Maléry pana Šikuly

Office Space

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Tak tohle je hustě trefná komedie. A nejvíc je vyřizování účtů s kopírkou. :) Podobné filmy : Clerks (1994), Working Girl (1988), Nine to Five (1980)(17.6.2007)

Já jsem tenhle film viděl poprvé ještě jako študentík a to mě to zase až tak nechytlo. Později jsem začal pracoval jako kancelářská krysa a to na mě film působil skoro depresivně. Naštěstí už tuhle práci nedělám, ale když si vzpomenu na ty časy, tak mi to připadá, jako kdyby ten film byl o mně. Nenáviděl jsem svou práci, nenáviděl jsem nadřízený a tenhle film přesně dokázal vystihnout moje pocity. A tahle hláška mluví úplně za všechno: So I was sitting in my cubicle today and I realized, ever since I started working, every single day of my life has been worse than the day before it. So that means that every single day that you see me, that's on the worst day of my life. I když to nejspíš někomu bude připadat dost šílený, tak já tenhle film řadim mezi svoje nejoblíbenější filmy. Je to prostě srdcová záležitost. Ron Livingston, kterej je jinak spíš takovej herec vedlejších rolí, mě tady docela pozitivně překvapil. Naprosto skvělej je pak hlavně Richard Riehle, ale i ostatní herci mi docela seděli. Řek bych, že někdo měl při výběru asi šťastnou ruku. Jinak jestli umíte nějak trochu líp anglicky, tak je určitě lepší sledovat to v originálnim znění. S českym dabingem některý hlášky úplně ztratily smysl. On už stačí jenom ten debilní českej název.(18.11.2006)

První půlka a ukázka totální frustrace je naprosto úchvatná, škoda té půlky druhé, kde už jde především o příběh. Geniální je scéna s tiskárnou!(9.12.2006)

Ten, kdo vymyslel český název snímku, by měl být IMHO umístěn do nejbližší psychiatrické léčebny. Jinak jde o velmi dobrou komedii, kterou ocení hlavně lidi pracující v open spacech (což je můj případ). Až na samotný závěr mi film přišel opravdu hodně jako ze života - hlavní hrdina, chlapík znechucený kancelářskou nádeničinou, není žádná hollywoodská šablona, ale člověk, jakých můžete potkat ráno v metru stovky...(15.1.2006)

MIlton a jeho sešívačka rules. Bill "Yeah" Lumbergh je opravdu ztělesněná nechutnost. Jako celek solidní průměr, nicméně musím říct, že bez dvou výše zmíněných by to byl zážitek poloviční.(29.7.2009)

• - Umístění souboru s virem v počítači Initechu je „C:/LR427/Virus_CDEF“. CDEF je ve skutečnosti virus, který roku 1990 postihoval počítače Macintosh. Způsoboval problémy se stabilitou systému a tiskárnou. (HellFire)

• - Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)

• - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)