Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

noriaki

Vždycky jsem žil v domění, že je to našlapaná komedie, ale ono tam toho o moc víc než ty tři ikonické scény není. Krokodýl Dundee je romantický film s pár vtípky, který funguje překvapivě skvěle díky výborné chemii mezi Paulem Hoganem a Lindou Kozlowski. Ta byl během filmu v rozpuku krásy a po něm na vrcholu herecké kariéry, on se vynořil odnikud a všechny okouzlil svou bezprostředností. Byla z toho pohádková láska jakou vytvoří Hollywood stokrát do roka, a život jen výjimečně. ()

Krysa SPK

Vynikající, vtipný a v neposlední řadě originální film, na který se vždy s chutí podívám a věřím, že mě nikdy neomrzí. A ten happyend - smrk :-) ()

Všivák

Film mého dětství. Film tří dabingů ze kterých je samozřejmě nejlepší ten první. Pěkná příroda. Atmosferický New York. V té době ještě domov jen sedmimiliónů lidí. Vtipný, decentnější humor. Happyend nepostrádající správný kýč, který je ale podbarven skvělou hudbou. Celkově je hudba v tomhle filmu skvělá. A je jí tam hodně. Pro mě odpočinková záležitost. Film, na který se rád podívám zas a znova. ()

lykan9

K filmu Krokodýl Dundee nemám ani, co bych moc psal. Pro mě je toto rozhodně nejlepší dobrodružná komedie, kterou jsem kdy viděl. Tenhle film, a to nepřeháním, jsem viděl asi tisíckrát. Už roky si ho pouštím před spaním, a stále mě neomrzel. Mike je pro mě prostě největší drsňák, který dokáže chrlit skvělé hlášky. ("Tohle, že je nůž. Tohle je nůž.") Pro mě BEST OF. ()

J.Lajner

Až pohádkový úspěch v Americe, jaký romanticky laděný snímek Krokodýl Dundee s Paulem Hoganem ukořistil, byl stejně nepravděpodobný, jako úspěch ústředního hrdiny Micka Dundeeho v ulicích New Yorku. Užité základy výrazových prostředků, s nimiž film pracuje, tu byly již ve třicátých letech minulého století. Všechny ty archetypální vzorce postavené na kontrastu, postupném sbližování dvou hlavních postav a přítomnosti nafoukaného snoubence, který zastupuje klasický šrapnel uprostřed milostného trojúhelníku, existovaly dávno před tím, než sympatický zálesák s černým kloboukem na hlavě vstoupil na stříbrné plátno. Za důvodem, proč Krokodýl Dundee funguje, stojí především nekonvenční způsob, jakým snímek kadenci romantických stereotypů spojuje dohromady, díky čemuž si uchovává stálou jiskru a jakousi čistotu neméně podobnou krásám australské buše z úvodních pasáží. Avšak toto konstatování je do značné míry poplatné věku a době, v jaké jste film měli možnost poprvé spatřit. Na některých klišé, užitém humoru a komických scénkách příznačných pro druhou polovinu snímku je zřetelně vidět, jak moc film zestárl. Opravdu si nemyslím, že by generaci dnešních mladých diváků mohl Krokodýl Dundee něčím zaujmout. Mick Dundee je zkrátka fosilie, stejně jako tento film. Je to špatně? Vůbec ne. Záleží na tom, jak často dáváte přednost návštěvám muzeí. Právě tam se přeci obvykle ukrývají drahocenné artefakty. Více. ()

Spock

Nenucená zábava se sympatickým Paul Hoganem. Možná trochu jednoduchá zápletka o tom, jak se jeden „vesničan“ z australského venkova dostane do New Yorku. Nemá smysl tady psát jak jsem se u toho filmu nasmál a vždycky nasměji, takovým tím nenuceným způsobem, který je nejlepší. Vypíchnu snad jen jednu věc. Ten konec je opravdu výborný, úžasná scéna v metru mě dostala. Sakra jsme asi romantik, ale stojí to za to. Navíc má Mik i hezkého vycpaného kamaráda. :-) ()

mcleod

Dobrá komedie o velmi pohodovém chlapíkovi a "dítěti přírody". První půlka z Austrálie je výrazně lepší než druhá z New Yorku. Střet dvou odlišných stylů života totiž není až tak zajímavé téma na komedii. Navíc mám problém s vyzněním, že život v New Yorku je "normálnější" než život v australské buši. No nevadí, i tak jedna z lepších komedií. ()

Ravi

Tenhle film mám rád kvůli jeho atmosféře, nenapodobitelnému smyslu pro humor a epičnosti příběhu, který v zásadě není vůbec zajímavý, ale v tomto podání je perfektní. Film mě pohltil a při hudebním doprovodu ke konci mi běhal mráz po zádech. 95% = 5/5 ()

J-o-k-e-r

Plný počet hlavně z nostalgie, film, na kterém jsme doma vyrůstali. Jedinečný P. Hogan, australská příroda, a skvělý OST. Na tuhle dobrodružnou komedii dopustit nedám. Ale víc se mi líbily záběry z australské buše než poté přesunutí do městského ruchu v New Yorku. ()

Kosmik 1

Zase se potvrzuje, že první díl bývá ten nejlepší. Výborný australský humor, na který se okamžitě dokážete naladit a pak už Vás nepustí. Nezapomenutelné hlášky a scény (býk, hodinky aneb jaký je čas v bushi, střílející klokan, holení nožem, jak se používá bidet atd atd) a taky neuvěřitelný Paul Hogan v hlavní roli. 90% ()

mkubalikova

Krokodýla Dundee jsem jako malá úplně milovala a strašně si přála Austrálii navštívit. Je zábavný a tak nějak zkousnutelně romantický. 70% ()

Jello Biafra

Jeden z mojich najoblúbenejších filmov z detských čias. Dodnes mám zimomriavky pri scéne útoku krokodýla a dodnes sa smejem pri hláške "tohle je núž?". Paul Hogan má neskutočné charisma a celý film mu fandíte a ešte k tomu tie nádherné zábery austrálskej prírody. Skrátka kultová záležitost. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)