Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

JohnSmith

Že by se Donner chtěl vrátit ke kvalitním thrillerům?No moc mu to nevyšlo.Věkově neidentifikovatelný,zato permanentně nalitý a s pupkem-to je Willis. Film nemá spád a nejzajímavější je snad David Morse. Jo a Willisův pupek,kterej byl hodně nápadně vycpanej ()

PanFilmov

Pekne spracovaný film, skvelé herecké obsadenie, napínavý dej a scény plné akcie, čo viac si môžte priať v nudný večer!!!??? ()

shantim

Po druhém zhlédnutí zvedám hodnocení ze slabých tří na slušné čtyři hvězdičky. Přestože je tento snímek dějově nevýrazný, je v něm cítit velmi zvláštní atmosféra strachu. Ke kladům filmu patří rozhodně i napětí mezi nesnesitelně ukecaným svědkem a mlčícím policajtem. Nezapomenutelný je pak rozhodně i ten Willisův zrychtovaný ksicht unaveného poldy po opici. 76% hvězdiček ()

Ichabod

Lehce nadprůměrný akční thriller ve starém (dobrém) stylu. Willisovi role padla jak ulitá, bohužel s Mos Defem jsem měl problém, protože mi skoro celý film lezl na nervy díky neustálemu tlachaní, to možná funguje jinde ale Def neni Martin Lawrence...Jinak umírněná Donnerova režie přišla docela vhod, člověk si rád někdy odpočine od Scottů, Bayů atp. Nebýt docela divného konce dal bych ****. ()

liuk

Vcelku fajnový akční thriller ze staré školy. Kdyby byla v tomto stylu natočena Die Hard 4.0, nebyl bych proti. V dnešní přehršli všech těch výbušných velkolepých akčních trháků je slušně zvládnutý film, bez bullet-timu a sexy pohledů, odehrávající se na jedné ulici a v okolních domech určitě zajímavé zpestření. Bohužel je zde ale pár logických děr, podivných chování lidí a jedna hodně trapně nechtěně vtipná scéna. Od scénáře se nedá nic moc šokujícího očekávat, ale on by se o to neměl ani snažit, těch pár pastí na diváka už dneska každý prokoukne. Herecky je nejlepší určitě David Morse, který si svého slizouna opravdu užívá, Mos Def je ale příšerný a jeho ukecanost měla být snížena tak o 70% na úkor Willise, který občas hodí nějakou dobrou hlášku, ale mohlo jich být více. Jinak hraje svůj dobrý standard zbídačeného poldy. A konec? Vůbec mě nevadil. Verdikt: Lepší 3*, žánrově podobné Phone Booth a Cellular byly lepší. ()

cross

**1/2 - kde jsou ty časy, kdy Donner točil skvělé filmy... 16 bloků mělo slušný námět, ale scénář je ve výsledku průhledný jako cedník, akce není mnoho a rozhodně u ní nebudete okousávat nehty a herci nejsou příliš cool. Nemůžu si pomoct - tohle byla okoukaná neambiciózní nuda, ze které trčí jedno klišé za druhým... Bohužel.... ()

masw

Všechno sice odpovídá pouze průměru, ale mě prostě hodně sedli Willis s Defem i záporák Morse, navíc film neměl vůbec nudné části a proto bych se na něj zase někdy rád kouknul. ()

Specs

Hlášky: Jack Mosley: - "Datum se mění. Roční období, ale lidi ne." & Eddie Bunker: - "Chuck Berry. Chuck Berry. Chuck Berry byl zavřenej za ozbrojenou loupež a změnil se. Změnil se. Barry White ukradnul třista pneumatik. Umíš si představit velkýho Barryho Whitea, jak krade gumy? Změnil se. Řekl jsi, že se lidi nemění. Lidi se mění." Jack Mosley: - "Eddie." Eddie Bunker: - "Co je?" Jack Mosley: - "Ty budeš má smrt." & Frank Nugent: - "Tohle je prekérní situace. Když jsem se dneska vzbudil, tak mě ani nenapadlo, že budu střílet na svýho kámoše." Jack Mosley: - "Kamarádi jsme přestali bejt kolem 8:25 v tom baru." ()

manonfire

Konec nesmyslně zazdí velmi dobrou první polovinu. Moc se mi líbila Willisova zoufalá hláška. Spoil:Celou dobu mlčící Willis útrpně poslouchá klišovitě ukecaného černého pošuka, který se z něho snaží vymámit, na co že to vlastně furt myslí, když je furt zticha. A Willis unaveně odpoví: "Přemejšlím vo tom, že život je zbytečně dlouhej.a lidi jako seš ty ho jednom zbytečně prodlužujou." To se vyvedlo. 60% ()

Styxos

Ale jo, kvalitní béčko. Richard Donner opět dokazuje, že umí. Willisův polda sice není John McKlein, ale to nevadí. I tak má přesnou mušku. ()

spikey1

Bruce dobře ví, že už nemůže jen tak běhat bosí po mrakodrapu a křičet na všechny strany Yippie.... jenže jak teď dál? člověk s nejprořízlejší pusou v dějinách akčního filmu přece nemůže začít hrát v pokračováních mého souseda zabijáka? a tak tu máme velmi obstojný typ buddy movie ovšem velmi Thrillerově řazeného. Bruce tu střílí jako o závod a světe div se k zemi padají všichni na běžícím páse jako za starých časů. K dokonalosti chybí jistě televizní zpracování, tenhle film rozhodně neaspiruje na nejdražší a nejepesnější akci roku, rozhodně je to správná kriminálka. ()

ssfan

Velmi slušný thrllier s Brucem Willisem, Film,který má sice pár slabších míst, ale celkově si zaslouží alespoň 70%. ()

Aqualung

Zase jeden souboj toho a těch tamtěch, kteří nejsou všichni jako...Jeden spravedlivý, který si zadal, ale vrátil se na cestu pravou.No a tlupa darebáků končící v efektních piruetách a veletočích, které roztáčí slepá, anebo až moc dobře vidící spravedlnost.Na jeden večer, či pár chvil to je dobrá zábava, ale budí místy úsměv nad tím, co je ještě možné natočit....Pan Wilis nezklamal a Ti ostatní také ne.....Ty tři frčky jsou horní hranicí a trošku jsem to popostrčil... ()

Hollohlaway

Pozoruhodně neodsýpající a bez tempa, byť s několika fajn nápady a atmosférou. Hromada klišé, ale i nelogičností a konec to vysloveně zabil a ukecanej černej baker byl místy k nevydržení. ()

jefff

16 bloků je spíš béčko, ale není to zlé. Trochu kolísá tempo a chybí tomu silný scény, ale Willis s Mosem Defem to táhnou. Prostě fajn oddychovka. Donner se mohl rozloučit i hůř. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner