3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

zzuzi

Nádherný příběh lásky, ke které nejsou potřeba slova... Naprosto originální zpracování mě dostalo ()

Phorbo

Mluvené slovo mi tady trošku chybělo.. ale nečekal jsem od toho tolik, kolik jsem od toho filmu nakonec dostal. Láska nakonec může vzniknout i z čirého bytí. Krásný příběh, podbarvený velmi klidnou náturou korejců. 8/10 ()

conery1

Tae-suk žije mimo degradovanej spoločnosti tak, že počas dňa lepí letáky na dvere domov, alebo bytov, aby večer zistil, ktorý je voľný. Spraví si v ňom pohodlie, opraví pokazené spotrebiče a ráno odchádza. V jednom zdanlivo opustenom príbytku stretáva manželom týranú mladú ženu, ktorá sa pridá k mladému " tulákovi ".Navštevujú na čas opustené obydlia, až raz nájdu mŕtveho muža. . .a tak začína cesta k sebaobjavovaniu. Ako málo slov stačí na vyrozprávanie veľkého príbehu. ()

Mikino00

Ano základní myšlenku filmu jsem pochopil a co dál, nic, děj zmizel a režisér se opájí záběry na svou "snovou " postavu. Tohle si mě teda nezískalo, ke spokojenosti potřebuju více. ()

Nethar

I mé druhé setkání s Kim Ki-dukem dopadlo velmi dobře. Ovšemže to nebyla taková podívaná jako Jaro, léto... ale opět nápaditý snímek. Skoro vůbec se tam nemluví a přitom je stále se na co dívat. Nevím, jestli tomu mám vlastně říkat milostný příběh, ale odehrává se to všechno kolem něho, takže asi ano. Opět těžko srovnatelné s běžnou "hollywoodskou" produkcí. 3-4 hvězdy, ještě to ve mně bude možná trochu dozrávat ;) ()

pstros

Tak nádherný film ... tak nádherný pocit ... pro všechny, co se nebojí snít. Bravo Kime, tímhle skvostem sis mě definitivně získal. ()

Kroupa

Kim Ki-duk se tímhle filmem posunuje dál ve směru, který určil svými minulými díly. Je zřejmé, že nový styl mu vydrží a možná v budoucnu bude hrozit, že jednotlivá díla začnou splývat, zatím je to ale stále nové a neotřelé. Myslím způsob postavení filmu tak, že se prakticky obejde bez řeči, která slouží jen pro ilustraci, abychom se například dověděli, že hlavní hrdina vedl spořádaný život a není tedy žádný deprivant. Možná že se dočkáme i zcela němého filmu, mě by to rozhodně nepřekvapilo. ()

poet

Film, ktorý vás svojou hĺbkou zasiahne priamo do srdca. Film, ktorý vás naučí načúvať obrazom. Film, ktorý keď som dopozeral tak som mal pocit, že som dočítal báseň.......... ()

Perfo

...3-iron aneb velmi alternativní forma Squattingu ... asi začnu hrát golf a trénovat neslyšnou existenci :) ()

werewolf69

Tento film nie je z tohto sveta! Nedá sa ho "dotknúť" a ťažko mu porozumieť, nuž keď v neho uveríte zanechá na človeku nezmazateľnú stopu. Takýto zážitok som ešte pri žiadnom filme nepocítil. Pre mňa to je krásny útek z reality, ale to už snáď preháňam. :-) ()

kdosizrosy

Film, ve kterém se takřka nemluví a přesto k vám promlouvá. Je to jako zvláštní sen plný poezie a snové reality, kdy čas téměř nic neznamená. Výlet do snových zámků a možná taky jen porozhlédnutí se kolem sebe, prozření do reality, jež vlastně tou realitou ani není. Nebo je? ()

Kontractor

Souhlasím s Civalem. Film je absurdní, ale ne tak, aby dokázal vytvořit jak sen tak realitu. Spíše je neschopen rozlišit v jaké scéně, co použít. Nic nevíme o postavách, nejsou nám známi věci, které dělají a proč je dělají...V Koreii je asi bežné vloupání, ale upřímě...realita by měla mít nějaký logický řád...FIlm bez mluvení hlavních postav byl asi inspirován Kitanovymi Sceny u more, ale i tam je vysvetleno proc postavy nevedou dialog...Navic po vyslechu na policejni stanici nakonec z mladika dostanou informace aniz by neco rekl? Tim se borti cela struktura scenare.... ()

Florfila

Zajímavě rozdílné vnímání režiséra a diváka. Zatímco Ki-duk Kim opravuje věci v "zapůjčených" bytech jako metaforu nápravy lidské duše, já jsem, jako divák, vnímala nápravu jako dík za ono "zapůjčení" prostoru. Fascinující kontrast a otazník režiséra, jak bude film na západního diváka působit a stejné pocity má i divák - jak má na něj film působit. Pro mě to je naprosto dokonalá relaxační a krásná melodie, s opojnou vizualizací. 3 iron se mi nikdy neomrzí, již jsem ho viděla nesčetněkrát a mohla bych kdykoliv znovu. Ty náznaky a příběhy bez dialogů, které řeknou vše jen obrazem mě dokonale baví... Snímek vnímám jako opojný, který unese duši hluboko do sebe sama a ven. __komentář: Působivá snaha Ki-duk Kima vyjádřit své pocity a vysvětlit západnímu divákovi "co tím chtěl básník říci". __abstraktní stránka filmu si fascinujícím způsobem pohrává s realitou. Není ona jen přelud, není on jen přelud? Taková zoufalá touha jednoho, nebo druhého o záchranu sama sebe.... Krása!!!! ()

Hepy13

''Je težké říct, zda li svět ve kterém žijeme je skutečný, nebo jen sen.'' Přijal jsem sledovaní toho filmu jako skutečnost, po skončení jsem byl ale ve snu. Další asijská filmová nádhera, netřeba slov. ()

Honza dAve

"Úžasné! Kim Ki-duk přiměl ticho zpívat." napsala Lisa Schwarzbaum v ENTERTAINMENT WEEKLY. Nesouhlasil bych úplně s tou úžasností, ale ta věta o tichu sedí. Film, ve kterém, jak už to u Ki-duka bývá, mnohem více než dialogy hraje roli obraz. I když je 3-Iron ve srovnání s jinými režisérovými filmy poměrně "upovídaný" :-) . Ze začátku filmu jsem si při té pozdní, téměř noční, karlovarské projekci plánoval na sedačkách v Thermalu trochu "odpočinout", ale nakonec mi tenhle Kim Ki-duk nedal spát. Zdlouhavé snové scény totiž střídají thrillerové momenty, ve kterých se objevují momenty překvapení, násilí a poněkud nehumánně pojatý golf pomocí "trojky-železo" hole. To vše podbarveno dokonale vhodnou hudbou. 3-Iron je zkrátka film, který stojí za to vidět a jeho odlišnost od ostatních Ki-dukových filmů je možno brát jako přizpůsobení se širšímu (evropskému ? ) publiku. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí