Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

Jimy odpad!

Pouze pro otrlé! Tvůrci tohoto filmu zřejmě neslyšeli nic o autorských právech. Skutečně by mě zajímalo, jestli je to myšleno zcela vážně nebo pouze jako nějaký druh recese. V každém případě je to znesvěcení Star Wars...a to je neodpustitelné! :) ()

TICHOPAN

Při tomto opravdu stylovém snímku jsem jen mlčky zíral na vskutku akční děj.Nebyl jsem schopen se odtrhnout až do chvilky kdy onen hlavní hrdina zařadil do svého tréningu mimo mocné rozmachy i odkop balvanu který se narazíc do skály rozhodl raději vybuchnout než aby snášel další brutální zacházení.Odměnou pro diváka a pro mne v tu chvilku poslední co si pamatuji, byl pohled onoho bozděcha - ten hovořil za vše.Onen všeho schopný chasník ,cukajíc křečovitě čelistí se mi náhle vzdaloval a vzdaloval a já tak nějak i sladce padal a padal...Ještě jsem však zahlédl kterak mocným máchnutím rozpůlil další šutr a již jsem jen slyšel všude kolem sebe hlas ...konec vysílání...a pak už jen šumění... ()

Vojife

Tenhle film, kde je nejčastější fráze "Zničte Zemi!" je téměř nemožné hodnotit. Je to jeden z případů, kdy váháte mezi pěti hvězdičkami a odpadem. Papírové kostýmy, dřevěný meč ve tvaru blesku, trhání rukou obřích plyšových medvědů téměř pouhým dotykem, nos na obou půlkách rozseklého obličeje... Vypadá to jako švédování nebo prostě jako parodie, ale, ač je to smutná skutečnost, je to myšleno vážně. Garantuji, že se velice dobře nasmějete! ()

SeventySeve odpad!

Zde je možné dát jen plnou palbu nebo odpad a vzhledem k tomu, že chci být aspoň trochu objektivní, tak musím dát odpad. Kdyby však film byl ve své celé stopáži, tak kulervoucí jako začátek, kde se kradlo vše co šlo (Star wars, Indiana Jones) nebo ve fázi tréningu, který se snad může rovnat i Rockymu (běhání se stokilovými kameny na nohou, mlácení do skály, dokud není skála na prach atd.) tak snad i plnou palbu dám :) ()

Trendis

Extrém.. Taková stupidita a debilita je buď dílem génia nebo člověka, který měl velice vážný úraz mozku, že mu v něm zbylo tak akorat pro sebe.. ()

AldousSnow

Poprvé na čsfd nejsem schopný po shlédnutí filmu udělit hodnocení. Do takové míry se ve mě rozmysl mezi odpadem nebo pěti hvězdami ještě nemísil, každopádně nechci dávat průměr, protože průměrný film tohle rozhodně není. Nemá smysl opakovat nezapomenutelné scény této perly kombinující snad všechny možné i nemožné klasiky od SW, Indyho, Jackie Chana až po Hellboye - proto vybírám moje 3 favority: 1) Darth Vader vytvořený z krabice od bot který je snad svým vzezřením ještě strašlivější, než ten originální; 2) Rozcvička hlavních hrdinů s kameny a následný gladiátorský souboj s obří zlou Chewbaccou, nadabovanou na hadici od vysavače, kterou hlavní hrdina zmátl neustálým skákáním přes trampolínu; 3) Proč zachraňovat celý kmen nevinných civilistů včetně desítek dětí od zmasarování nestvůrami, když si můžu vzít jen tu nejhezčí bloncku ze všech a utéct s ní nepozorovaně postranní chodbou?! ()

