Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

Pecival

Žádná velká moudra, jenom prostý příběh o dvou, díky válce čím dál víc odcizujících se bratů, nesoucí jednoduché, smutně pravdivé poselství: praví nebo leví, komunisti nebo kapitalsiti.... nakonec to stejně odesere jenom obyčejný člověk. Film si zaslouží také pochvalu za nemilosrdnou kritiku i Jihokorejské válečné mašinérie. Co se týče bojových scén: Jsou de luxe a je jich opravdu velké množství. Vytkl bych jim jenom na mě trochu příliš rychlé střihy (ale u válečných filmů jsem schopen je akceptovat) a neprůstřelnost hlavního hrdiny, kdy některé pasáže jsou spíš jak z akčního filmu. Ale to jsou velmi drobné chybky na jinak celkově dojemném, excelentním filmu, který se obejde bez zbytečného patosu, aby ukázal velké věci. ()

Lottr

Autenticky vykreslé válečné scény, které si neberou servítky a ukazují válku ve vší své brutalitě. Drsný snímek doplňuje emoční příběh dvou bratrů, ale rozhodně se nejedná o dojemný paskvil, ba naopak. Válečných scén je ve filmu dostatek a určitě se nebudete nudit. Vše doprovází dobrá hudba a výborné herecké výkony. Jasná ukázka toho, že dobrý válečný film nemusí být napráskaný Hollywoodskými hvězdami a západními ideály. ()

solskjaer

Něco tak dokonalého se dá vidět jen jednou za život! Film nemá jedinou špatnou stránku, ať už je to kamera, režie, scénář, herci, vše je naprosto dokonalé a perfektní. Konečně jsem se dočkal pořádného velkofilmu a rozhodně jsem tedy nečekal, že to bude film korejský. Ale překvapil mě moc , protože jak jsem psal je naprosto dokonalý. Příběh je poutavý, dojemný a dechberoucí a ani to nemusí být v režii Spielberga, aby Vás film rozplakal jako malé dítě. Já si pořval náramně krásně! Jen člověk bez cituby na konci filmu neřval ...Herecké obsazení je brilantní. Dong-Kun Jang zahrál senzačně a mě úplně odzbrojil, prostě paráda. Nebudu se tady dlouze rozepisovat co film dokazuje, že válka je na hovno a dělá z lidí monstra, to je totiž známá věc a určitě si každý sám najde ve filmu hodně scén, které to dokazují. Co ale opravdu obdivuji jsou detaily, které jsou dotaženého do naprostého konce (nováček postřelí kolegu, operace , upálení ...) a také samotný příběh filmu, který nabírá postupem času na obrátkách, aby se pak stočil do zcela jiné dějové linie. Ale vlastně všechno je dokonalé a jak má být a nikdo nemůže najít sebemenší chybu, jelikož tento film ji prostě nemá. No a málem bych zapoměl - geniální hudba, která celou atmosféru jen dokresluje a utváří tak jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl !!! __PS: a mimochodem NESNASIM TY AMERICKY VALECNY SRACKY CO TI OBJEKTIVNE REKNOU LEDA BARVU VLAJKY:-). KOREA RULEZZZZZZZZZZZZZ:-) ()

sedm.1

Bez jakéhokoliv přemýšlení 5*.Korejský film zažívá svá nejlepší léta a pro mě je nyní tou nejkvalitnější kinematografií na světě.Samozřejmě neprodukují takové množství filmů jako Hollywood nebo Bollywood(Indie),ale zato,co film(tedy ten,který se dostane do širší světové distribuce,neboť jistě že i zde vznikají braky),tak to prakticky perla a vůbec nezáleží na žánru.Když někdo uslyší Válečný film z Koree,každého to asi trochu zarazí,ale z této země se už nemusíte bát vůbec ničeho.Pouta války je geniální válečný film,který se jak výpravou,tak efekty či akcí hravě americké produkci vyrovná.Ovšem navíc!!!!!!!!!!Pouta války mají opravdu výborné herce,opravdu výborný příběh a opravdu výbornou hudbu(když tak nad tím přemýšlím,právě tyto tři body jsou asi tím důvodem,proč naprostá většina filmů pocházejících z této země, je lepších než ze zbytku světa).Silný příběh dvou bratrů musí upoutat opravdu i odpůrce válečných filmů,protože zde jde o mnohem víc,než o výbuchy a nepřetržitou střelbu.Je to dojemný,je to krásný,je to úchvatný!!!!DOPURUČUJI!!!!!! ()

