I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

luccash

Je to kravina, u které se budete královsky bavit. Prostě jen vypnete, zapomenete na starosti všedního života a na 90 minut se ponoříte do naprosté letní pohody. ()

Petyas

Jak tomuhle filmu někdo může dát meně než alespoň 4 hveždičky. Vždyť ten film je ultimátní. Skvělá komedie, netradiční gagy, výborný hlášky. Skvělý Clavier a velmi dobrý Reno. Trochu jsem si připadal jako zpět u komedií s Funesem. Královsky jsem se bavil a ten film jsem viděl snad už desetkrát a už se těším, až si ho pustím zase. ....Krabičku tampónů. A jaké by jste si přál? Malé, velké, střední, s aplikátorem, bez? Na co to vlastně potřebujete? No na co asi? Tak na zápalnou sňůru doporučuji tyhle bez aplikátoru. :-D :-D :-D ()

HawkeyP

Mírně podprůměrná a jakýkoli nápad postrádající televizní inscenace, která se nějakým nedopatřením dostala do kin. ()

E lan

Sotva průměrná francouzská komedie, jejíž hlavním problémem jsou asi špatně vypointované vtipné scény, které přicházejí absolutně vniveč. Škoda, herecké složení je opravdu kvalitní. Snad i kvůli tomu ** ()

MELODY

Ať si říká kdo chce co chce, já se bavila. Nečekala jsem majstrštyk, to ne- dostala jsem slušnou porci solidní komedie a v tu chvíli mi to sedlo. ()

Martensson35

Za mě skvělá komedie v poctivém francouzském duchu. Reno velmi přesvědčivý "duch" Korsiky, Clavier méně zajímavý užvaněný měšták, ne tak svérázný jako Depardieu v Drž hubu!, takže hlášky se nevryjí do paměti, ale stále je to vyšší dialogová škola. Satira na rázovité národy a všemožná osvobozenecký hnutí za nezávislost, kontra legislativní galymatyáš při jejich potírání ("Dobře, svěděk je váš ale ten kufr je náš") mě často donutila smát nebo alespoň pousmát, takže za mě spokojenost. Francouzká komedie se už léta topí ve scénáristickém hnoji a tohle je pořád pohodový nadstandart. ()

crjules

Komentar od "Tosim" mi mluvi z duse. Mel jsem na jazyku veticku o letni,pohodove a odpocinkove komedii, ktera nic nepokazi ....ale uz ji tu ctu , nezbyva mi, nez 100% souhlasit. ()

Tiiso

V tomto filmu se vše dělá tak nějak na půl plynu. Jsem přesvědčen, že to měl být záměr. Tvůrci chteli vytvořit, lehkou komedii s akčními prvky. Ale, právě ta lehkost a snaha se brát vážně způsobuje ve výsledném efektu kolizi záměru. příběh je často nudný, nebo lépe řečeno nezáživný. Humor unavuje a je často dost naivní. Hercům se nedá v podstatě nic věřit. Při sledování mě často napadalo, co mě vlastně má na tomto příběhu bavit. Nebo co si režisér asi tak myslel, že diváka zaujme. Pro mě tento styl vyprávění není určen. Nedokáže mě vtáhnout do děje, nedokáže mě přesvědčit o své síle. A cítil jsem z obou hlavních protagonistů, že před kamerou jen dělají svou práci a moc srdcem nehrají. ()

altaica

PRO MUŽE:Letní francouzská taškařice v korsických kulisách. Reno, Clavier a komedie k sobě sedí jak pr*el na hrnec. Nenáročná karikatura korsických poměrů, včetně jejich teroristických bojůvek za nezávislost a ví bůh za co všechno ještě.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Úsměvné, milé, bez nechutností a totálních debilit. Mohu, madame, jen vřele doporučit jako oddechovku pro chvíle pohody.          HLÁŠKA:Minerálku, vychlazenou. Nemám. Dáte si Orezzu s ledem? Neznám, co to je? Led – takové kostičky zmrzlé vody.// Stanovisko: Odsuzujeme násilí, ale ne ty, co ho páchaj.// Ode dne kdy jeho otec nedorazil na pohřeb prastrýce jednoho synovce ze strany manželovy sestry podle mě přestal patřit do rodiny. ()

zpravar

Nevím asi mám od Leona pro tohohle Francouze opravdovou slabost a to že mně od té doby nestihl tolikrát zklamat ale spíš naopak tomuto filmu rozhodně neubírají body. A celkové vyznění filmu je spíš optimistické a člověku opravdu zlepší náladu to jak postavy ke svému osobnímu boji přistupují. ()

LuNaj

Reno s Clavierem mi sedí. Sice svůj stín z Návštěvníků nepřekročili ani náhodou, ale nenudil jsem se. A to je hlavní. Příjemná, svižná komedie s krásným poprs...ehm...prostředím C. Muro. Teda...chtěl jsem říct prostředím Korsiky:-))) ()

Pitryx odpad!

Tak jsem s těšil na pana Rena, leč byl jsem zklamán. Nebyl mu dán dostatečný prostor. Pan Clavier hrál výborně, ale nebylo to ono. Děj byl příliš statický a k zasmání toho také příliš nebylo. A když se do děje vtlačila postava ženy, tušil jsem, že je s celým snímkem konec. A byl. Jakkoli mám oba protagonisty rád, tohle se prostě nepovedlo. Snímku chyběl švih i napětí a ke konci jsem se již vysloveně nudil. Je to dosti škoda, ale protože snímek podruhé vidět nechci, dávám, ač nerad odpad. CI 03112010 nst ()

Stories

Klasická komedie s Jeanem Reno, která srší vtipem po celou dobu. Navíc je točena v prostředí, které mám doslova rád, tedy Korsika, Itálie. 65% ()

ac1976

Príjemných 90 minút, žiadna snaha byť nasilu vtipní. Priznám sa, že Claviera veľmi nemusím, ale Reno je super terorista z Korziky a za zmienku určite stojí aj scéna s Caterinou Murino v bikinách :-) mňam! (koho táto scéna nezaujala je bukvica!) A navyše film dokazuje, že nielen naši policajti sú...mimo - chcel som to napísať inak, ale nebudem po prejave neslobodne cenzurovaný? ()