I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

Brano

Tento film mal sklamal. Tešil som sa na dvojku Clavier a Reno, lenže zbytočne. Celé je to bez akéhokoľvek humoru a tiež je to aj dosť nezáživné. Príbehovo ma to vôbec nezaujalo. ()

Ocelotr

Scéna kde Jean-Reno jede s Clavierem v autě a nesmí dát na sobě znát, že ví, že Clavier asi spal s jeho ženou je absolutně bombastická. Jen za tenhle dialog dám 4. ()

subic

Toto je taková parodie po francouzku na nějaké ty bondovky, alespoň podle hudby. Ale film tahá jen to obsazení, protože příběh je docela slabý a já si říkám, jestli bych to někdy v budoucnu shlédl. No možná někdy 51% ()

ostravak30

Nejsem si úplně jistý, zda budou Korsičané nadšení z toho, jak o nich smýšlejí, ale jisté je, že je to podobné, jako by o jižní Moravě natáčeli Pražáci. Christian Clavier je jeden z nejlepších komediálních herců, kteří se v současné Francii pohybují. Je to v podstatě génius co se týče mimických projevů a gest, protože tak jak s nimi dokáže pracovat jen on, to neumí nejspíš nikdo. Ch. C. je vlastně komik od pohledu. Jean Reno zase zvládá jak dramatické role, tak ty komediální. Ti dva celý film hrozně moc táhnou kupředu, hlavně prvně jmenovaný. Korsický případ je příjemná letní oddychovka, která se pyšní několika humornými scénkami, gagy a dialogy, ale v slzách s plácáním do kolen se počítat nedá. Krom již zmíněných dialogových vtipů je scénář a dialogy spíše slabé. Alespoň je možnost si prohlédnout krásy Korsiky a něco se dozvědět o místních zvycích, pokud je alespoň jedna storka pravdivá. ()

Předseda

Režisér je zřejmě Korsičan a do vedlejších rolí se rozhodl obsadit celou rodnou vesnici, bohužel ošidil spoustů vtipů, ale možná mu to zkazil střihač,... nebo scénárista. ()

leclerc

Příjemná, svižná komedie, která neurazí, ale také ničím přínosným nezaujme. Že jsou Clavier a Reno dobrými herci netřeba dodávat, i vtomto filmu odvádějí dobrou práci, i když jen práci. ()

vladi87

Vydarená komédia, ktorá ma rýchly spád hlavne od druhej polovice. Dvojica Reno-Clavier si skutočne sadla, obaja podávajú výborné výkony. Netreba zabudnúť ani na krásnu Caterinu Murino:) ()

grisos

Totální pohodovka se "spravedlivým" soudním procesem na konci :D. Já se u toho náramně bavil, podotýkám nenuceně!!! ()

blekekeke

Pohodová letní Francouzská komedie. Bavil jsem se a to je prima :o) Jo a Reno opět nezklamal, ten jeho šibalskej úsměv :o) ()

zigy

Pohodová letní korsická jízda. Dělání si srandy z Korsičanů by panu režisérovi šlo, jen co je pravda, navíc si k tomu přibral Caterinu Murino a udělal dobře - opravdu věříte tomu, že by Jean Reno se svou visáží mohl mít takovou sestru?:) Akorát těch míst k zasmání mohlo být ještě víc, prostě potenciál nebyl využit na plnou palbu. Jedna hláška za všechny vystihující Korsičany: "Ode dne, kdy nedorazil na pohřeb prastrýce synovce ze strany manželovy sestry, přestal patřit do rodiny." ()

morbido odpad!

Nikdy by som nepovedal že Clavier a Reno budú hrať v tak strašnej sračke...občas si pozriem aj nejakú komédiu ale tady nebolo nič na zasmiatie možno iba film sám o sebe a fakt nechápem na aký film sa tady ludia pozerali kedže má 55% ja som videl nudnú pitchovinu o ničom....je smutné ako tragické môžu byt komédie.Bol som Neskutočne štastný ked to skončilo nikdy nepochopím ako som to mohol dopozerať celé. ()

tauli

A máme tady další komedii typu Blbec k večeři (francouzskou verzi) nebo Drž hubu. Perfektní letní komedie z malebné Korsiky, která vtipným způsobem využívá typické "korsické" nátury, častých výbuchů a averzi vůči Francii. Myslím, že v tu ránu se chtějí všichni stěhovat na Korsiku nebo alepoň na jih Francie k moři. A vynikající hlášky typu: "Pro zápalnou šňůru doporučuji typ bez aplikátoru...", "No, chcet někam hodit?"......jsou prostě dokonalé...DOPORUČUJI ()