Policajtem proti své vůli

• USA The Man (více)

Agent Samuel L. Jackson chce objasnit situaci kolem vraždy svého parťáka. Nešťastnou náhodou se mu do vyšetřování připlete prodejce dentálních pomůcek. Dokáže z upovídaného obchodníka udělat policistu?  Prodejce dentálních pomůcek a vzorný otec početné rodiny Andy Fiddler se chystá do Detroitu na kongres stomatologů, kde má pronést projev o nejnovějších objevech ve svém oboru. Má velkou trému a projev si každé ráno pečlivě přeříkává před zrcadlem. V Detroitu mezitím dojde k vraždě agenta FBI, který se zapletl do obchodu s kradenými zbraněmi. Protože se obvykle stává, že parťák prohnilého policisty má také máslo na hlavě, jeho kolegu Derricka Vanna sledují agenti z vnitřního oddělení. Vann se rozhodne, že svou nevinu prokáže, a pustí se na vlastní pěst do vyšetřování. Vann se vydává za zájemce o ukradené zbraně. Má se dostavit do jistého baru, kde ho zloději kontaktují. Jako poznávací znamení má číst noviny USA Today. Tytéž noviny ovšem drží v ruce i Andy Fiddler, který náhodou usedl v témže baru. Zloději tedy osloví jeho, a dají mu balíček se „vzorkem“. Andy zcela nic nechápe, a už vůbec ne to, když ho Vann, se kterým si ho gangsteři spletli, strčí do auta a začne zpovídat. Policistovi je brzy jasné, že vyděšený a nadmíru slušný obchodník nemá s celou věcí nic společného, potřebuje ale, aby mu teď pomohl. Andy má doručit na určitou adresu 20 000 dolarů, peníze za zbraně. Kvůli bezdomovci, který chce balíček sebrat z koše, hned jak ho tam odloží, to ale nevyjde. Andy má všeho dost a chce utéct. Rozzlobený Vann ho ale postřelí do zadní části těla cvičnými střelami a donutí ho s ním zůstat. Joey alias Kane, šéf zlodějské bandy, zatím zastřelí jistého Corteze, který měl také o zbraně zájem, takže Vann zůstává jediným zájemcem. Cena se okamžitě zvýší na půl milionu dolarů. Vann jen stěží přemluví kolegu z oddělení zabavených věcí, aby mu sumu půjčil. Má dojít k druhému předání. Vždy slušný a zdvořilý Andy mezitím rozpráví s Vannem o jeho soukromém životě. Seznámí se i s jeho malou dcerkou Kate, která má ve škole besídku a moc chce, aby táta viděl její vystoupení. Vannovi se tam nechce; už proto, že jeho bývalá žena tam bude se svým novým manželem. Protože ale mají před předávkou čas, Andy ho přemluví, aby se tam šli podívat. Andy od přírody nedůvěřivého, bručounského a v jádru velmi osamělého Vanna nepřestává překvapovat... (oficiální text distributora)

Fanak

Vykrádačka stokrát vykradeného by bez S. L. Jacksona přišla o jedinou hvězdu nejen v obsazení, ale taktéž v hodnocení. Ten zbytek totiž opravdu nestojí za to a vtipný by byl leda sestřihán na 25minutovou epizodu nějakého komediálního seriálu. I těch 83 minut je ztrátou času. ()

Cortesz

Pro mě ne moc zábavná komedie, spíše nevtipná, scénář je nulový, sice nějaká krimi linie tady je, ale je dost chabá, Eugene Levy je pro tyto role stvořenej, aby ze sebe dělal šaška, ze začátku mě docela i bavil, ale opakovanej vtip po 100xkrát už není vtipnej, Samuel L. Jackson, kterého sem měl vždycky rád, mě v poslední době vytáčí tím, že leze do všeho co mu kdo nabídne, nevím jestli to má herec jeho formátu zapotřebí, zde je sice nejzábavnější prvek filmu, ale i tak jde o podprůměrnou krimi komedii s ubohým scénářem a nevtipnou komediální linii, ale na druhou stranu skvěle obsazenej. ()

