Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

JJ.Gibson

Ani pořádně nemohu popsat, jak moc se mi tato komedie líbila! Měla spád, dymiku, obrovský humor, ostré scénky atd. Dvojice Wilson / Vaughn bezchybná!!! Komedie takového typu mě hrozně baví a mám je rád. Sice se zde najde pár slabších chvilek, ale v celkovém hodnocení to tolik na kráse neubírá :) ()

O.Peta

Škoda, že tempo, které si Nesvatbovi nasadí první hodinu, nedokážou udržet až do konce. Protože do té doby jde o smršť perfektního humoru, která by si zasloužila všech pět hvězd, ale potom to celé zase spadne do typického konce, od kterého vlastně můžu odejít, aniž bych o něco zásadního přišel. 85% ()

numi

Wedding Crashers jsou dokonale stylový pár "někdy bratrů". Dialogy mezi Owenem Wilsonem a Vincem Vaughnem jsou absolutní špičkou ledovce, který prostě nikdy neroztaje. Ať se globální oteplování snaží sebevíc. Jednoduše řečeno - má to náboj, skvělé tempo, zahřeje to na srdci a doktorka Quinnová tam vlastně odhalí ňadra... ;) Chcete snad víc? Pokud ano, tak se zamilujte sami a nečumte stále na plátno (respektive na bednu)... ;) [únor 2006] ()

buldock

Vynikající romantická komedie nepostrádající svižné tempo , sympatické hlavní hrdiny , zajímavou zápletku , spoustu komických situací , krásné a všehoschopné ženy (ne nadarmo se říká , že ženy na svatbách jsou takzvaně "na měkko") a všechny tyto ingredience jsou podávány v těch správných porcích s akurátním timingem a výsledek se dostavil. ;-) Film: 85% ()

Ender66

Pre mňa najlepšia komédia od fratpacku osadená "haluznými" postavičkami (Todd ako nedocenený umelecky nadaný syn, babička ktorá mala blízky vzťah s prezidentom Rooseveltom, Jane Seymour ako senátorova manželka s vysokou mienkou o jej prsiach...) a dobre vypointovanými gagmi. Herecké výkony neurazia a spolupráca Wilson/Vaugh funguje na jednotku. Neviem presne povedať čím ma práve táto fretpackovka oslovila o toľko viac ako tie ostatné, ale je to po dlhom čase americká romantická komédia, ktorá sa u mňa chytá na tie kórejské. 8.5/10. ()

J3dla

Fajn komedie, která chytne a nepustí až do samého konce. Nemalou zásluhu na tom má i ústřední dvojice Wilson-Vaughn, pro které společně to byla na plátně premiéra, a to hned ve velkém stylu. Zabavnější film tenhle rok neuvidíte! 85% ()

Bat55

Jedna z mojich najobľúbenejších komédií a aj celkovo jedna z najvydarenejších, najhumornejších komédií aké som kedy videl. Wedding Crashers je parádny film, vďaka parádnemu hereckému obsadeniu (Owen Wilson a Vince Vaughn sú super dvojka, taktiež parádny Christopher Walken, všetky ženské herecké výkony počnúc nádhernou Rachel MvAdams). Humor ma ani na sekundu nenudil, niekoľkokrát som sa od srdca zasmial a na rozdiel od iných amerických (stupídnych) komédií je Wedding Crashers aspoň zábavný film, nenudí, pobaví a moju bránicu aspoň na chvíľu zamestná. Veľmi veľmi vydarené. /95%/ ()

kaylin

Tuhle komedii jsem měl moc rád, už když jsem ji viděl poprvé, a tak nějak zůstalo u toho, že se mi líbí i po těch několika letech. Jeden z mála filmů, kde Vince Vaughna ještě snesu, a to hlavně proto, že si s Owenem sednou. Jane Seymour je tu neskutečně krásná a předčí všechny svoje mladší kolegyně. ()

YURAyura

Dalsi film o dvou polovinach - prvni je super, druha je smeska klise a ruznych pitomosti, co jste uz videli 847krat a otravi vas a zruinuji celkovy dojem z filmu - jeste ze aspon Ferrell to trochu zvedne z podprumeru. Mohl to byt majststyk, takto je to jenom styk. ()

Damiel

Režisér David Dobkin vzal figuru klasické romantické komedie, otr-hal z ní typický ohoz, až zbyla jen holá kostra. Tu obalil humorem drsnějšího charakteru, ale mnohem sympatičtějším, než je tisíckrát omletá romantická slaďárna. Je to třeskutá komedie s romantickou linkou, která sice je ve svém základu stejná jako v jiných, tucto-vých filmech o lásce, ale přitom máte pocit, že sledujete něco opravdu originálního. Koře-ní, které Nesvatbovým dodává tuto speciální chuť, je dvojího druhu. Jednak je to zmíněný humor, který jde dál, než je v žánru běžné. Týká se to především sexu, tvůrci se rozhodli ukázat víc než obvykle (kdo ale čeká nějaké porno, je na špatné adrese), a tím dodali filmu reálného puncu. Vrcholem asi bude Jeremyho nechtěná masturbace pod stolem při slav-nostní večeři u ministra, ale ani scény s homosexuálním bratrem nebo nadrženou Clearyho ženou nezůstávají pozadu. Nic ovšem není zobrazeno tak, aby se divák musel stydět, žádné oplzlosti známé z teenagerských komedií. Druhým výrazným kořenícím prvkem jsou herecké výkony. Volba dua Wilson – Vaughn? Bingo! Geniálně se doplňují. Slušný sympaťák versus pudový svalouš jako nejlepší kámo-ši. Vaughn svou postavu vyhrotil do komického absurdna, ale nepůsobí nijak uměle. Právě jeho kouskům se budete smát víc než Wilsonovým. Ostatní herci slouží těm dvěma jako background pro jejich show, což ale neznamená, že by nebyli výrazní. Naopak. Absolutní perlou je potom postava Willa Ferrella, který na pouhých několika minutách rozehrál vr-cholné číslo večera. ()

PogoJoe

Tento film lze přirovnat k úchvatně rychlému autu, kterému ve třech čtvrtinách cesty dojde benzín. I poté sice pokračuje v cestě, ale to jen díky tomu, že ho musí režisér se scénáristou tlačit (a občas opravdu velice urputně) a semtam narazí na nějaký ten kopeček, ze kterého se opět rychleji rozjede a chrlí vtipy téměř (a to musím zdůraznit) jako v první půlce filmu. Pak však opět zpomalí a na diváka působí nudně a místy i rozpačitě. Herečtí představitelé (všichni) jsou skvělí a výtečně rozehrávají tuhle komediální show, která je plná skečů a hlášek, při nichž naprostá většina publika se smyslem pro humor přímo vyprskne smíchy. Je to jízda dvou plejbojů, kteří si dokáží užívat života a člověk (zejména pokud se jedná o muže) jim musí jen závidět. A jelikož jde o romantickou komedii, tak tu musí dojít k zamilování. Všechno je skvěle rozjeto, vtip střídá vtip, divák se baví, ale po oněch zhruba 3/4 filmu (alespoň z mého pohledu) to nějka začíná pokulhávat a působí to jaksi "natahovaně". Například pasáž s Chazzem a jeho matkou tam vůbec být nemusela. Hrdina v podání Owena Wilsona "zhýrá" až příliš dlouho, hlavní "padouch" v podání Bradleyho Coopera je až příliš černý (myslím charakterově) - nemám rád černobílé postavy. A ten konec - u mnoha romantických komedií kámen úrazu, alfa a omega, která leckdy vše zkazí - naštěstí není tak hrozný. Všichni samozřejmě víme, jak vše skončí a musím říct, že jsem si oddechl, že to nepůsobilo nijak trapně. Ale ačkoliv se tento můj komentář může zdát až příliš negativistický, opak je pravdou: Wedding Crashers jsou JEDNOU Z NEJLEPŠÍCH KOMEDIÍ posledních let. Stojí za to ji vidět, je to jízda. ()

