Berlínský syndrom

(festivalový název)
  • Austrálie Berlin Syndrome (více)

Austrálska fotografka a novinárka Clare Havelová (Teresa Palmerová) prežíva na dovolenke v Berlíne vášnivý románik s charizmatickým Andim Wernerom (Max Reimelt). Spočiatku pozorný a slušný Andi však rozhodne nie je tým, za koho sa vydáva. Keď sa Clare v jedno ráno prebudí sama, zamknutá v cudzom byte, musí sa postaviť posadnutému mužovi, ktorý má jasný cieľ. (TV JOJ)

GameboyNES

nudná ártová chujovina. Jednu slabou za pěkný kozy Terky Pálmrový. Jestli ta ártová nudilka takhle natočí i Black Widow tak mě pěkně nasere. ()

TaNya_

Lidičky, lidičky... chápu zatracování německých filmů, většina z nich jde přinejlepším označit za zabijáka času, ale nadruhou stranu je tu pár skvělých německých herců. A Max Riemelt je zrovna jedním z nich. Ve filmu, kterej táhnou pouze dva herci ani vyloženě velkou akci neočekávám a napětí, kterýho se mi dostalo bylo víc než dostatečný. Holka se ale mohla víc snažit, až tolik vynalézavá nebyla. ()

Pitryx odpad!

No, dalo se to předpokládat, že podle délky filmu bude polovina ku spaní. A taky že jo. Chvilku se něco děje, a pak se hlavní hrdina, sympatický to mládenec, někam vypraví, a sledujeme co, kde a s kým. Tahle hluchota tvoří větší část filmu, takže se v klidu můžete v těchto pauzách věnovat třeba hraní karet. Ten konec je zdrbaný dokonale. Přece z té fotky nemohl nikdo poznat kdo to fotil, ale hlavně kde to je focené. Takže u mne je to za 10 % a to jsem ještě moc hodný. ()

Plaque odpad!

Hra na Josefa Fritzla a Natašu Kampusch sa minula účinku. Rozvláčné, ťahavé scény o ničom s maximom detailných záberov na toho nepekného Froda, ktorý si spravil prestávku v Berlíne, aby k Hore osudu došiel v zdraví, príliš thrilleru nesvedčia. Na hlavnej predstaviteľke zaujali iba obrovské štuple vínových fliaš namiesto bradaviek a aj to na dosť nepeknom poprsí. Celý čas som uvažoval, koho mi to dievča pripomína a nakoniec sa mi v hlave rozjasnilo - "malý slý hobbitkofia, pánišek se bude slobit..." Ale naspäť k filmu. Snaha o strašne cool underground prevedenie nezožala žiaden úspech. Pretlak imbecility bol totiž tak silný, že od istého momentu som nahlas vymenúval potencionálne zbrane, ktorými by toho degenerovaného Fritzla ľahko odjebala a pritom som nervačil, že namiesto toho číta povinnú literatúru. A ešte stále mám nad tým nervy. Teliatko chodí po dome, nachádza guču vlasov v odtoku, guličkové pero z kanady, ostrihané nechty a iné stopy, ktoré jej napovedajú, ako asi skončila jej predchodkyňa, ale tá lacná kurva Fritzlovi ešte dobrovoľne dá, veď keď je smutný a zomrel mu ocko. Ak by to trvalo ešte o 10 minút dlhšie, zistili by sme, ako to celé nakoniec dopadlo. A možno by niektorí boli prekvapení, že sa opäť stretli, zavretí, obaja na tej istej psychiatrickej klinike. ()

solisoli

Zaujímavý príbeh už toľko podobne sfilmovaných námetov, neoslovil tento ničím novým. Zaujímavé prostredie východného Berlína, ktoré pôsobí hodne autentický. Slušné herecké výkony. Ale iba tým, ktorým tento žáner svojou patričnou dramatickosťou lahodí, môže niečím osloviť. Opačne, nič výnimočné. ()

