Dennis - postrach okolí

• Česko Postrach Dennis (více)

Pohromou pro poklidné městečko je šestiletý chlapec Dennis. Obětí jeho dobře míněných nápadů se stává soused, starý pan Wilson, který prchá, jen zaslechne charakteristický zvuk Dennisova kola. Zatímco jsou jeho rodiče v práci, vydá se Dennis s kamarády na výpravu do okolí. Pan Wilson se připravuje na velkou oslavu - na deset vteřin má rozkvést vzácná orchidej. Večer Dennise hlídá dívka Polly, kterou navštíví její přítel. Chlapec se dostane z domu a neustále jejich schůzku ruší zvoněním. Odnese to, kdo jiný, pan Wilson, kterého Polly poleje vodou a posype moukou v domnění, že to zvonil on. Když pak nese ráno Dennis panu Wilsonovi psaníčko s omluvou, způsobí starému pánovi další nepříjemnosti. Dennisovi rodiče musí odjet na služební cestu a marně hledají někoho, kdo by syna pohlídal. Nakonec přemluví hodnou Martu, manželku pana Wilsona, který nakonec svolí a navíc ukáže Dennisovi svou sbírku mincí. Velmi brzy se však stane obětí dalších nehod a katastrof způsobených malým rošťákem. (TV Nova)

Jeržik

Hodně vtipná záležitost, která nenudí ani po desátém shlédnutí. To, že za vše vděčí Walterovi netřeba připomínat. 7/10 ()

Eldoth

Povedený rodinný film s roztomilým hlavním dětským hercem a vynikajícím Christopherem Lloydem a ještě lepším Walterem Matthauem, film jako stvořený na depresivní víkendové odpoledne. ()

Milky. odpad!

Sám doma jsem miloval a na Sám doma jsem vyrostl. Ale tohohle árijského zkurvysyna jsem vždycky nesnášel. ()

mira007

Hraný film dle animovaného dětského seriálu z osmdesátek o roštákovi, který svádí souboje se svým nerudným sousedem. Animák byl celkem fajn, ale tenhle film, který přišel po sérii Sám doma mi moc nesedl asi proto, že jsem každou scénu srovnával s tím animovaným a ten souboj prohrál. ()

Emzet

Velice průměrný rodinný film o dítěti, které byste nejraději zabili, hraném dětským hercem, kterého byste také nejraději zabili. Alespoň že Walter Matthau coby pan Wilson je docela sympatický... ()

IvcaSammet

Skvělá vtipná komedie. Přesně takhle si představuju správnou komedii - vhodnou pro diváky jakéhokoli věku. Film byl jedna pecka za druhou a proto nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami ... ()

filmator

Vše zachraňují Matthau a Lloyd, díky obsazení mého oblíbeného plemene - briarda - budu shovívavý a dávám 40%. Terorista Dennis v hrané verzi u mne neobstojí. Raději kreslený seriál, nejraději komiks. ()

jasanka

Tenhle film mám ráda, pro mě rozhodně zábevnější než třeba Sám doma. Dennis je sympaťák, má to spád. Edit 2020: porad dokonale, 5/5 ()

zdeny99

Dennis - postrach okolí je jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Je plná Dennisových hlášek a komických scének, které Dennis provádí svému sousedovi panu Mitchellovi. Například když si Dennis hraje na doktora a střelí prakem aspirin sousedovi do pusy, zničí mu umělé zuby, střelí barvu do grilu nebo zlikviduje zahradní hostinu. Tak jak je samotný Dennis roztomilý dacan, tak spousta osob ve filmu mají své kouzlo. Znáte nějakého zahradníka, který obětuje čtyřicet let pro deset sekund krásy, jakým je Dennisův soused? Podobně ujetý je i zlodějíček v podání Christophera Lloyda, který se přitoulá do poklidného města. Další nezapomenutou osobou je neškodný, malý Dennisův kamarád, který šilhá. Dennis má i další povedené kamarády jako protivnou tlustou holku, která vnucuje, že v bojových pevnostech bývaly koberce a toalety pro vojákovy manželky. Nejlepší je stejně scénka, kdy nabídne jinému klukovi na políbení zadek své panenky a pak jej oslovuje "líbači prdelí". [8919. hodnocení, 169. komentář, 58%] ()

Rathalos

Postrach Denis je vydarena rodinna komedia este z devatdesiatych rokov v hlavnej ulohe s Masonom Gambleom a uz nebohym Walterom Matthauom,dobra zabava na prijemny vecer...:-) ()