Philip (Tino Mewes), Konrad (Thomas Schmieder) a Weener (Manuel Cortez) - traja najväčší blázni a nespratníci v škole Fredericha Nietzscheho dostávajú krutú ranu. Stanú sa účastníkmi dopravnej nehody, v ktorej všetci traja zahynú.

Vrátia sa späť do života ako krvilačné príšery - zombie. Ich telá sa však rýchlo rozkladajú, avšak necítia teda potrebu ani jesť, ani spať, a ostáva im tak dostatok času na večierky, dievčatá a vyrovnávanie si dlhov s nepriateľmi. (oficiální text distributora)

type_B

Nad očekávání vtipné oddychové béčko německé provenience. Bylo tam krapet teenage sexu, ale zas ne úplně vulgárního, jinak je to vcelku příjemný nenáročný film. Prostě relax. A některé hlášky byly fajn. Osobně jsem měl rád učitelku vyznávající hašiš a gruppensex jako náboženství ve vyprázdněném postmoderním světě. Zde spíše postmortálním světě. Muhehe. . ()

rollman1

Když jsem si pustil tenhle film, řekl jsem si, že to bude kravina, nudná německá zombie komedie. A ono se z toho vyklubala docela dobrá řachanda, u které jsem se dobře nasmál. Vtipné postavy a ještě vtipnější dialogy změnily můj názor okamžitě a už od 10. minuty jsem věděl, že mě to bude bavit. Hlavní hrdinové totální looseři, kteří viděli vagínu maximálně v National Geographic. Ani jeden mi nebyl sympatický, ale musím přiznat, že své postavy zahráli skvěle a jejich dialogy a scény mě dokázali dobře rozsekat. Určitě překvapení zvlášť když to vyšlo z Německé produkce. ()

Dexter1

Sľubne znejúca kombinácia teen-comedy a zombie hororu padá práve na absolútnej nevyváženosti žánrov. Zatiaľ, čo by sa dalo očakávať, že vtipy budú založené skôr pol na pol (nechutnosti a zosmiešňovanie žánru), film si hrdo kráča v ceste nechutností z typických komédií tohto druhu. Nevyužitý potenciál, nesympatické herecké obsadenie a maximálne nevtipné. Hviezdička za snahu. ()

El Loco

Stáva sa mi to veľmi výnimočne, asi tak 1 krát za rok...V stave najhlbšej nudy zapnem televízor, prepnem si na niektorý z našich priblblých slovenských kanálov a začnem pozerať, pre mňa neznámy film – totálne B-čko, o ktoré by som za normálnych okolností nezavadil ani náhodou, a predstavte si, tento film ma začne nenormálne baviť...Musím ho tak dopozerať, čím riskujem, že na druhý deň v práci prespím aj obednú prestávku...Tento zázračný moment sa stal aj jeden pondelok, keď som na Markíze začal totálnou náhodou pozerať túto nemeckú teenage-zombie komédiu...Môže už nejaká filmová kombinácia znieť horšie? Asi ani nie, pretože nemám rád nemecké filmy, ani teenagerské komédie a neobľubujem veľmi ani zombie filmy poslednej doby...Ale neviem ani prečo (možno v nejakom divnom stave insomnie) ma Die Nacht der lebenden Loser svojou tuposťou dokázala v takú neskorú hodinu strašne rozosmievať...Takú rýchlopaľbu hlášok som nezažil od...už ani neviem, proste veľmi-veľmi dávno...Ale pozor, musíte byť pripravený na všetko! Takmer kompletné zožratie telocvikára (až na jedno chodidlo) alebo odpadávajúce pohlavné orgány sú bežnou záležitosťou! V čase extrémnej nudy niet lepšieho filmu, trust me... ()

VincentB. odpad!

Chapem. Zombie / hororová / teenage - komédia. Ale ako to, že sú tí Nemci tak nechutní. To si dali kasting na fakt nechutné ksichty a príšerné herectvo? Námet bol zrejme dobrý ale toto je veľká nechutnosť. A nie kvôli mäsu a krvi ale kvôli tomuto stále trvajúcemu prci prci humoru.Za pár dobrých gagov 5%. ()

• Posledných dvadsať minút filmu bolo vystrihnutých a znovu natočených pol roka po pôvodnom natáčaní. Originálne zakončenie možno nájsť ako na nemeckej, tak aj anglickej verzii DVD. (misterz)
  • Aj keď jedna z postáv hovorí o Necronomicone ako o reálnej knihe, v skutočnosti je Necronomicon fiktívna kniha z hororových románov H.P. Lovecrafta. (Jakub225)