Mykhaluu

Dal bych málem tři hvězdičky, protože jsem čekal od tohohle více... ale když to porovnám s nekomediálním Training day, tak se mi snad víc líbil i ten Samuel L. Jackson... :) Nu, ale skutečně Eugene Levy nezklamal a je kouzelný prodejce dentální hygieny! :) Taky jsem poprvé ve filmu zaregistroval Luka Gosse z http://www.youtube.com/user/brosmania :) :) ()

subic

Slabší, ale koukatelné. Samuel L. Jackson v roli drsňáckého vyšetřovatele FBI nakonec dostane vraha svého porťáka, to vše za asistence Eugene Levyho, fotříka z Prciček. 55% ()

hadoskorpion

dobra komédia najlepšie bolo Spoiler hádali Fiddler s Vann na tom koho kto devka pri a vtipne po jedle hovädzieho mäsa keď prdieť až tak neznesiteľne ten Fiddler, dobre bazéniku tam čakať hovorili gastrami,a ešte podezreleho auto cez plot hýbať podozrenie na zadok. Vann povedal, že ho kryje pan Masarity tym myslel Fiddler aby uhryzol do ruky a schytal to rovno do zadku. Najlepšie bolo v letisku ta osobná prehliadka Vann hodil na Fiddler povedal kto je koho devka. ()

Brano

Priemerná komédia o drsnom policajtovi a nešikovnom dentistovi, ktorí budú spolu riešiť prípad. Pár vtipných scén sa našlo, ale celkovo ich bolo málo. Dejovo slabé. Miestami bez nápadu. Herecké spojenie Jackson a Levy veľmi nefungovalo a po pár minútach skôr liezlo na nervy. Najväčšie plus je krátka stopáž, ktorá robí tento film znesiteľným. ()

Saljack

FIlm je celkem dobrý, má pořád spád, člověk se baví. Herecké obsazení dobré co víc si přát. Přeci jenom mu něco chybělo tudíž 4*. Za půjčení rozhodně stojí. ()

gotham

Samuel byl jako vždy vynikající, Levy mu zdatně sekundoval, no ale když nemají co hrát, tak je to těžký. Je to postavený na tom, že Eugene něco řekne nebo udělá, Sam se na něj zamračí, začne mu nadávat a jede se dál. Občas jsou tam celkem zábavné scény, ale když to nemá hlavu ani patu a základní dějová linie je naprosto katastrofální, tak je to těžký. Ale co mě fakt pobavilo byla scéna s bezdomovcem u koše, to bylo pěkný :-) 30% ()

fimler

Docela vtipné s poněkud nudným koncem.Samuel byl výborný a drsný jak to bývá zvykem v jeho filmech.Eugene ze sebe dělá takového vole, že už to začne taky někoho štvát.Zůstává nad tím rozum stát jak je lehké se propašovat nebo omylem dostat do takového průšvihu do jakého se dostal Levy!To co podstoupil by nechtěl zažít nikdo z nás.....Děvka byla z celého filmu nejlepší!!! ()

maestrotatum

Ehehhej hláškujúci policajt-kriminalista Samuel L. Jackson v relatívne dobrej a zábavnej komédii sa znenazdajky ocitne vedľa Eugena a ich rozdiely v charakteroch naberajú až priepastné hodnoty. Tvrdé a drsné Detroitské prostredie len zvýrazňuje humor hlavnej dvojice. Lahko natočené, lahko vstrebateľné, nič iné ako vtip za tým netreba hľadať. Ako chlapča som sa takmer počúral od smiechu a aj preto sa ešte stále k tomu rád vrátim. [60%] ()

Gotlike

I když tento film není zase tak skvělý, dávám tři hvězdičky. Celkem jsem se párkrát zasmál a je to takový ten typ filmu, u kterého si rád oddychnu, třeba v pátek večer, když nic jiného v televizi není :-) ()