Jaké vlasy má Zlatovláska (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1992, 26 min

• Tommassi3

"Odpusťte, pane králi, to my nevěděly, že se vám mícháme do státních zájmů !!" ;)(13.6.2015)

• blackrain

Herci byli skvělí. Kostými velmi povedené. Příběh jednoduchý jako facka. Není holt všechno zlato, co se třpití. Pro každého je zlato něco jiného. Totéž platí i o zlaté barvě. Michal Dlouhý se mi jako princ zrovna moc nelíbil.(5.2.2012)

• veronikav

Milá krátká pohádka -ale ? Chybí tomu to ,dobro zvítězí ... Tady jsou vesměs jen kladní hrdinové ...(23.11.2012)

• flanker.27

Pohádka, ve které má Kateřina Brožová červené šaty s dekoltem, že i Cersei Lannister bledne závistí (to je pochvala), a Michal Dlouhý zase trenky, pro které je výraz "bizár" moc obyčejný. Nad Lindou Rybovou by se i kámen ustrnul, během sledování jsem si však říkal, na čem scénárista v době psaní jel.(17.4.2016)

Totální studiová pohádka, ve které král (Postránecký s úžasným plnovousem) chce princi z druhého království provdat svou dceru. Jenže princ požaduje zlatovlásku, král má rudovlásku. A tak zaúkoluje své pohádkové bytosti (Ježimáma, Ježiholka, Ježibába, Hastrmanová, Hejkalová), aby něco vymysleli. A jak už to v pohádce bývá, princ se zamiluje do rudovlásky, pak mu ale král nastrčí nepravou zlatovlasou dceru, pak princ chce zase rudovlásku, tak mu ji král vrátí, pak se chce zlatovláska pomstít, .... No na krátkou pohádku je toho až moc. Průměr spíše pro malé děti. Hudba: Vítězslav Sýkora(28.8.2013)