Simomon

BÉČKOVÉ OKÉNKO: Turkish Star Wars patří jednoznačně do klubu náročného filmového diváka. Několik poznámek k filmu: Hlavní dva hrdinové jsou ultimátní borci a většina jejich dialogů má sexuální pointu/ Záporáci mají papírové masky nebo vypadají jako plyšoví méďové/ Bojové umění všech zúčastněných připomíná epileptický záchvat/ Ve filmu je několik záběrů z původních Star Wars. (Jejich kontext jsem nepochopil) / Tréning hlavních postav spočívá v tom, že si na nohy přivážou (papírové) balvany a skákají po skalách./ Soundtrack je naprosto epickej- při každé akční, dramatické či zvratové scéně slyšíme znělku Indiana Jones / Akční scény jsou prostříhávány detailními pohledy do tváří tureckých superhrdinů./ Romantika je ve filmu ztárněna tak, že dva lidé se na sebe dlouho dívají a při tom se jim stupňuje úsměv na tváři./ POSLEDNÍ SLOVO: Kdo neviděl, neuvěří. Strhávám však jednu hvězdu za to, že jsem měl chvílemi problém orientovat se ve ve scénáři a ne všechny dějové zvraty jsem pochopil. 4/5* ()

Marek06

Nemůžu se rozhodnout mezi odpadem a pěti hvězdičkami, tak dávám dvě. Je to opravdu filmová katastrofa, ale taky neskutečná zábava. Hudba, záběry ze Star Wars, Čaroděj, červení medvědi, kostýmy, čarodějův robot, jedijský výcvik, bojové umění, explodující balvany, závěrečná bitva, to vše dělá z tohoto filmu nezapomenutelný zážitek. Po zhlédnutí tohoto veledíla můžete říct, že jste viděli opravdu všechno. ()

frredy

HVĚZDNÉ VÁLKY HADR Nejlepší nechtěná parodie která spatřila světlo filmového světa. Na výcvik a červené medvědy nikdy nezapomenu. Uvodní titulky začínající hudbou Indiana Jones nemájí chybu. Vřele doporučuje jestli se chcete opravdu zasmát od srdce. P.S: A Oscara za nejlepší nemluvenou roli v dějinách filmu dostavá pornoherečka z Dünyayi kurtaran adam :) ()

hero_bk odpad!

Bavil jsem se královsky, ale napodruhý bych už to asi nepřežil. Myslím, že nemá smysl dál tu film popisovat, protože je to tu už několikrát a všechno je absolutní pravda. Já bych jenom vyzdvihl efekt s rozpůlením čaroděje, který je udělán tak, že se druhá půlka obrazu zatemní, a to je ještě tak, že v obou půlkách má nos :-DD ()

Petike

Najlepší turecký malofilm všetkých čias ! :-))) Tak ochotnícky veľkolepé, že to nemôže nedostať 5 hviezdičiek. ()

playboy_05 odpad!

Must see, jak napsal Lima, vidět a zemřít...10 minut....přesně tak dlouho sem tuhle zhovadilost vydržel sledovat...tak depresivní, že z toho budu mit možná i noční můry... ()

iKosser odpad!

http://www.youtube.com/watch?v=eSv0ysqR9Xc Ne tak toto už se fakt nedá. Hudba z Indiana Jonese, záběry obšlehnuté z hvězdných válek, které vypadají jak kdyby je někdo natáčel kamerou z monitoru a ten meč..:D. No to mě poser. Navíc některé scény se opakují, trvají asi o pět minut ze šesti déle než by bylo dobré a tak...borec kopne kameny do skály a ty začnou vybuchovat..no každý si udělá asi obrázek sám. ()

Tormentor665

Skutečně možná nejpozoruhodnější fim všech dob. Je prakticky nehodnotitelný, tady se to koukám dělí na červené a modré pilulky, tak se přidám k červeným. Nechce se mi věřit, že tohle mohl natočit člověk. A pokud ano, asi musel nenávidět hnězdné války a kinematografii vůbec, když jim dokázal provézt tohle. ()

groz122 odpad!

Tak tenhle kus vlhkého kebabu jsem vyplivl hned jak jsem si kousl. Kostýmy jsem měl kvalitnější ve školce při maškarním bále. To jsem měl alespoň meč ze dřeva a ne z kartonu. Hlavní hrdina coby Létající Burčák ve vás vyvolá divný pocit seberealizace, při kterém si pečlivě rozmyslíte zda prohodit monitor oknem, či ne. Z filmu by ochrnul Hawkingovi i vozík. ODPAD! ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Klenot mezi nejhoršími filmy historie :D Star wars + Indiana Jones + Karate Kid + Planeta opic + Vinetu + Barbar Conan v jednom filmu. Nejde hodnotit :D ()