Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

Grimaldon odpad!

Možná nemám vkus a umělecké cítění když se mi tento snímek nelíbil. Ale než někdy v budoucnu spatřit něco podobného, to radši budu pro část divácké obce jen prosťoučkým konzumentem obsahu. Protože u tohoto bizarního, nevtipného a svým pomalým tempem uspávajícího filmu zkrátka nespatřuji cokoliv pozitivního. Mám tu vnímat kritiku porno průmyslu, nebo snad klimatické změny,  či složitost vztahů a lidské existence? Ať mi film a  jeho tvůrci chtěli říct cokoliv, já o to díky jejich zpracování neměl zájem. A nechápu jak vůbec někdo může. ()

Vráťa

Ten rozčvachtanej meloun prostě musí dostat pět hvězd! :oD S odstupem času už nevím o čem to bylo, takže -1 ()

sharik002

Asijské "soft porno" plné podivných tanečních čísel, melounů a... a to je tak vše. Pokud je vaší životní touhou vidět chlapa převlečeného za tančící pyj a podobné šílenosti, film by vás možná mohl uspokojit. ()

LindaSv

První scéna s melounem byla zřejmě z celého filmu nejlepší :-), a nastavila laťku příliš vysoko, takže zbytek filmu už jen pokulhával za začátkem.....:-) Nebráním se experimentům, ale proč proboha ty muzikálové vsuvky? Film naprosto degradovaly do kategorie "kravina". A proč označení "sci-fi"? Neznamená snad tato zkratka science fiction? Je na tomto filmu snad něco vědecky fantastického? Snad jen to, že někdo takovou blbost vůbec natočí.... Při sledování tohoto filmu jsem se sentimentálním steskem vzpomínala na starý VHSky který šly přetáčet, a s pocitem že "tohle fakt nedám", odcházela od televize provozovat různé domácí práce.... Ztráta času. ()

Felsenberg

Velmi zvláštní film. I podle hodnocení zdejších diváků. I když to bylo nudné, tak pro mě směs ticha, nudy, malé lásky, vody, nedostatku vody, erotiky, porna, prchajících krabů, sexu s mrtvolou a nečekaným a velmi dlouhým vyvrcholením, kouzlo mělo. ()

viax

Nejsem cílovka, vůbec jsem to nepochopila (proto nedávám odpad) a doufám, že už nikdy na podobný artový kousek nenarazím. ()