bloodvomit

Jihokorejský jatka. Naturalismus nevyššího kalibru. Klasický korejský nesmrtelný rys hlavních hrdinů. Všude lítaj střeva pracky, ale hlavní hrdinové maj čas na srdcervoucí debatu uprostřed deště z kulek ;)) Jinak perfektní válečný film. ()

ZkuKol

Již to do hodnocení píšu poněkolikáté, ale korejské filmy mě nadále překvapují. Nevím, jestli tam dětem přidávají do kaše filmový pás, nebo je to zářením, ze špatně postavených jaderných elektráren, ale co v téhle malé země dokážou natočit, je úžasné. Velkolepá válečný epos, který je po technické stránce velmi precizní a má příběh jež dojme, zaujme a neztratí tempo až do samotného konce... 100% ()

Sdoom

Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec, který snese srovnání i s takovým vojínem Ryanem. Silný příběh dvou bratrů, který válka změnila poklidný život v peklo, zejména pak staršímu z nich. Úchvatné a velmi naturalistické bojové scény, na kterých bych zejména ocenil práci kameramanů, protože ani v té největší vřavě neztrácely na přehlednosti. Komunisté jsou tu samozřejmě ukázani jako ti špatní, ale rozhodně bych neřekl, že film je nějak ideologicky či propagandisticky zaměřen, o čemž svědčí i scéna s antikomunistickými milicemi. Výborný dojem z filmu ještě podtrhuje vynikající hudba, takže nemám důvod váhat s plným ohodnocením. ()

slovan1

Korejský eposální Ryan. Obsáhly příběh o dvou bratrech. Efektní podívaná. Vyhřezlé střeva, kusy mozku, znetvořené obličeje... Všeho je zde plnou měrou. Perfektní nastínění korejského konfliktu a změn v lidském chování. 89% ()

Maynard.

Tak ti nevím, esi kdyby tady u nás nastala válka, esi bysme takle s mým bráchou drželi spolu. Spíš by to dopadlo tak, že já bych skončil s prostřelenou nohou ve špitále (kterou bych si prostřelil samozřejmě sám) a u bráchy bych to viděl na adios česká republikos :o). V tom špitále by na mě už čekal "Hóky Pírs", major "Hulihenová" a další z této vypečené partičky... Tenhle kousek mě nijak zvlášť neuchvátil. Jeden z hlavních důvodů byla celkem velká nepřehlednost uniforem, gór :o), když všichni rákosky vypadají uplně stejně. Další mínus je postava staršího bratra, kterej je zde stejně nesmrtelnej jako Šváca v Komandu (kde po něm praží 50 chlapíků a von se v klídku kreje za záhonem růží), v takto "reálným kousku" to nemá co dělat. Natočeno je to kvalitně, žádná "Čína", i zde člověk pochopí, že válka, ať už jakákoli je svinstvo, ať už se odehrává kdekoli. Jo a jižní Korejci zasluhují mé sympatie, páč tak jako hezky mluví o svých severních nepřátelích, jako například : vidíte ty rudý parchanty, tady máš ty komoušský prase, a tak dále, a tak dále :o) ()

darwin

Je obdivuhodné, že je v dnešní Koreji možno natočit nestranný film o Korejské válce. Na Severu by to sice ještě nešlo, ale na Jihu už naštěstí ano, i když ještě tak před dvaceti lety by to bylo naprosto nemyslitelné. Obrazově jde film s dobou a podobnost s Vojínem Ryanem nebo BoB je zcela zřejmá. Velký plus si film zaslouží za historickou vyváženost a nesnaží se nijak zvlášť Sever démonizovat. Přínosem je také věrné zobrazení krutostí války. Naopak trochu selhává v přehlednosti děje a postav. - 90% ()

uzzi

Zdařílá kopie Hollywoodu, se všemi zápory i klady. Popravdě tak uplně nechápu jak a za co je film tak vysoko hodnocen. Přiběh ničím nepřekvapuje a podání některých scén (zběsilé úprky v kulometném dešti bez škrábance, přechody z jedné na druhou stranu, "nahlášená" srdeční porucha a záhy se už o ní vůbec neví atd.). Bitvy jsou ztvárněny hodně dobře (s realistickou atmosférou) a opět jde o zdařilé kopie a časem je toho už příliš. Být to americká produkce, všichni tu nadávají na limonádové scény a laciné emoce. Ty tu jsou a je jich hodně a je mě uplně jedno zda je to korejský film, jen kvůli tomu nebudu dávat absolutní hodnocení. Vojín Ryan je pro mě nepřekonán (o co se týče "zalidnění" postavami se kterými se dokážete ztotožnit, tady kromě bratrů není postava která by nějak výrazně zaujala), ač jeho hlavní téma je také dosti nepravděpodobné. Škoda že korejci nešli svojí cestou a nenatočili něco jiného než-li "ryžového Ryana". Film je to ovšem dobrý. ()

Tjaden

Co se týče technické stránky filmu a bitev vůbec, jedná se o to nejlepší na co jsem zatím během válečných snímku narazil (a že jsem jich neviděl málo). Příběh nedosahuje psychologických a filosofických hodnot, které s sebou nese Apokalypsa, Olověná vesta či Četa, ale spíše útočí na divákovy emoce. Patos narozdíl od amerických válečňáků nezosobňuje vlajka a moralizující kecy, ale strastiplná cesta dvou bratrů celým korejským konfliktem. Tento patos mně kupodivu nijak nepřekážel, možná s vyjímkou konce (už vím z čeho si utahovala Tropic Thunder :-D). Ta trochu příliš vykonstruovaná zápletka v druhé polovině mi trošku vadila, ale ve výsledku je mé 5* hodnocení neochvějné. ()

radecacek

Srovnání s Ryanem je zcela na místě. Oba filmy jsou perfektní a mají něco do sebe. Mně se tento líbil víc a rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější válečné filmy. ()

bruceman7

Jsem naprosto ohromen. Viděl jsem sice pouze málo asijských filmů (a žádný s válečnou tematikou), ale tento je bez přehánění nejlepší, co jsem mohl spatřit. Motivy z Vojína Ryana, Bratrstva neohrožených a Nepřítele před branami v jednom. Nikdy bych neřekl, že je něco takového mimo Hollywood realizovatelné. Jediné, co je snad možno vyčíst, je příšerně vyhrocený závěr... každopádně za 9,5/10 ()

Mistickzz

Ďalší kvalitný vojnový snímok, ktorému k dokonalosti chýba len málo (v tomto prípade na úvod celkom dosť patosu v scenári a klišé). Ale i tak to nekazí dojem z filmu,ktorý je úprimný a hlavne neamerický, čo len pridáva na cene. 82% ()

klukluka

Tak z tohoto filmu mi regulérně spadla brada! Něco tak působivého, propracovaného, dojemného, jedním slovem dokonalého jsem už dlouho neviděl. Neskutečná věc! Očekávání bylo veliké, film dnes má 85 procent, ale výsledný dojem atakoval pomyslnou stovku. Tento komentář píšu ráno poté, ale ještě pořád jsem toho zcela plný- totální euforie. Času je hrozně málo, ale Pouta války si dám určitě podruhé a jednou možná i potřetí. Nedá se popsat, jak mě to nadchlo. A to nemám rád válečné filmy. Alespoň do včerejška jsem si to myslel... BOMBA!!! ()