Tématem příběhu jsou komplikované vztahy národnostních menšin s majoritní českou společností. Mara je poloviční Romka, Ali je turecký prodavač gyros s talentem pro kopanou. Proto ho angažoval fotbalový klub a Ali je jeho skutečná posila. Problém nastává ve chvíli, kdy se Ali při utkání zhroutí a musí být hospitalizován v nemocnici. Jeho vyhlídky nejsou nijak růžové - nemocná ledvina, nezbytná dialýza a pokud možno transplantace. To vše bez zdravotního pojištění a s končícím povolením k pobytu. Mařin vztah k Alimu je tou dobou už velmi chladný, protože Mara žije s někým jiným - s ambiciózním kurýrem na bicyklu, který fotografuje a rád by pronikl do světa médií. V příběhu sehraje svou pozitivní roli i Paterka, exponent charitativní organizace, který nemá žádné prostředky, aby Alimu pomohl, ale jeho sympatická lidská umanutost nakonec Aliho problém pomůže vyřešit. (oficiální text distributora)

Slarque

Tenhle film je těžké hodnotit. Příběh tureckého imigranta, který nemá azyl a tedy ani moc nadějí na transplantaci ledviny, která by mu mohla zachránit život, je celkem zajímavý. Některé postavy v jeho okolí s ním ovšem příliš nesouvisí a příběh jeho bývalé dívky – romky na mne působil dojmem, že autoři jen potřebovali víc menšin. Na druhou stranu je to až překvapivě dobře natočené. ()