Maléry pana Šikuly

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

• dyfur

moja zaujímavosť:Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)(24.2.2015)

"Poetika" promrhaných dní v kanclích a open spaces, a kdo zažil, naprosto chápe, oč postavám ve filmu jde. První část je skvělá a šlape díky hypnotickému účinku. Škoda druhé části, která se zvrtne, ten zlodějský plán už je přehnaný a nedomyšlený. Herecky ale skoro dokonalé.(27.10.2012)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Komédia ktorá mňa osobne veľmi oslovila a po výbornom rozjazde som čakal jasný kultový status. Ibaže, MIKE JUDGE je majster"bezpointných" príbehov, čo možno dokáže maskovať vo svojich animákoch, ibaže v hranom filme je to jasné a do očí bijúce mínus. (2.1.2005)(2.1.2006)

Pro mě taková průměrná komedie. Šlo to, ale už jsem viděl zábavnější dílka. Konec mi připadal trochu odfláklý.(28.9.2012)

• - Umístění souboru s virem v počítači Initechu je „C:/LR427/Virus_CDEF“. CDEF je ve skutečnosti virus, který roku 1990 postihoval počítače Macintosh. Způsoboval problémy se stabilitou systému a tiskárnou. (HellFire)

• - Magazín Entertainment Weekly zařadil film na páté místo žebříčku "25 nejlepších komedií za posledních 25 let." Navzdory tomu, že původně měl u nich špatnou recenzi. (DellEthing)

• - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)