Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

dopita

Chuť melounů je ten druh filmu, kterej si žije ve svým vlastním světě a kterej nemá s realitou společnýho vůbec nic. Jestli se nepletu, tak tam neproběh jedinej dialog, párkrát tam někdo na někoho promluvil (řekl bych třikrát) a snad jen jednou se dočkal odpovědi - („Co tu hledáte?“ „Klíče“). Ale to neznamená, že by se jednalo o špatnej film. Dlouhý a dlouhatánský záběry kde se kamera nehne z místa, jsou kupodivu velice napínavý. Herecký výkony jsou parádní a muzikálový čísla mě rozhodně neotrávily. Takže snad jen ten závěr mě trochu zklamal, sice to byla prdel, ale čekal bych něco míň přímočarýho. Těžko bych film někomu ze svejch známejch doporučil, filmům prdlajs rozuměj a tohle není ňáká tuctovka. Je to zvláštní film, určitě podivnej, ale rozhodně je zajímavej. ()

Adramelech

Půvabný, erotický, lehce úchylný film obohacený o hudební vložky se zpěvy, jež z toho činí naprostý bizár. Třeba jak čtyři holky pějí milostnou píseň a přitom oblézají sochu – nevím koho, asi nějakého národního velikána. Je tam spousta skvělých scén, kupříkladu jak se žena svléká ve výtahu, protože po ní lezou mravenci, nemluvě o parádní scéně s víčkem od PET láhve. Jednotlivé korálky děje nejsou navlečené na šňůrku logiky, nýbrž na tkaloun imaginace. Jiný kraj, jiný nemrav, jak jednou poznamenala moje přítelkyně, když listovala jakýmsi exotickým pornografickým časopisem. Z filmu jsem si odnesl ponaučení, že když zemi sužuje sucho, tak je to zlé, ale dokud není takové sucho, aby ženy přestávaly vlhnout, tak pořád ještě není tak zle. ()

kapibara

Hvězdičky se u hodnocení tohohle filmu asi moc neuplatní,není to mainstream,na který jde něco takového aplikovat. Zvláštní kamera a až nesnesitelně dlouhé, statické záběry, nenavazující syžet,ujetá muzikálová čísla a melodie,pornografie a zároveň něžná erotika,tančící a zpívající penis a melouny - na to vše je potřeba divák,který už pár podobně "jiných" filmů viděl,má je rád a umí jim přijít "na chuť"-třeba melounovou. Chvílemi jsem se bavila,chvílemi nechápala a chvílemi lapala po dechu,ponevač jsem s ním byla u konce. Ale jako celek se mi to vlastně líbilo. Btw., za zmínku taky stojí kostýmy,obzvláště v těch muzikálových scénách (pokud v nich tedy herci nebyli zrovna nazí),byly skutečně nápadité a originální. ()

Klay odpad!

Umělecká umělotina a neskutečná, nudná kokotina kde nejkratší záběr trvá dvě minuty a zpravidla je těžký poznat jestli se na obrazovce někdo hýbe nebo jestli herci usnuli ve stoje. Několik dějových paralel jsem zpočátku vychytal, když jsem to ale musel po půlhodině vypnout a dokoukávat ještě nadvakrát s dostatečnym přísunem kofeinu, tak už se mi nad ničim přemejšlet nechtělo a jenom jsem netrpělivě kontroloval hodinky. Nemám rád tyhle filmy, které se točí za účelem ubližovat normálním lidem. Bez mučení přiznávám, že jsem to sjížděl jenom proto, že obal sliboval slušnou šukačku.___ Výňatek z děje: holka sedí na lavičce, minutu čumí, pomalu otevře lahev, napije se, minutu čumí, zavře láhev.. a tady to dostává grády, dojde totiž k prvnímu střihu...a holka nam zase čumí,..... ()

KatRi

Melouny, melounová šťáva, melouny, pet lahve, melouny, erotika, melouny, masturbace, melouny, melouny a zase melouny - ve vodě, na hlavě, na deštníkách i v rozkroku... Ale nejvýraznější poselství? (dá-li se to tak nazvat) - pocit prázdnoty a osamění, takže jsme pak zase zpátky u těch melounů a bizarních sexuálních styků. Velmi táhlé, ale skvěle oživené prapodivnými muzikálovými čísly odehrávajících se na záchodcích a s melounovými deštníky. ()

mira007

Můj první tchajwanský film mi připravil šok. Nečekal jsem , že ze zeměpisných šířek Asie přede mnou přistane prapodivný umělecký mix softporna, psychologie, muzikálu, který jsem moc nepobral. Ode dneška přestávám kupovat a konzumovat melouny... ()

