foto

Dennis Dugan

  • nar. 5.9.1946 (70 let)
    Wheaton, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

„Diváci, kteří jdou na mé filmy nechtějí poselství. Nechtějí vidět mojí obnaženou duši, nebo obraz mého života. Chtějí se jen zasmát.“ - Dennis Dugan

Americký herec a režisér, který se narodil a vyrůstal ve městě Wheaton. Vystudoval školu Wheaton Central High School. Je známý především spoluprací s komediálním hercem Adamem Sandlerem. Sandler si ve většině Duganových filmech zahrál hlavní roli a některé i produkoval. Byl dvakrát ženatý. Poprvé si v roce 1973 vzal herečku Joyce Van Patten, manželství vydrželo 14 let. V současné době je ženatý s Sharon O'Connor.

Svoji filmovou kariéru začínal Dennis Dugan jako herec, když se v roce 1971 objevil ve filmu NEMOCNICE. Jeho asi nejvýznamnější herecká štace byla po boku Petera Falka ve filmovém zpracování seriálu COLUMBO s podtitulkem Poslední pocta komodorovi. Později si s radostí zahrál i v některých filmech, které sám režíroval.

Jeho prvním režijním, filmovým počinem byl snímek TEN KLUK JE POSTRACH z roku 1990. Prvním filmem, který režíroval a ve kterém se objevil Adam Sandler byla komedie RIVALOVÉ, ve které Sandler co by Happy Gilmore zjistí, že je neúspěšný hokejista a díky svému švihu se pokusí prosadit v golfu. Další "Sandlerovkou" byl film VELKÝ TÁTA z roku 1999. O dva roky později natočil Dugan teenagerovskou komedii s Jasonem Biggsem s názvem PEKELNÁ ŽENSKÁ. Následuje rok 2003 a sním komedie ve které se objeví dvojice Martin Lawrence a Steve Zahn co by POLICAJTI NA BATERKY. Dalším Duganovým režijním počinem je sportovní komedie (o jejíž produkci se postaral Sandler) s názvem (J)ELITA ZE STŘÍDAČKY s Robem Schneiderem v hlavní roli.

Dalším filmem z produkční společnosti Adama Sandlera Happy Madison je "ulítlá" komedie z roku 2007 KDYŽ SI CHUCK BRAL LARRYHO o dvou brooklynských hasičích, kteří předstírají homosexuální vztah a ve kterém se po boku Adama Sandlera objevili také Kevin James, Jessica Biel, či Steve Buscemi. V roce 2008 Dugan se Sandlerem opět spolupracovali a to na komedii ZOHAN: KRYCÍ JMÉNO KADEŘNÍK. O dva roky později, zase spolu natočili rodinnou komedii MACHŘI, ve které si kromě jiných zahrála i Duganova bývalá manželka Joyce Van Patten a romantickou komedii ZKUS MĚ ROZESMÁT, ve které se vedle Sandlera objeví Jennifer Aniston. Zatím posledním Duganovým počinem je, jak jinak než komedie, JACK A JILL z roku 2011.

Jeho přezdívka je "Duge". Rodinné filmy Dennise Dugana vydělaly přes 1,5 miliardy dolarů. V roce 2009 byl jeho syn Kelly Dugan, který hraje baseball draftován týmem Philadelphia Phillies.

Očko "Mičl" Szyslak

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(130)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace