Hra o trůny (2011) (seriál)

Nepotrebujem napísať tento komentár aby som zaujal seba či niekoho iného. Potrebujem z vlastnej núdze napísať niečo múdre čo mi vyrve z hrdla ten pocit zovretia, ten kameň, ktorý sa nedá rozložiť. Rozhodol som sa pozrieť si celú Hru o trony , diel po diely bez akýchkoľvek prestávok a prestupov. Vždy keď  pozerám niečo čo do istej miery presahuje hranice ostatných diel,  podarí sa mi vžiť sa do deja a prežívať ho akoby a teraz naozaj neklamem som bol súčasťou deja. Je to akási zvláštna empatia. No a prvý problém nastáva práve tu. Pretože čo zostane človeku, ktorý dopozeral GoT ? prázdno, hlušivé a dlho neutíchajúce prázdno, že už neexistuje čas , ktorý by som mohol tomuto gigantickému seriál dať. Samozrejme sa do Hry pustím zase ale potrebujem čas. Po poslednom diely ôsmej série človek nielen nechce aby bol koniec a v podstate už nič nenasledovalo ale zároveň ani nie je spokojný ako sa to celé skončilo. Ak ste sa ludia dočítali až sem tak Vás chcem vopred upozorniť na fakt, že v nadchádzajúcich riadkoch možno padne nejaký spoiler pretože z vlastnej skúsenosti viem, že vo svete existujú ešte ľudia, ktorí môjho GIGANTA nevideli. Vo všeobecnosti platí fakt, že si nemôžete zamilovať žiadnu z postáv nakoľko na ďalšej stránke či v ďalšom diely môže umrieť. Nuž moja zvláštna empatia mi v tom nezabránila a ja som si poslušne a hrdo a rýchlo našiel svojich obľúbencov. Ba dokonca som niektorých doslova miloval. Je to úprimne ten istý druh platonickej lásky akú sme mali keď sme boli  deťmi. 1. Dany! 2. John Snow dve absolútne najúžasnejšie zosobnenia v seriály. (Za mňa) prečo preboha museli dostať taký osud. Daenerys som naozaj zbožňoval, Emilia Clarke je pre mňa niečo ako nikdy neuskutočniteľný sen. Kebyže ju stretnem, čo viem že nestretnem tak hneď po tom čo zamdliem a rozbijem si hlavu o najbližší obrubník či smetný kôš sa jej opýtam na jej vlastné pocity zo seriálu, ako si vysvetľuje osud svojej postavy ako s tým dokáže žiť. Vyjadrenia kolujú po internete ale v tom tichu, ktoré nastane po poslednom diely keď sedíte v izbe alebo v obývačke a počujete len ten zvláštny šum, ktorý je často zosilnený priložením mušle si k uchu  (a vraj počujete oceán) ale všetci vieme, že oceán nepočujeme ale je to len prázdne ticho.  Tak v tom tichu Vás nenapadá nič iné len si žmolíte prsty  pýtate sa prečo ? . chcete nájsť nejakú inú osobu, ktorá miluje tento seriál a ešte aj miluje tie isté postavy a chcete sa rozprávať o tom čo sa udialo, čo sa stalo. Chcete sa rozprávať aj keď ste napríklad chronický introvert no to prázdno musíte prekonať. Najlepšie by bolo odísť do ríše snov kde stretnete v bledo modrom plášti Daenerys a spýtate sa na všetky nezodpovedané otázky.  A hla zas sa vraciate do seriálu... GoT je absolútne tým najluxusnejším  seriálom, televíznym počinom, ktorý musí ľudom pripomínať aké úžasné je pozerať film . Vo svojom žánri je neprekonateľné. Viem, že by som to nemal spájať a porovnávať ale Pán prsteňov z môjho uhla pohľadu nedosahuje na tento príbeh. No len po tých ôsmych sériách je najhorší ten ničotný pocit čo ide ruka v ruke s koncom, ktorý som nielen nechcel vidieť ale ani som si ho nepredstavoval.  Zároveň uznávam, že vykreslenie postáv aj napriek všetkým prešmykom v deji  (to sa týka poslednej série) bolo impozantné. Už som dospel tu, kde píšem viac menej hlúposti a vidím všetky tie riadky kde píšem svoje pocity bohužiaľ nie tak ako by som presne chcel  ale tá hrča z hrdla nemizne. Nevytráca sa a mne zostáva už len pozrieť pár dokumentov kde sa možno dočkám odľahčenia. Dakujem  takto smiešne a pomyselne, každému čo sa pričinil o vznik tohto seriálu, nikto z nich si to nikdy neprečíta ale stopa, ktorú zanechali je nezmazateľná.

Život podle Dana (2007)

Niekedy ale väčšinou vždy sa človek ocitne vo svojom trápne a zahanbení ked si číta statusy, nedajbože správy svojho mladšieho ,,ja” na akejkoľvek sociálnej sieti. Ja so smiešne pochmúrnym zistením si sám sebe nadávam do nesvojprávnych a bijem si hlavu o pomyselný múr ked viem, že som tento film odsúval tak hroooozneee dlho. Je to zlatistý klinček v zbierke Steva Carella, ktorý je famózny( on a aj film). Jeho herecký jav diváka cez príbeh pretancuje tým najvkusnejším krokom. Nech si nik nemyslí, kto toto číta, že film je skrytý forrest gump, nechcem aby moja euforia tak znela. Pravdou je však, že v jednoduchosti je krása a tento famózny filmík sa môže pýšiť svojou jemnosťou, ktorá človeka v smutne zahreje pri duši a naopak pri dobre ešte viac rozjasá. Neuponáhlané tempo, príjemné postavy či celkový nenútený prejav s doprovodom velmi vkusných pesničiek a muziky robí film niečim čo je jedným z naj kúskov profesionálnej kariéry sympatáka Steva C. Ak teda mám hladať film vtipný ale zároveň múdry s podobnosťou na slasti a strasti života, ktorý nie je sci-fi ale museli by ste byť návševníkmi enormného počtu rodinných slávností aby ste podobný príbeh počuli či hladáte možnosť ako efektívne vynaložiť so svojím nielen volnym časom tak nemusíte dlho hladať pretože ste našli film, ktorý asi nemôže mať krutoprísnych odporcov. [90%]

Není čas zemřít (2021)

Dovoľujem si z celou vážnosťou môjho úradu povedať: ,, áno" je to najlepší film pravdepodobne nielen Craig- Bond éry. Pre niekoho budem asi ten neobľúbený liberál ale maestro Craig, Daniel Craig je pre mňa najlepším agentom 007. Priznávam jeho filmy boli ako na hojdačke: luxusné Casino vystriedalo trošku divnejšie Q. Solace ale všetko sa vynahradilo Skyfall (mimochodom s najlepšou pesničkou od Adele) a prišlo trošku zatrpknuté Spectre. Pri novom filme som očakával pecku, a to čo prišlo mi vynahradilo celé dva roky čo je kinobiznis zužovaný covid pandémiou. Daniel povedal, že si radšej podreže žily ako by mal hrať nového Bonda tak som mal little bit stres, že film bude len nutnosťou ale je dokonalým zavŕšením a možno aj spoveďou ?! Ten vzťah čo začal v Spectre s ďalšou bond girl pani Seydoux sa v No time to die prehupol do niečoho tak krásneho a filmovo poctivého, čo teraz nedokážu žiadne moderné filmové cukrovinky.  Obavy pred filmom som mal však od samého počiatku, keď média na mňa vypluli správu, že šepotajúca teenagerka Billie Eilish naspieva titulnú pieseň. A keď som ju počul som len hlasno preglgol a potajme odriekol otčenáša aby to dopadlo dobre. Teraz ? to už budú asi 3 či 4 razy čo som behom poslednej hodiny tú pieseň počul.. prečo ? lebo po pozretí  je filmový zážitok dostatočný motivátor a ja slovák plný predsudkov čo sa nikdy nepoučí zas a znova zahanbene priznávam, že to dievčisko čo má raz zelené vlasy  a inokedy zas kávové má naozaj talent. Najdlhší Bond film som si užil v kine tak ako už veľmi dlho žiaden film nie. Počkal som do poslednej titulky, kým sa v sále plnej popcornovej arómy nerozsvietili svetlá a moje uslzené oko dostalo jemný šok. Ooo áno Bond ma rozptýlil až na slzy. Až tak, že mi je z celého fanúšikovského srdca ľúto, že to bude ozaj posledný film D. CRaig-ovho Bonda. Najemotívnejší film 007 fenoménu a krásne zobrazenie skutočnej nie prchkej lásky agenta čo má povolenie zabíjať so ženou. Niekto tu písal, že tento Bond nie je o výstrihoch... naozaj nie je.. je o citoch... a akcie je tak akurát a geniálne natočenej s ešte lepším ozvučením. Tak všetci zutekajte do kina a dôstojne sa prizrite na film, ktorý je podľa mňa od roku 2018 tým najlepším filmom, čo som mal tú česť zhliadnuť 90% s tým, že je to zas film, u ktorého mi bude ľúto, že ho už nikdy neuvidím prvý raz.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Ako už z názvu vyplýva dej sa podozrivo viac točí okolo ženušky nájomného vraha. Ona nie je žiaden kvietok, vo filme je svojská a popravde výborná bola v prvom diele ako vedlajšia postava. Tu túži po rodine, je v prechode a zaberá na plátne viac času ako by bolo vhodné. U prvého filmu som obdivoval chémiu medzi Jacksonom a Reynoldsom žial tu sa ich hašterenie moc neprejavuje. Vtipov je málo a aj vdaka tomu sa mi film bohužial zdá veľmi vlažný. Dalej ako velký fanúšik luxusných SUV od land roveru ma v kine trhalo pri takom nehanebnom ničení dokonalých aut pre potreby natáčania. Ale čo už. V konečnom dôsledku je film pre mňa sklamaním. Nezabavil som sa ani s polovice tak ako som predpokladal. V podstate stačí vidieť trailer....po dlhej odluke od kina som myslel že ma to navnadí ale holt nie, ešte že som si do kina prepašoval tie výpredajové tyčinky z tesca. Tretí diel snáď už nebude. Ja pokorne zostanem pri prvom a k dvojke sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevrátim. Aby som ale nebol tak negatívny( aj ked v pandemickej dobe to je ideál) oceňujem dva výborne vtípky s ginom Aviation a vianočnou fotkou Ryana......kto videl pochopí..[60%]

