Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

evangelik odpad!

Tak tohle jsem nedobrovolně shlédl v autobuse cestou na dovolenou. Pamatuji si, tu "kilometr dopředu" předvídatelnou scénu, jak se krokodýl vynoří z vody. Úplně jsem vyprskl smíchy... ()

Bogrant

''Raz som sa jedného staršieho pýtal, kedy som sa narodil a on mi povedal, že v lete.'' :)) Dnes už je pre mňa Dundee žijúca legenda, čo sa austrálskej kinematografie týka. Hoganove poňatie a typ humoru je naozaj niečo jedinečné. Proste pohodový film na nezaplatenie a viacero pozretí. ()

Nataniel73

Mám rád 80. roky a rovnako tak mám rád aj filmy, ktoré v tej dobe vznikali. Aj pri pozeraní filmu Krokodíl Dundee som si uvedomil, že to bol ďaleko krajší svet než ten, ktorý máme pred očami teraz. Sympatický herci v hlavných postavách, medzi ktorými to od začiatku iskrí, krásna Austrálska príroda, klasická divočina na jednej strane a tá umelá na strane druhej. Mesto New York má istotne svoje čaro, ale keď tam príde divoch z Austrálie tak o komické situácie nie je núdza. Kopa skvelých hlášok, trocha romantiky, trocha humoru a poriadna dávka nostalgie. Také pocity vo mne film Krokodíl Dundee zanechal. Škoda len, že sa nedá vrátiť späť v čase. Jediné čo sa mi nepáči je, keď to žena ťahá s dvoma chlapmi pričom jeden z nich sa zaručene cíti ako idiot. 75% ()

Feacher

Poprvé jsem film viděl jako malý a myslím si, že mě zaujal více jako dítě než nyní, což je málokdy pozitivní znamení. Dobře napsané i zahrané, občas se člověk k zasměje, ale přecejen mě to chvílemi trochu nudilo. Na 5* to dnes nebude. ()

soukyd33

Naprosto parádní komedie a dobrodružný příběh. Herci jsou od začátku sympatický, a to dělá hodně. Parádní scény, situace, humor a hlášky. Divák se ani chvíli nenudí. Na efekty se vykašlete, nejsou důležité. Soundtrack TOP. Nádherná melodie, co je již dnes kultovní. Poznámka: Druhý díl je od druhé poloviny ještě lepší, co se humoru týče. 😄 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bohdy67

Klasika kterou sem už dlouho neviděl. Přesto ale v podstatě nezapomenutelná a i po téměř 40 letech má určitě co nabídnout.... Prostě jedna z těch klasik let 80-90'.. 81% ()

A.Dufresne

Vynikající komedie, skvěle hrající Hogan a skvěle vypadající Kozlowski. Na nudná odpoledne a večery opravdu doporučuji. I po už nevim ani kolikrát jsem to viděl, se vždycky směju. Scéna, jak řidič limuzíny sejme křídlem pasáka je výborná:) ()

Krikri77

Totální a naprostá klasika. Takových v podstatě romantických komedií není moc, a proto bychom si je měli hýčkat. Dva inteligentní lidé s naprosto různých prostředí, kteří se svým přešlapům umí zasmát. Žádné laciné gagy, ale chytrý humor. A ovšem naproto dokonalý Paul Hogan. A to nemluvím o úžasném vyznání na stanici metra. Lahůdka i po víc jak dvaceti letech. ()

Hansolo35

Skvely film, na ktery se vzdycky rad znovu podivam. Radeji mam casti z buse, nez mesto, ale i tam se par vybornych okamziku najde. Skoda, ze se u nas vsechno dabuje porad znova. Preklad pak kolikrat prestane byt vtipny, nebo uplne postrada logiku. Za to ovsem film nemuze. ()

GRl3V

Nevím jestli si Krokodýl Dundee zaslouží pět hvězd, ale tenhle film miloval můj děda a vždycky když na Dundeeho koukám tak si na něj vzpomenu a to mi nedovolí hodnotit jinak než za pět. PS: Je to vážně dobrej film. ()

MoniqueM

Příběhy o bushmanovi Dundeem už jsou filmovou klasikou, která stále těší. Téma "kluka z džungle", který si hravě poradí s krokodýlem a jedovatým hadem, ale při střetu s džunglí velkoměsta si nedokáže poradit s bidetem v luxusním hotelu sice začíná být už maličko ohrané, ale pořád dokáže pobavit. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)