Precious Images

Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 1986, 8 min

Režie:

Chuck Workman

Pomocou klipov z nezabudnuteľných scén stovky filmov podfarbených známymi melódiami mapuje film od jeho raných počiatkov. (fishki)

liuk

Takový pradědeček videí, kterých je dnes plný Internet (s youtube v čele). Videa, která se doprovodu hudby vzdávají hold určitému seriálu, filmu či režisérovi. Vše to začlo ale mnohem rozmáchleji, když v roce 1986 sestříhal Chuck Workman poctu filmu jako takovému. A jelikož já jsem s klasickým Hollywoodem, potažmo s klasikami obecně hodně pozadu, nedokážu zatím tento kraťas naplno docenit. Ale druhé ze svých poslání splnil určitě: hned bych všechny ty filmy chtěl vidět. Pak si ho člověk musí opravdu užívat naplno, stejně jako u podobných klípů, nastříhaných ze seriálů divákovi důvěrně známých, které jsou dnes tak in. ()

VooDoom

Druhá a třetí písnička hrála i v Mechanickém pomeranči, myslím teda :) Mít hromadu materiálu, čas a jisté zkušenosti se střihem filmu, tak by nebyl problém něco takového udělat.Možná někdy do budoucna, když si vzpomenu a budu mít chuť, tak bych to zkusil :-) ()

cogi

Zase nějak moc mě to neokouzlilo, hudba je pěkná, sestřihané je to taky pěkně .. ale někdy se scéna až moc rychle mění a nestačila jsem si scénu přiřadit k filmu .. to je tak, aby se na to člověk díval dokola za účelem poznání co je co ()