Top Gear (2016) (pořad)

Naštastie dobré autá sa neprestali vyrábať aj keď z času na čas do niekoho ,,udrú”

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Seriál stojí a padá na Ch. Sheenovi, takže keď Ch. Harper spadol pod vlak sa podobným spôsobom rozdrvil aj seriál a náhradnik A. Kutcher (alias je mi absolútne jedno ako sa jeho postava volá) bol len škvrnou na kolajniciach pod vlakom, kým zastavil. No dovtedy som sa kvalitne bavil a na to sa nezabúda. Pravdiu je že vtipy sú nadčasové a čoraz viacej ikonickejšie. [85%]

Odbor městské zeleně - One Last Ride: Part 2 (2015) (epizoda)

Záverečný dvojdiel by som prirovnal k súkromným novoročným oslavám klubu perfekcionistov, kde všetko klapne ešte lepšie než sa predpokladalo. Lepšiu bodku za seriálom si nedokážem predstaviť [100%]

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Parky a Rekreácie som začal pozerať hneď po Kancli, teraz už viem, že to bol omyl, pozrel som prvé tri diely prvej série a začal sa venovať radšej učeniu. V ringu týchto dvoch seriálových velikánov stojím v rohu Kanclu. Prvá séria Parkov nebola tou správnou jazdou, ruku na srdce.. ale po trojmesačnej pauze som sa kvôli svedomiu vrátil do Pawnee a urobil som dobre. Seriál sa pekne vykreslil, stanovili sa postavy a už ste žili príbeh spolu s hlavnými protagonistami. Nikdy som nemal v obľube hereckú bytost, ktorá stvárnila uradničku Leslie ale už mám. Taktiež si myslím, že oproti Kanclu tu ten príbeh tvorili všetci rovnako a spoločne naproti Kanclu kde hlavnou osobnosťou bol jednoznačne Michael Scott. Tu sa mojou oblúbenou postavou stal Ron Swanson :). Aby som to zhrnul prva seria nič moc veru ale nalákať dokázala. Jadro seriálu je luxus sám o sebe, určite stojí za zhliadnutie a potom príde od siedmej serie tvrdá facka (aspon pre mňa) ale posledná jazda úradníkov je dokonalým zakončením tohoto skvostu- je to ako ked majú perfekcionisti oslavu. Za celý seriál mi slza nevyšla no v závere hej..( zas na porovnanie s Kanclom- tam som doslova plakal ..) Takže som rád, že som Parkom venoval čas a neskôr velmi rád obnovím pamäťové stopy. [90%]

Aquaman (2018)

Aquaman je tradičný superčlovek moderného prevedenia komiksu do filmu. Silný, dobre vyzerajúci no lahkovážny vtipálek, ktorý okrem toho, že je citlivý aj zachráni svet. Waaau:/ Doteraz som nemal absolútne žiaden problém s kritikou ovenčeného DC(rozšíreného sveta). Každý film či to bol BvsS alebo SSQ som si vždy pekne užil a nemal žiadne výhrady. No zrazu príde Aquaman a mne sa hneď niečo nepozdáva. Ludia Atlantídy kšeftujú s pirátmi čo majú výstroj britskej 007-ičky. Polobohovia a bohovia morí majú laséry a nejaké nezničiteľné zliatiny z podmorskej wakandy?! Dosť sa teda čudujem, že aquaman nebol z radov lgbt komunity ale zas z toho by bola asi jednosmerná letenka na oscary... V každom prípade by pre mňa viacej fungoval blonďavý vodný muž, ktorý komunikuje s delfínmy a zachraňuje stratených rybárov z neznámych vôd. Ale doba napreduje. Rozumiem preto [70%] O a skoro by som zabudol na slečnu Heardovú alias povolnú, ktorá si hrdo bude štebotať v pokračovaní aj napriek obvineniu z domáceho násilia pričom jej ex manžel zhodou okolností herec, ktorý má v opätku topánky tisícnásobne viac hereckého talentu ako ona skončil a má po kariére....