Kushina

Film nebyl špatný, jen první půl hodina byla jak z romantického dojáku a nic se nedělo. Potom mě neskutečně dokáže nasrat, když mají oběti milion možností věznitele zabít, ale místo toho udělají nějakou sračku. Jinak to bylo takové zdlouhavé a o ničem. Na 2h bych toho čekal víc, jinak napětí fakt jen občas. 40% ()

Miska2712

Na to, že tento film má iba 58% som prekvapená, pretože mňa to bavilo. Ani sekundu som sa pri filme nenudila. Ani jedna situácia nebola predvídateľná. To znamená, že divák sa tak skoro nedozvie, ako to celé dopadne. Napätie fungovalo aspoň z mojej strany na jednotku....herecké výkony v podaní mystérie boli perfektné. Pre diváka ktorý má rad napätie a žáner dobrodruh + psychopat je tento film správna voľba. ()

Mangano

Paní režisérka se rozplácla již na samotném začátku. Plácala se dějem, plácala, až se doplácala k celkem solidnímu konci, za který bych si s ní naopak klidně plácnul. I přesto zde v tomto případě zaznamenávám nějak příliš mnoho plácání. Tady ji tak plácnu opravdu maximálně dvě hvězdy a bude ráda, jinak bych si totiž opravdu musel jednu plácnout. ()

Easykill

Holčičky by si měly dávat hold větší pozor na to komu skočej na špek teda na "buřt". Celkem povedený vězněníčko, dobře obsazený i natočený. Pán klíčník je solidní slizoun a zahrál to parádně. Jo a příště bodej do krku, možná by jsi zdrhla dřív. ()

Fundelot

POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER. Tak tohle mi sedlo. Mladého Berlíňana Andiho v dětství opustila matka a dezertovala za hranice Něměcka. Aby si lásku, která mu byla v dětských letech, upřena, vynahradil, vězní ve svém bytě dívky - cizinky. Celé dvě hodiny sledujeme vztah mezi ním a australskou turistkou Clare. Mezi dvojicí to nejprve vzplane, ale vše se změní poté, co Clare Andi zbaví její svobody. Tohle téma asi nezaujme úplně každého, ale na mě osobně působí. Byla jsem v napětí a v nejistotě od začátku až do konce. Navíc mám moc ráda Teresu Palmer a nadchla mě i kamera a skvělá hudba, která dováděla některé scény k dokonalosti. Kéž by vycházelo podobných festivalových snímků víc. Něčím mi to také připomnělo Fowlesova Sběratele. Ačkoliv se Clare snažila svého věznitele přelstít a utéct, když ji potom nechal několik dní samotnou, byla vděčná za to, že se zase vrátil. Řekla bych, že proto ten název. Jde o narážku na stockholmský syndrom, který se projevuje emoční vazbou oběti na pachateli. Jediné, co bych filmu vytkla, je nevyužitý potenciál dialogů, přestože některé momenty jsou opravdu silné ("Jak to vidíš od jedné do deseti?" "Od jedné do deseti?" "Nás."). A také Clařina odobí nečinnosti mezi jednotlivými pokusy o útěk, kdy se jen válela a čelta si (no, neměla se jako královna?). Nejspíš si tím jen připravovala půdu a snažila se získat si Andiho důvěru, ale i tak se mohla snažit víc. Když si představím, že by někdo takhle někde držel mě, snažila bych se dostat na svobodu všemi možnými cestami. Ale to se mi to kecá takhle z pohodlí domova, že jo. ()

52637

Dobre natocenej thriller se skvelou Teresou Palmer a hustym uchylakem. Stopaz by se mohla zkratit jinak super ()

Black Widow se hýbe kupředu

Black Widow se hýbe kupředu

21.06.2018

Zdá se, že Marvel konečně vyslechne přání fanoušků, kteří roky prosili o samostatný film o Black Widow s tváří Scarlett Johansson (Ztraceno v překladu, Don Jon), a snímek přece jen vznikne.… (více)