Vražedná terapie

baronGrga

V průběhu filmu mi vrtalo hlavou, co že mě to na Session 9 tak zvláštně děsí, když se tam v zásadě nedívám na nic jiného, než na chlapíky v bílých skafandrech, kterak odstraňují azbest. A pak mi to došlo: v hlavní roli - Danvers State Hospital. Brad Anderson nechal prostory bývalé léčebny se vším původním vybavením vyprávět svůj vlastní příběh, na jehož pozadí se odehrává příběh dělníků, a ono to funguje víc než dobře. Díky zvláštnímu mixu zvuků a s velkým přispěním Mary, Billyho a princezny z magnetické pásky tak vznikl opravdu velmi solidní horor, který má na 80%. ()

tommco

Nepochopil som to. Nech som si to vysvetlil akokoľvek, nesedelo mi to. Je to škoda, lebo na film, ako taký, sa mi dobre pozeralo. Možno som úplne tupý, ale keď sa nájde niekto, kto mi to vysvetlí budem mu vďačný. :) ()

Vlad

Opäť raz ani nie tak horor ako skôr psychlothriller. To by som ale nevyčítal, keďže atmosféra bola budovaná slušne a skutočne som bol v napätí a premýšľal, kde bude ten zdochnutý bláznivý pes zakopaný. Čo mi je ľúto je to, že záver bol dosť predvídateľný a tak som čakal nejakú tú búdu na diváka. Poctivo som si priebežne zhŕňal jednotlivé dôležité momenty, aby som nakoniec zistil, že to vôbec nebolo potrebné a stačilo len pozerať. Žiaden pozorný ani premýšľajúci divák sa nekonal. A to je škoda, pretože, keďže samotný strach absentoval, tak nejaká tá nejasnosť a lá Shining, alebo podivný zvrat a lá stovka iných filmov by to mohla zachrániť. Takto pre mňa len priemerných 60%. ()

resp8533

Po neskutečně nudném rozjezdu, který si pro pochopení konce musíte prostě odkoukat, následuje napínavá podívaná až do samotného konce. Jenom je škoda, že ono napětí se odehrává více ve vaší fantazii než na plátně. A pokud máte dobrou fantazii, tak závěrečný sled událostí jenom potvrzuje vaše domněnky a tak "překvapení na konec" se bohužel nekoná. Výborná základní myšlenka příběhu, dobří herci, ovšem celkově vás to spíše unudí a nevyřčený konec způsobí, že po shlédnutí ani nevíte, na co jste se to vlastně dívali. Zajímavý komentář má Okara. ()

1990Jirik

Jeden ze zbytečných filmů, kterè kdybych neviděl o nic bych neprišel... Dokoukat to byl doslova to hlavni na co sem se soustredil jelikoz vsichni psali o zajimavem zaveru pro me takova neobjasnena mlha ktera na konci asi zrejme sokovat chtela ale bohuzel u me se tak nestalo... Pro me protivny herci, kteri na to ze meli byt pouze delniky tak byli az moc chtří a doslova otravní... A celkove nesmyslne sceny ze jsem si pripadal jakobych byl v tezke narkoze.. Takze jednoznacne zklamani ikdyz vlastne ani ne protoze jsem vic neocekaval.. 1* za prostredi ktere bylo smutne nevyuzite jelikoz si myslim ze by se zde dalo zadelat na slusne vypadajici horor nebo a psycho.. ()

Stalker85

Kamera na prd,střih na prd,hudba na prd...herci ,až na Carusa, na prd,totálně nepřesvědčiví..logiku film postrádá asi tak jako Predátor romantickou zápletku....Vůbec nechápu jak tenhle paskvil může mít 67%.. jednu hvězdičku za námět,Carusa a ten nádhernej barák..jinak je to fakt odpad. ()

Ariano

Zajímavý snímek, ale určitě bych ho nezařadila na prvním místě mezi horory. Celou dobu jsem čekala, kdy to konečně pořádně začne. Akci jsem se dočkala asi posledních deset minut. Ale když se zpětně nad filmem zamyslím, určitě to není špatný psychologický thriller. Ale s nálepkou "horor" člověk čeká marně na něco, co nepřijde. To si myslím, že je určitě pro tento film škoda. Moje hodnocení 4 hvězdy za to, že mě minule překvapil konec a skvělé role herců. Znovu bych se na film ale rozhodně nepodívala. ()

Lazy87

Tak z toho filmu jsem tak zdeptanej, že se mi nechce ani komentovat. Co se týče děje, tak už teď pořádně nevím o čem to bylo (2 minuty po zhlédnutí). Atmosféru ti mělo, ale jinak nevím. ()

C.A.T.

Vidět Carusa jinde než v Kriminálce Miami je pro mě prostě divné. Ale když pominu fakt, že mě to tam prakticky celou dobu rušilo, tak to byl průměrný ne úplně špatný snímek. ()

lineker

Brad Anderson mne znovu přesvědčil, že ve své rané tvorbě byl daleko silnější v kramflecích a dokázal tvořit mnohem zajímavější filmy. Pozdější konvenčnost mu silně srazila hřebínek originality. Session 9 je atypický, psychopatický horor, jehož největší devízou je to, že po celou dobu nechává diváka v netušení kam to vše vlastně povede. Zavřená léčebna duševně nemocných a parta chlapů, kteří mají její část za reálně nemyslitelnou dobu zprovoznit. Vše by v tu chvíli směřovalo ke standardní duchařině, plně zbloudilců z řad bývalých ne zcela spokojených pacientů. Vše je jinak, a celý film funguje na zcela reálných základech. Nosnými body jsou nekomfortní atmosféra a nepříjemný pocit při čekání na závěrečné rozuzlení. A někdy to opravdu stačí. ()

ariaster

Hned v prvním roce 21. století přišel Brad Anderson a jeho Session 9. Píše se rok 2020 a Session 9 nebyl dosud překonán. Společně s Těmi druhými jeden ze dvou nejlepších horrorů tohoto století. Na (ne)svatou trojici je pak doplňuje jen o dva roky mladší Dead End. ()

ZACJATOCNIK

Tu je potrebné si uvedomiť, že sa nejedná o horor, ale o akúsi zmes trileru a drámy s prvkami hororu. Kto preferuje napínavé filmy s postupne (možno až príliš pomaly) budovanou atmosférou, ktorá začína gradovať až niekedy v druhej polovici filmu, nebude sklamaný. Budovanie atmosféry v rámci Session 9 vychádza predovšetkým z dialógov postáv, ktorých význam si uvedomíte pravdepodobne až na konci, pretože v iných filmoch sa jedná častokrát len o v podstate zbytočné prechodné pasáže. Ďalej je podstatný fakt, že počas takmer celého filmu si nemôžete byť istí, v čom vlastne spočíva to zlo, ktoré tam úraduje. Záver je pre mnohých prekvapivý, niektorí dokonca polemizujú nad jeho dvomi rôznymi výkladmi. Z môjho pohľadu veľmi nedocenený film. ()

Dalajlada

Celou dobu jsem si myslel, že film postrádá atmosféru a že má nějaký pomalý rozjezd. Pak už jsem si to nemyslel. Takhle skvěle vybraný dům jsem dlouho neviděl. I jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi měly něco do sebe. Poslední věta o Simonovi byla dost děsivá. ()