Maléry pana Šikuly

Office Space

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Ze začátku mi to přišlo jako nudná blbost, ale pak si mě tahle komedie naprosto podmanila. Největší podíl na tom má skvělý John C. McGinley, kterej mě rozesmál vždycky když se objevil.(27.5.2006)

První půlka a ukázka totální frustrace je naprosto úchvatná, škoda té půlky druhé, kde už jde především o příběh. Geniální je scéna s tiskárnou!(9.12.2006)

Velmi vtipná i když trochu průhledná komedie, která má jediný problém v tom, že je tak často parodovaná (např. scéna kde rozbíjejí tiskárnu), že i když ji vidíte poprvé máte dojem že už jste ji viděli.(28.2.2009)

"Yeaaah, mmm, Peter, what's happening?" --- Evidentně máme v ČR málo kancelářskejch krys (hodnocení Office Space na IMDB: 7,8/10); a evidentně máme fakt debilní distributory, protože ten českej překlad je opravdu nehoráznost.(28.4.2013)

75%. Parádní pohodová komedie se špičkovým výběrem herců, kteří do rolí sedí jako v málokterém filmu. Jestli se něco na tomto snímku opravdu povedlo, je to právě casting a také nápad, který sice není původní, ale je tu moc pěkně rozvedený. Více takových komedií, které se vyhýbají běžným klišé a jsou, jak to říct, prostě v pohodě a skutečně ze života. Velmi humorná a dnešní komedie.(18.5.2015)

• - Po uvedení filmu a jeho úspěchu na trhu DVD se stala velmi oblíbeným předmětem červená sešívačka. Firma Swingline, specializující se na výrobu sešívaček a děrovaček, nakonec na podnět zákazníků začala opět po několika letech vyrábět sešívačky v červené barvě. (HellFire)

• - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)

• - Umístění souboru s virem v počítači Initechu je „C:/LR427/Virus_CDEF“. CDEF je ve skutečnosti virus, který roku 1990 postihoval počítače Macintosh. Způsoboval problémy se stabilitou systému a tiskárnou. (HellFire)