Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

elanista1

Ked ma horor proste nechyti z uvodnych minut tak to nema vobec zmysel dopozeravat, dopozeral som to sice ale bez zvyseneneho pulzu. Bat sa nebolo vemi coho, polovicu casu si prezeraju "strasidelne" fotky a zvysok sa len rozpravaju o veciach o ktorych sa uz rozpravali mnohi ini pred nimi. Teda okrem zaverecnej pointy a zaveru obsahuje film iba mozno dve dobre sceny, ktore ma chytili. Zvysok je len nevyhnutnost, ktora v takychto filmoch musi byt, ani lakacky neboli efektivne- lakol som sa sice dvakrat, ale nebolo to sposobene reziserskym umenim, ale len rychlym extremnym zvysenim decibelov v sekunde, kde by sa zlakol aj slepy. ()

Liger

Horor, který vzdává holt asijským filmům s duchy ala Nenávist nebo Kruh. Pokud máte podobné filmy u nichž se hrdinové pozastavují nad šokujícím odhalením, třeba prostřednictvím obrázků ze kterých na vás mohou nečekaně vybafnout hrůzostrašné stvoření, které vám ani nemusí fyzicky ubližit, ale jejich strašení je natolik psychicky nezvladatelné, že život raději ukončíte sami, nebo nedej bože rádi fotíte, pak je pro vás Clona ideální volba, jak si zařídit nejednu noc s obtížným usínáním. A jakoby se vám zdálo, že tomuhle dílku není co vytknout, vlastně ta úvaha není daleko od pravdy, protože z hlediska nastolení strachu a napětí funguje na jedničku, snad jen herecké výkony pár protagonistů nejsou nikterak přesvědčivé, a občas se začmodrchá i scénář, jsou to ovšem jen hnidopišné formulace, které nebrání faktu, že pro slabší osoby by mohlo shlédnutí znamenat dlouhodobější následky negativního charakteru, kupř. fotografobie (fobie na foto), strach z koupelny nebo toalety. ()

Zoltar78

Vidět film před 15 lety, budu z něj podstatně víc nadšený než dnes (2020). Přeci jen už éra duchařin s děsivými holčičkami dávno pominula a podobných filmů od dob Kruhu tu už bylo mraky. Přesto tenhle patří k těm lepším. Nic přelomového, ale některým scénám se strašidelnost opravdu upřít nedá. Co film povyšuje do mírného nadprůměru je především pointa, která mi udělala velkou radost. Až mě zase někdy bude bolet za krkem, doufám, že se neobjeví nikdo s polaroidem :-). ()

Turner33

Klasický asijský duchařský horor, který staví na jednodušší zápletce a tzv. "lekačkách"... Mě osobně do děje až tolik nevtáhl. Na druhou stranu nemůžu tvrdit, že bych zažívat nudu, ale nějaké vzrušení či větší strach, to také ne! Krom jednoho zvratu, zhruba v půlce filmu, a docela zajímavého konce, ničím z řady nevyčnívá... Vše je zde tak nějak průměrné. Každého, kdo viděl pár asijských hororů, nebo alespoň jejich americké remaky, nemůže ničím překvapit.... Co mě ještě trošku nesedělo je, že občas jsem nevěděl důvody konání hlavních hrdinů - najednou někde byli nebo někam jeli a nebylo vystěvtleno proč... A docela mě pobavilo, když hlavní hrdina spal v džínách - to se pak nesmí divit, že se budí :D Moje hodnocení: 65%. ()

bulawaio

Shutter je ozdobou asijské hororvé kinematografie. O tom žádná. Pár luxusních lekaček podpoří kvalitní duchařskou atmosféru. Kamera, zvuky výborné. Nemám prakticky co vytíkat. Jen možná to chtělo trochu větší finále. ()

necrosrandist

I přes nespornou kvalitu se našla trochu hluchá místa a ve stylizaci přílišná podobnost s Nenávistí nebo Kruhem taky není úplné pozitivum. Každopádně na 4* je to asi málo... ale pointa hodně ok! ()

Majollica

Decentní, a přitom velmi působivá lahůdka. S mírností až plachostí, charakteristickými pro tuto kulturu, o to ostřeji kontrastuje krutost, rovněž typická pro asijský svět. Výsledkem je kvalitní horor s dobře vystavěným příběhem a nezadržitelně narůstajícím napětím. Závěr, umocněný na druhou, je pak zcela ohromující ... Taková atmosféra se žádnému americkému remaku nepovede. ()

FOndra

Za shlédnutí stojí akorát konec filmu. U toho zamrazí , jinak dost neoriginální a ne moc dobře natočené hororové klišé :( ()

johnnie78

Po veškeré "hype" tady jsem se těšil na výjimečný hororový zážitek. Vždyť to ale byla strašná nuda s několika absolutně nefunkčními (protože čekanými) lekačkami... bylo to o fous lepší, než Grudge, to asi ano, ale i tak jsem byl velmi zklamaný a znuděný. Pointa mi byla jasná zhruba od scény s váhou. Americký remake jsem neviděl, ale jestli to je ještě slabší... ()

brasek

Čím dlhšie som tento snímok sledoval tým viac som si bol istejší, že je to blbosť. Veľmi nudne vyrozprávaný príbeh o pomstychtivom duchovi, dejová línia absolútne nebaví, samovraždy totálne plytké... chabá atmosféra a minimálna práca s napätím. ()

JerryOnly

Tak ja neviem. Asi som sa na to mala dívať vtedy keď to vyšlo a nie až uf 13 rokov po vydaní. Pretože sa bojím vlastného tieňa, podľa komentárov som predpokladala, že tak týždeň nezaspím. Ale nebála som sa vôbec, dokonca ma to miestami nudilo. Bolo to až nechutne predvídateľné, o žiadnych nečakaných ľakačkách ani nemôže byť reč. Žiadne budovanie atmosféry, príliš mnoho svetla atď. Jedine za dobrý koniec dávam tri hviezdy. ()

hrabě_olaf

Hodně zajímavý film, hlavně pro příznivce sérií oko a nenávist. Mohu jen doporučit. lekačky očekávané a přesto maličko jiné, příběh jednoduchý a přesto zajímavý, a napětí husté, stupňující (a to velmi). Herci mě svým civilním a normálním prostým herectvím taky překvapili. Nedělali "držky" při každdé emoci, jak je zvykem poslední dobou (zvlášť v asijských filmech). Thajcům tleskám - 80% poctivých ()

jcall2bad

Jednoznačně jedna z nejlepších duchařin, které jsem viděl. Lekačky jsou skvělé, atmosféra hutná a konec je prostě parádní. Kam se na tohle hrabou nějaký kruhy nebo nenávisti. ()