swed

Komu se líbily komedie typu "Zoolender", "Starsky a Hutch" nebo "Fotr je lotr", bude spokojen i nyní. Největším plusem "Nesvadbových" je skvěle se doplňující ústřední duo Wilson-Vaughn (zvlášť druhý v pořadí prostě nemá chybu). Zbývající herci jsou také zajímaví, ale ve většině případů pouze přihrávají hlavní dvojici. Od začátku svižně rozjetá komedie (v níž nechybí pár ostřejších záběrů a výrazů) začne krátce po opuštění premiérova sídla ztrácet dech a působí již trochu natahovaně (120 min je na komedii moc). Tragédie se naštěstí nekoná, film to vydrží a ještě přidá navrch ozdobu v podobě "vyznavače pohřbů" . I přesto, že scénář není nikterak objevný (prakticky po 30 min budete tušit jak to dopadne), nabídnou vám "Nesvadbovi" slušnou směsku situačního, konverzačního a absurdního humoru. Příjemně odpočinková podívaná. 8/10 ()

MATADOR

Řekl bych, že hodně nadhodnocený snímek. Jelikož je zde děj opravdu ryze americký, není zde prakticky nic nového a ani zábavného. Tento film drží snad jen Wilson a Vaughn a z žen Jane Seymorová na kterou je pěkný pohled. *** ()

Rosalinda

Začátek pro mne zcela nesnesitelný, už jsem se chtěla vzdát, když se to najednou rozjelo z nuly na dvěstovky. Takže bylo jasné, že se to za chvilku téměř zastaví, ale budiž. Nejdřív jsem se jen tak v duchu usmívala a snažila se přežít ten americký nános, i když už jsem se v určitých fázích docela bavila. Pak to celé proplulo a ke konci už jsem se začala opravdu smát. A to bylo asi tak všechno. Zkrátka taková průměrná vlnička. ()

Aiax

Tohle je poněkud méně oktanová záležitost FratPacku, a tudíž stravitelnější i pro normální lidi, ale pořád bohovsky vtipná, hlavně díky neuvěřitelně užvaněnému Vaughnovi, který dokáže zahrát všechno a všechno skvěle (Owen Wilson mě ani tentokrát příliš nepřesvědčil, ani o svém herectví, ani o komediálním talentu). Za pozornost ještě stojí kulervoucí kreace Willa Ferrella, exteriér hlavní hrdinky a některé obzvlášť vypečené gagy, z nichž vane příjemná úchylnost předchozích fratpackovských filmů. Sečteno a podtrženo - krotší a méně vtipné než Dodgeball nebo Starsky&Hutch, ale pořád doporučeníhodné. ()

Toshiro

Od těhle lidí už sem viděl lepší komedie. Nebo to možná bude tím, že je to pořád stejný, ale pořád ujde. ()

FilmFan24

Naprosto bezchybná ústřední dvojice Owen Wilson a Vince Vaughn, v komedii, kde hláška střídá hlášku, že vám nedá ani na chvíli vydechnout. Říká se, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne...v tomto případě ale platí že tak dlouho se chodí po svatbách až se do jedné spadne! ()

kajas

První polovina je výborná, smála jsem se opravdu dost, filmu ale postupně dochází dech, závěrečnou svatbu a celou Ferrellovu postavu bych úplně vypustila. Stopáž je také trochu přestřelená. Ústřední dvojice ovšem všechno zachraňuje svými vtípky, Bradley je správný hajzl a Rachel zkrátka můžu v každém filmu. Znovu už ale tenhle film vidět nemusím. ()

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)