Princezna Lucie (J. Ježková) je hubená, až vychrtlá, nic jí nechutná a v celém království není kuchaře, který by jí dokázal vyhovět. Pořádá slavnostní obědy pro své nápadníky, ale běda, když se jí některý nezavděčí se svým darem – pokrmem! Ihned je odveden do hladomorny. Její otec, pan král (S. Skopal), je z ní nešťastný. Protože ji ale bezvýhradně miluje, podřizuje se její vůli. Jelikož je to ale král milostivý, odsouzence zase pouští na svobodu. Jednou král v přestrojení objeví na svých toulkách v jakési zapadlé hospodě skvělého kuchaře Cvalíka (A. Rašilov). Cvalík, tajně zamilovaný do princezny, se ujme úkolu zbavit ji její hubenosti i zloby – a to i za cenu vlastního života… (Česká televize)

bloodcountes

Milá pohádka, Ježkovou já můžu a Sášu taky, Skopal jako král byl skvělej. Příběh nápaditý a celou dobu mě to fakt bavilo a říkala jsem si, kde tahle pohádka byla o vánočních svátcích? :)) ()

Narciska

Mně se to líbilo. Má to vtip, má to poučení, je to laskavé, je to cesta k lásce a ta je tam hned ve třech podobách. Až mi není jasné, že není více vysílaná, možná nízké hodnocení zde je odpovědí, ale to si vysloužila většina pohádek na csfd. ()

Ezis

"Jak chutná láska aneb Princeznina cesta ze snového světa rytířských romancí do pohodového českého vesnického života" :-) Je výborně podaná, jen mě mrzí, že není víc zdůrazněno to, že "vášnivá romantická láska je vlastně jen přetvořený hněv" (to je citát, bohužel nevím, čí...) a princezna si neuvědomuje, že její svět éterických princezen, ušlechtilých hrdinů a pravé lásky je vlastně plný násilí. Cvalíkova laskavost je na to ten pravý a docela koukatelný lék :-) Na rozdíl od některých komentátorů bych tuhle pohádku k těm "novodobým ve špatném slova smyslu" neřadila - je klidná, milá, důstojná. Jen toho skloňování slova "láska" v ní je trochu moc. Ale jinak - Jitka Ježková i Saša Rašilov do svých rolí zapadli dokonale, Miroslav Vladyka je skvělý šašek, hudba je středověká, exteriéry jednoduché, ale pěkné. Dočkáte se jak obvyklých pohádkových motivů, tak různých zajímavých a vtipných drobností. "Ty jsi nejmladší, ještě nemáš vousy, tak budeš hrát princeznu. Ale chtělo by to fistuli." "Po fistuli rostou vousy?" Pokud chcete něco pustit své osmileté dceři a váháte, zda právě tuhle pohádku - mohu ji s klidným svědomím doporučit. ()

Adiemus

Až zas budu v pokušení podívat se na novodobou českou pohádku, měla bych si nejdřív zopakovat hodnocení těch, které jsem viděla (nebo se pokoušela vidět). Většina mi splývá, ani časté renesanční interiéry (a exteriéry) to nezachrání. ()

DadysGirl

Nízkorozpočtová televizní pohádka... Ale řadím jí mezi jednu z těch koukatelných a alespoň slušně obsazených... ()

pekas

Krásná pohádka. Nekonfliktní průběh, herci velice příjemní, já nevím, co proti ní zdejší hodnotitelé mají. Silná čtyřka. 79% ()

ostravak30

Docela slušné obsazení. Ovšem humorná je pohádka jen místy. Podle mě je malinko přetažená stopáž. Jinak je scénář vcelku povedený a navíc se natáčelo v exteriérech. I hudba byla hezká - na pohádkové poměry, ale opravdu se mi zdálo ke konci, že už je trochu dlouhá. ()

Pitryx

Tak u této pohádky jsem přibral dvě kila a tímto ji prohlašuji za hrubě nebezpečnou. Nebylo to nic moc, ale když si chce člověk odpočinout, tak si to dát může. ()

Johnysinner odpad!

Tak debilní pohádku jsem dlouho neviděl.Všechno špatně.Herecké výkony,dialogy se nedají poslouchat a nejvíc mě vytáčela Naďa Konvalinková,která mluvila s Cvalíkem jako s debílkem.Jedna z nejhorších pohádek co jsem vytrpěl koukat. ()

Aileena

Ani před patnácti lety a ani odstupem času a (až na výjimky) sestupnou tendencí českých pohádek opravdu nechápu zdejší kritiku! Hodnotíte televizní pohádku a ne hollywoodský thriller proboha... Jak chutná láska je velmi příjemná pohádka, kde vše fuguje jak má. Jestli pokulhává technické (řemeslné) provedení nehodnotím, stejně tak, jako tyto věci nehodnotí děti. Ano, asi by šlo natočit lépe, ale i tak je to na pohádku pro děti více než dostačující. Příběh lásky, napraveného zla a na hodinovou stopáž dost děje, za mě by takových mohlo být víc. ()

horskejvlk

Pohádku nezachrání ani krásná Jitka Ježková a můj oblíbený královský hrad Zvíkov. Když si vzpomenu na excelentního Svatopluka Skopala v Sequencově pseudohistorickěm muzikálu Dva na koni a jeden na oslu kde mě mrzelo že to byl příšerný pseudomoderni paskvil kde režisér zabil herce tak zde ani Herci nemohli už nic zachránit Škoda i Vladyky. Pomátka právem patří do zapomění. ()