Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Nancy

S téměř každou klasickou komedií 80. let se vracím do svého dětství. I když tam spíš dominuje druhý díl, první (viděný až později) je stejně kvalitní. Trio Zucker-Abrahams-Zuckers opět odvedlo skvělou práci, na kterou už se jim bohužel v dnešní době nepovedlo navázat (viz. Milionový závod). Film je dělaný pro pobavení, máte se u něj smát a jen když budete hlouběji prozkoumávat děj, možná dojdete k nějakým těm nepřesnostem... ale asi jako u každé praštěné komedie. ()

Segrestor

Svého času jsme se jako děti mohly u této komedie/parodie doslova utřískat. Každý gag, byť z dnešního hlediska upřímně debilní, byl skutečně k potrhání. Sám nevím, čemu všemu se tam dalo smát. Dnes film působí jako docela šílená stupidita plná trapných pokusů o humor. Nutno k tvůrcům poznamenat, že se jedná o pravé pionýry filmové parodie a že ne všechny gagy směrovaly na parodování nějakého tehdejšího filmu. A to rozhodně za zmínku stojí. Moje hodnocení podléhá tehdejšímu dojmu. ()

juta

Co tak o této parodii napsat? Možná jen to, že se tu najde dost příjemných vtípků, některé jsou na dnešní dobu ohrané, ale dříve to bylo určitě o něco svěžejší. Nevím jestli to bylo v plánu, ale já bych přidal ještě víc bláznivých situací, protože místama se film malinko táhl, ale i tak se čas od času na tuhle parodii rád podívám. ()

corpsy

Klasika trhlej paródie s nadčasovými hláškami ( je ich tu fakt požehnane ). Úsmev, smiech, chechtanie, to vás bude sprevádzať celým filmom. A budete mať chuť si ho pozrieť znovu. Jednu vec však pri amerických paródiách treba mať na rozume. Divák neznalý parodovaných filmov však z toho asi veľa mať nebude. ()

Djkoma

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu. ()

• Pro hádku mezi hlasy z reproduktorů o červených a bílých zónách z úvodu filmu filmaři najali muže a ženu, kteří namluvili skutečné hlášení na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečném životě tito dva také tvoří manželský pár. (Morien)
  • Počítačová hra, kterou hrají ve středisku řízení letového provozu, je “Basketball“ z roku 1978, určená pro Atari 2600. (Cheeker)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí