Příběh jednoho zvláštního léta podle bestselleru Ann Brasharesové. Čtyři dlouholeté přítelkyně se musí poprvé rozejít na delší dobu. Na společném nákupu objeví podivné džíny, které všem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a zůstat díky kalhotám v kontaktu. Každá dívka si džíny ponechá na týden a uvidí, jestli jí přinesou štěstí, pak je pošle dál. Za každým týdnem se skrývá příběh a i když mezi kamarádkami leží mnoho mil, stále existuje pouto v podobě putovních kalhot, které jim umožňuje sdílet radosti, lásky i strasti. (oficiální text distributora)

Stanley

Příjemný a dojemný snímek, k němuž chybí ještě dodat žánr "fantasy" - pokud tedy mezitím nevynalezli nějaké super-elastické rifle (America Ferrera promine) ;-) ()

Kity162

Normálně by tohle pro mě byla blbost a ještě s protivnejma herečkama (Alexis Bledes a Blake Lively), jenže taková nostalgie... Každý ze 4 příběhů mi byl blízký, ale nejvíc asi právě tý Alexis Bledel (proto možná i na ni změním názor, až zas tak protivná tam nebyla nakonec) a America Ferreri. Takže tohle se asi bude líbit převážně lidem, kteří se s tím můžou nějak ztotožnit. A každý z příběhů nese silná (ale přitom tak jednoduchá) životní moudra, takže vlastně i když jsou podaná odlehčeně, neznamená to, že ten film je stupidní. ()

Juto

Film získava body na sile štyroch herečiek, v prvom rade Ameriky Ferrery, ktorá krásne stvárňuje úlohu rozprávačky Carmen, ale je to nijak výnimočný príbeh. Obsahuje všetky klišé aké filmový divák pozná. 6/10 ()

Maty85

Klasická romantická oddechovka na nedělní odpoledne se spolkem příjemných holek :-)) Nic víc, nic míň.... ()

Ivush

dobrá romantická komedie, myslim si, že drama to neni :))..uvidíte 4 říběhy a až na jeden příběh kterej je docela nudnej to je docela pohodový ()

PeterNet

Forma vítězí nad obsahem, ale obsah je taky fajn. Není to teen comedy, ale schyluje se to k tomuto žánru. Můj dojem je ale dobrý, jen škoda, že střihači moc stříhali :-) Ono, kdyby se určité scény protáhly (umírající holčička na lůžku) a jiné zase vystříhaly (na žádnou si teď nevzpomenu a právě proto by ve filmu neměly být), mohl z toho vzejít velmi dojemný film. Líbí se mi taky dobrá výprava, za ní tu třetí hvězdičku. Když to shrnu, potenciál filmu byl obrovský, ale seriálový režisér všechno urychlil, jako by vše podstatné i nepodstatné musel natlačit do půlhodinového závěrečného dílu nějakého seriálu. ()

TO

Jeden z filmů: “po tomhle létě jsem už nikdy nebyla taková jako dřív“. Moc se mi to líbilo. Sice slabší jak třeba Navždy spolu, ale i tak si tyhle holky 100% zaslouží, zejména za závěrečnou půlhodinu nabitou opravdu silnými emocemi. ()

IvyH

Čekala jsem víc, tuto taškařici o čtyřech slečnách však nezachrání ani vlasy a nohy Blake Lively nebo úsměv Alexis Bledel. Mix romantiky, fotbalu, leukémie a Řecka nestačil ani na průměrnou dívčí podívanou. ()

Guzo

Propojení několika odlišných příběhů je sice dobré, ale nese s sebou automaticky jedno mínus - totiž to, že si najdete jeden příběh, který se vám líbí nejvíc a zbytek většinou bývá takové nic moc kolem. Mým top se tu stal ten o natáčení filmu.. A zbytek ani moc nezachránila Alexis Bledel. ()

jatamansi

Neb jsem mládí trávila spíš v partě kluků u volejbalu a fotbalu a večery s knížkou, jsou mi tyhle dívčí partičky cizí. Poznávám je až teď prostřednictvím své dcery, když peru cizí trička naše vlastní dlouho nevidím a holčička se objevuje v neuvěřitelných módních kreacích, které nepocházejí z naší skříně. Přesto léto čtyř puberťaček a kouzelné kalhoty nebyly oddechově až tak špatné. V podstatě se tam objevily i skutečné problémy, jen příliš nahuětěné, ale skutečné. Nemoc, rozvedený a znovu se ženící otec, první láska, studentská brigáda, Montekové a Kapuleti po řecku. Ale nezaujala mne žádná hudba, snad jen při lenině příjezdu do Řecka, ale to zase byl skoro Řek Zorba. Stejně tak žádný zvláštní dialog nebo objevná myšlenka nevyburcovaly tužku k napsání poznámky. Tužku? Asi nevíte, že staromilsky píšu tužkou. Dopisy plnicím perem, poznámky ořezanou tužkou. V nouzi pentelkou. Drobný postřeh. Ve filmu skoro nikdo nenosil sluneční brýle, a to jsme v Řecku, v Mexiku, na jihu USA. Skoro nakonec se přece jen vyloupla mylšenečka. „Dokonči ten film.“ „Proč?“ „Protože můžeš.“ Asociace na Na východ od ráje. Ale pochopí spíš ten, kdo četl, nesatčí vidět film. To je ta možnost volby. Pochopitelně nechyběl útok na city, nemoc, smíření, slzičky. Ale cítím v tom přílišný kalkul, tah na bránu. No co, jsou i horší filmy a v deštivém odpoledni to docela šlo. ()

Ferinka

Ach jo.. hroznej kýč, ale být mi cca patnáct, tak jsem z toho třeba na větvi (ale spíš ne). Nicméně v celý tý mazanici žvástů a pseudoromanitických scén se velmi pěkně vyjímala dějová linka Tibby a malé Bailey. ()

Kracken

Vcelku zajímavý nápad s kalhoty které nosí štěstí v neštěstí, neboli - co tě nezabije, to tě posílí. Což je mé osobní motto :) Čtyři šestnáctky se tak díky džínám poučí a dospějí. Vcelku příjemně natočené poselství nejen pro teenagery. ()

Eraserhead

Ani komedie, ani drama... nic z toho tam nefunguje. Jsou to v podstatě čtyři samostatně fungující příběhy pospojovaný pouze tim, že si holky mezi sebou posílaj kaťata..... Nejlepší byl příběh té filmařky, zbytek slabota... ()

cab

Ctyri nejlepsi kamaradky zustanou spolu v kontaktu v prubehu prazdninoveho odlouceni pomoci magickych dzin, ktere je schopna obleci kazda z nich. Coz naznacuje, ze divak bude svedkem ctyr pribehu a co se tyka jejich kvality a zajimosti, jsou mezi sebou nesrovnatelne. Me zaujala predstavitelka Leny i jeji pribeh. Vysledne hodnoceni je velmi pozitivni, i kdyz je to porad jen romantika pro zenske, protoze jsem si nepripadal, ze se divam jen na nejaky naivni patos vymyslu. 70% ()

NeosinneR

Že ja som to vôbec pozeral. Nie že by to bolo nejaké strašné, ale určené je to asi výhradne ženám (slečnám, do 16 rokov). Každopádne ku koncu ma to už celkom nudilo a dopozeral som to len z princípu. Ale baby v tom možno uvidia aj nejaké svetlejšie stránky, predsa len sú, chvaľabohu, úplne odlišné od nás. ()