3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Martyr

Ešte mi v sluchátkach doznieva hudba pri konečných titulkoch. Neviem príst na to, čo sa musí odohrávať v človeku, ktorý dokáže natočiť takýto film. Nič také som ešte nevidel a dovolím si tvrdiť, že je to asi najzvláštnejšíí film o láske aký kedy vznikol. Hotové umelecké dielo. Radšej bez hlbšieho komentára... 90% ()

Zeek

Je těžké říct, zda-li svět, ve kterém žijeme, je skutečný nebo jen sen. Můj nejoblíbenější režisér opět nezklamal. Způsob jakým Kim Ki-duk vypráví příběhy je neuvěřitelný. K takovýmu filmu se jen těžko píše komentář. Moje hodnocení: 95% ()

fNdEsIECLE

Takové množství cukru v komentářích (krásný, hezoučký, heboučký, nadpozemský…omezovat prosím, milí i nemilí uživatelé) mi způsobuje dávivý reflex. Nebo houšť a bude nás o jednu méně. Mě ponejvíce líbalo ticho a idealistické tendence: See what can’t be seen, between the table and the chair-Touch what can’t be touched, The National Trust don’t own the air-Kiss what can’t be kissed, this is the risk we have to take-Heal what can’t be healed, and feel the dead skin fall away. ()

wellar

Pokojne vyrozpravany pribeh, ktory ale obsahuje drasticky pohlad do viacerych zlych vlastnosti cloveka. Tuzba po pomste, ctizadostivost, nespokojnost, ziarlivost. Odporucam specialne nepocujucim, lebo hlavne dve postavy za cely film neprehovorili. To sa mi pacilo, naco slova ked je vsetko jasne.. 5 hviezd som nedal koli hluchej pasazi asi v 2/3 filmu, kedy som sa nudil. ()

Czernozub

Musím říct, že jsem se do tohoto snímku pouštěl krapet s nejistotou, a nedůvěrou, k takřka výhradně obrazovému pojetí, ale byl jsem velmi mile překvapen, a dojem, který ve mě po shlédnutí zůstal, lze jen těžko popsat. ()

Sista

Snímek, který je stejný jako jeho hlavní hrdina: hravý, šikovný (dá li se to o filmu říct…šikovnost však rozhodně přiznávám pak režisérovi Ki –dukovi), čistý jako studánka a zároveň vytržený z času i prostoru, tajuplný a svým způsobem neuchopitelný, přesto všechno dojemný…Prostě jeden z těch, co člověku nechají v duši malou stopu a probudí v něm zvědavost na další filmy tohoto režiséra. A to je dobře:) ()

Jeremiah

Staré české příslové praví "mluviti stříbro, mlčeti zlato" v tomto filmu jsem pocítil sílu tohoto přísloví. Poutavý příběh o lásce, kde slova jsou nahrazena činy, kde volnost a svoboda má tu největší cenu, a když navíc potkáš tu pravou ... . ()

ypres.bass

Osamělost tlačí lidi k divným činům. Násilí uzavírá lidská srdce. Porozumnění však lidská srdce otevírá a dává sílu čelit násilí i konat divné věci. ()

Petrus1

Původně jsem chtěla začít tím, že je to můj první Kim Ki-duk (to jméno mi asi bude činit trochu potíže si zapamatovat). Ale to bych kecala, protože sem viděla Samaritánku. Ale to sem ani nevěděla, kdo to natočil. Si budu muset dávat většího majzla na režiséry. Ke golfu sice žádnej vztah nemám (hraju jen ten mini, a to taky mizerně), ale tahle trojka železo se mi líbila. Hodně jsem o tom filmu slyšela, tak sem si ho nemohla nechat ujít, a jsem za to ráda. Příběh, ve kterém dvě hlavní postavy nepromluví ani slovo (teda on jo, ale to my neslyšíme a ona na konci dvě věty) sem snad ještě neviděla (tedy když nepočítám němej film). Napřed jsem si myslela, že Korejci nemají vůbec pračku, ale ono to vlastně tak hezky působí, když mužskej pere na „valše“. To se jen tak nevidí. A je to kluk šikovná. Umí všechno opravit (teda tu pistolku měl nechat raději rozbitou) a taky umí být skoro neviditelnej. To já bych se za nikým schovat namohla a navíc dupu jako slon :-) A ta písnička, co prolínala celým filmem, byla moc hezká. A to se mi teď jako začne líbit korejská tvorba? To mi hlava nebere. A propos – jakou rychlostí tak asi letí golfovej míček? ()

Saur.us

Moje první setkání s korejcem Kim Ki-dukem dopadlo více než dobře. Tahle osobitá romance, kde hlavní hrdina nepotřebuje slov, se skvělou statickou kamerou a krásnou hudbou, se celou dobu nezdála. Když se ale na závěr vše poskládalo dohromady, zanechalo to na mě opravdu hluboký dojem. ()

Matli

Velmi zajímavý film, režiséra teda neznám, ale je znát, že má cit. Na povrch působí nudně, ale ve své podstatě je člověk stále v očekávání co bude dál a dál a dál. Celé se to odehrává v takové příjemné eleganci, prostě úplně něco jiného, než jsem u korejců zvyklý. Závěr nemá chybu, krásně vyladěný a s tím souvisí i to, že hlavní hrdinka filmu poprvé promluví v 78 minutě (a hlavní hrdina vůbec), možná i to má to svoje kouzlo. 78% ()

edie sedgwic

Kim tentoraz na neznejsiu notu ako zvycajne. Neupustil z kvality a typickych "kidukoviek", napriek tomu mi tam trosku chybali jeho typicke nasilne sceny, ktore vyrazaju dych a zanechaju nevolnost v zaludku este dalsich par dni. ()

Mlle

Výborný nápad, ale na hodinu a půl to nestačí. Co se mi ve filmu líbí: ladnost pomalých a přesných pohybů, s níž si oba hlavní protagonisté připravují jídlo, koupel, denní propriety... Zpředmětňuje jakýsi přirozeně rituální vztah ke světu, vědomé, pozorné a uvážlivé prožívání každého okamžiku, které pochopitelně nestačí samo o sobě, ale nedostatek takové pozornosti v euroamerickém soudobém sociálním dogmatu (a jistěže i masivní podpora tohoto nedostatku aktuální mainstreamovou "výchovou") vede populaci spolehlivě k sebezničení. A potom je to komunikace beze slov, krásný způsob, jak si sdělit to podstatné. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí