyčejný a zbytečný film, zejména díky bídnému scénáři. Celkem obstojné byly alespoň herecké výkony. ()

Aurus

Od hororu který má 69% jsem čekal mnohem víc než tohle a nakonec jsem dostal jen mistériózní blbost. Příběh je docela špatný, postavy jsou tak špatné že mě bylo úplně jedno co se jim stane a hudba je docela špatná, jednoduše řečeno, čekal jsem ji lepší. Atmosféra tu skoro vůbec není, což je vážně velká škoda, napětí zde neexistuje což by bylo lepší kdyby tam alespoň trochu toho napětí bylo, lokace není moc zajímavá nato že se to odehrává v docela děsivém  domě který má temnou minulost a kamera je docela dobrá tu musím pochválit. Celkově je tenhle horor jen podprůměrná mistériózní blbost která je ještě především docela dost nudná a skoro nic se tam neděje. No za mě docela velké sklamání. Za mě 2,5-3/10. ()

merigieren

hodně hodně chytrý, oči visí na pohledné krásce zatím co objevuje půdu a pomalu zjišťuje jak funguje hoodu, od duchů nás pomalu nasměrují k stařeně a skrytě k právníkovi. Ale ten závěr mě dostal... ()

glitter

Typicky americky to začalo, předvídatelně to pokračovalo a alespoň trochu překvapivě to skončilo. A ačkoliv jsem ten konec přece jen nečekala (což ale neznamená, že mě jakkoliv šokoval a tak jako tak nepotlačil znuděné zívnutí), nic to nezměnilo na tom, že jsem se po celý film víceméně nudila, a lacinost z toho všeho sálající mě značně odpuzovala. ()