Brejlil

První film tchajwanské produkce, který jsem viděl. Asi mám smůlu, neboť jsem si k seznámění s vážnou částí východoasijské produkce vybral dosti složitý a jako by nevyvážený film. Skvělé scény, zvláště píseň o nutnosti být svůj, jsou rozptýleny mezi scénami dlouhými a naprosto odlišně laděnými. Jejich bizarnost (např. problémy pornoprodukce s vodou) jen zvyšovala mojí zmatenost. A konec vše dorazil. ()

arcticsky

Několik bizarních hudebních klípků - to bylo jediné, co se mi v tomto filmu líbilo...co se mi naopak nelíbilo - strašně nudné, dlouhé záběry... ()

bolan

Když si tvůrce už na začátku začne ujíždět na dlouhých záběrech, kde se nic neděje, je to předzvěst, že se už do konce nic nestane. A světe div se, na konci se stalo. ()

ddf76

Ujetej asijskej mix porna a muzikalu., kde se skoro vubec nemluvi. Hlavne originalni jsou muzikalovy vlozky. Tenhle film neni pro kazdyho, takze se nedivim, ze ma rozporuplne recenze. ()

Matli

Je to prost divný a zároveň dobrý. Hollywood by nikdy nic takového nenatočil, ikdyby chtěl. Co víc dodat, japonci, korejci, tchaj-wanci a podobná havěť jsou prostě jiný a jsou v tom dobrý. Hvězdičku ubírám za zbytečné pěvecké vsuvky, který se mi fakt nelíbily. 61% ()

Everyone

Slovo bizarní bude asi eufemismem pro tento film. Vlastní kompozice snímku je vyloženě zaměřena na střídání patera výjevů - muže, ženy I., muže a ženy I., muže a ženy II. se štábem, muzikálových intermezz a nakonec v závěru všech postav dohromady v takové až surrealistické scéně :-). Film je celý ulepený, dusný, vyčerpávající, nicméně je na něm cosi zajímavého, což přes veškeré ultra pomalé tempo, které je nudné natolik, že jsem měl sto chutí to po melounové scéně vypnout a tento vnitřní monolog jsem vedl, co pět minut. Nebýt světlých okamžiků (zejména uzemňujícího podivu, ale také výbuchu smíchu), které mě z té letargie pravidelně probíraly. ___ Myslím, že volání žen po "pornu s příběhem" našlo svou cílovou skupinu :-D. ___ A tahle to dělají včeličky, milé děti :-). ()

Puol

Občas si treba rozšíriť obzory. "Taiwanský muzikál s odvážnými erotickými scénami" to znie veľmi zaujímavo. Samotný film je divný, bizardný, takmer bez deja a občas príšerne statický (až som mal dojem že mi nejaký beťár stlačil pause). Na rozhýbanie slúžia muzikálové scény, ktoré su nakrútené štýlovo. Melón je vo filme prítomný neustále a niektoré jeho použitie je značne originálne (melónová súlož na začiatku). Na pochopenie je asi potreba napozerať viac filmov Tsai Ming-linga, ako som vyčital s komentárov okolo , tá "statickosť" je vlastne jeho trademark . Ak má človek chuť na niečo iné, vcelku sa to dá vydržat. ()

vojo

Jednoducho povedané, voľne plynúci romantický film so svojským humorom a s muzikálovými vstupmi o osamelosti a vzájomnom zbližovaní dvoch susedov, jáj a sú tam vyložene pornoscény, ktoré ale rozhodne nie sú samoúčelné. ()

VerteX

Tohle rozhodně není film podle mého gusta a přiznám se, že jsem u něj podobně jako hobitovi padala hlava. A ani odcházející diváci mě nepřesvědčili o tom, že se jedná o nějaký skvost. Příliš perverzní film, jehož umělecký potenciál jsem sice viděl, ale absolutně nepochopil. No, dobře, sex s melounem a třetí muzikálová scéna byly nážezový :-) ()