Pod horou

Rodinný / Thriller / Sci-Fi
Nový Zéland, 1982, 3 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Epizody(8)

Malé poklidné městečko uprostřed ničeho není zase až tak poklidné.......Pod horou /jak již napovídá název sám/ se skrývá tajemné cosi. Cosi jako světélkující sliz se plazí temnými útrobami a napadá vše,co mu přijde pod ruku. Není to však obyčejná hmota. Tato věc přišla z hvězd a nezaměňujme to s filmem Sliz od Chucka Russella, prosím. Co se děje pod horou vlastně nikdo neví,ale dvěma dětem Theovi a Rachel se chování lidí ve městě zdá čím dál podivnější......Pustí se do pátrání na vlastní pěst a poslézé získávájí podporu místního podivína.

Seriál plný fantaskna,tajemství a nevysvětlitelných úkazů je spíše pro mladší diváky. Kdo jej ale vídával na obrazovkách čt v 90.letech jako já, nedá na něj dopustit ani dnes. (Korbitch)

frype

Fuh... no tak pri tomto seriály som sa niekedy v detstve skoro až posral. Dokonca teraz keď som si to nedávno vyhľadal na youtube mi to sem tam vrátilo vietor do trenírok aj keď už spracovanie pôsobí dosť komicky. Staré časy a spomienky však nepustia! Niekedy som si fakt vravel či vôbec ešte chcem vidieť ďalší diel no vždy zvíťazila zvedavosť. ()

Johny M.

Svým způsobem srdcovka. Jediná televizní záležitost z dětství, u který jsem roky netušil o co jde, neznal název a za 30 let už nikdy neviděl a nedokázal sehnat. Jen malej fragment v hlavě, kterej jsem chtěl znovu vidět. Navíc jsem celý ty roky myslel, že šlo o film. Pak jsem čirou náhodou narazil na toto, kde mě zaujalo 'děti - dvojčata', stáhnul první díl a nic. Proklikal jsem se ještě pro jistotu posledním dílem a bylo to ono.  V den svých 39tých narozenin jsem ten poklad objevil. Ten malej úsek s kameny a výbuchem jsem si nakonec pamatoval úplně jinak a seriál jako takovej asi ani celej neviděl. Je to starý, svým způsobem blbý, ale jako jo... má to něco do sebe. Už jen to, na co jsme se jako děti tehdy dívali - další podobnou záležitostí pro mě byl Dům plný strachu/The Peanut Butter Solution - ne jako ty dnešní infantility z kterejch jsou děcka akorát tak retardovaný. ()

Zet

Kategorie "Rodinný / Sci-Fi / Thriller" mluví za všechno :-) Docela jsem se u toho tenkrát bál a úvodní znělka s hudbou od Bernieho Allena je naprosto skvělá. Edit: Tak teď sem se na celý seriál po 100 letech podíval znovu a musím jednu hvězdičku ubrat, je to totiž pěkná ptákovina ;-) Nicméně masky na svou dobu dost dobré. ()

xxlch

To čím byl pro mne seriál "Záhada hlavolamu" z roku 1969,tím byl pro mé děti tento seriálek.Tajemno,záhada,něco slizu a spousta napětí.No a velká nostalgická vzpomínka,na takové malé dětské "psycho".Nevím jak by zaujal dnešní děti ale ty moje se fakt bály! ()

queckelberghe

Uff, vypátrať názov tohto seriálu mi dalo zabrať. A áno, bála som sa aj ja, ale nevydržala som nepozerať :). Tí hnusní ľudia, ktorí produkovali sliz (ten sliz sa mi na vyše 20 rokov vryl do pamäti, a to je čo povedať), desivé pohybujúce sa červy (alebo ako to pekne petero definoval - kôpky hnoja). K tomu seriál Čáryfuk a mala som dosť :). ()

wray

Pod horou je druhy zo serialov ku ktoremu som sa vdaka Youtube po 20tich rokoch vratil (druhym boli Deti siria). Rovnako ako deti siria je to kult z Australsko/Novozelandskej scifi produkcie pre deti z 80tych rokov. Rovnako tu je napinavy pribeh, vsetko je to mierene na detskeho divaka (deti zachrania svet), aj ta znelka je celkom dobra :) ale predsa len - ked to porovnavam so Siriom, to bolo o cosi lepsie. Stale vsak vyborna zalezitost a urcite doporucujem (velmi lahko sa da najst na Youtube) kazdemu kto si tento serial pamata z detstva. Ti co ho zatial nevideli budu mozno sklamani (predsa len je to TV produkcia z 80tych rokov...) avsak pribeh je dostatocne napinavy aby to zaujalo aj ich :) ()

Kakofon

Nejlepší seriál mého dětství. Ještě dnes mě z toho mrazí. Dá se to stáhnout na ulož to. Ovšem bez dabingu a titulků. Je to kultovní záležitost. Doporučuji shlédnout. 100% ()

Phillippus

Jeden zo seriálov, ktoré si pamätám aj po toľkých rokoch... človek si vtedy neuvedomoval, že za 15 rokov by sa za tým seriálom utĺkol. Teraz som mal to šťastie, že som seriál našiel na Internete. Tak som si ho opat pozrel (zatiaľ po štvrtú čast) a musim uznať, že strach mám aj teraz. Geniálne natočený seriál plný napätia. Myslim, ze za efekty sa seriál absolútne nemusí hanbiť ani teraz (s prižmúrením očí). Veľmi slušné herecké výkony a absolútne nadpriemerný hudobný doprovod. Už úvodná znelka naháňa strach. Teším sa až sa mi to podarí dopozerať. ()

Cheriladynka

Jj Teo...Ráchel!!Ten seriál mě děsill!A vždycky mě štvalo ,že trval jeden díl a muselo se čekat zase celej týden na pokračování!! ()

gonzo

Jako dítě jsem to žral, dneska by to asi bylo nekoukatelné. Ale zakořenilo to ve mě lásku k Lovecraftovi. ()

Peregrina

jojo, vzpomínám....musela jsem spát s rozsvícenou lampičkou a furt slyšela volání toho dědka -Rááááchel, Theóóóó...brrr, fakt na to si pamatuju hodně plasticky, táta viděl jeden díl semnou a pak mě na to nechtěl nechat koukat, vím, že jsem se potají dívala u spolužačky, bála jsem se jít sama domůů, tak mě doprovodila, jenže se zase bála zpátky, tak jsem šla s ní pak zase až si pro mě přišli načuřený rodiče. Jojo, horror mého dětství (ještě s takovou tou šílenou pohádkou o čarodějnici - Kdopak tu bdííí, kdo to nespíí!!! - Ten nejmenší ještě nespí....fakt si nevzpomenu na název, ale byla to taky masírka) ()

Kopeos

5* už jen proto jak pamatuju jak sem z toho seriálu byl jako malý pokálený strachy:D:D:D:D Jinak obstojné retro:D ()

sml41

nemam na tento serial "pre deti" priznam sa dobre spomienky z detstva... doslova mam traumu len z tej úvodnej zvučky ešte aj teraz.... sliz a behajuce matohy... Na tu dobu výborne urobene.... neviem pod akym piktogramom by to dnes vysielala "estévečka"... :-) ()

brosky

toto sa mi nedavno vynorilo v pamati a nevedela som si spomenut ci sa mi to snivalo alebo tento serial naozaj existuje. Tak som rada ze sa mi to nesnivalo :) bolo to take strasidelne, najma ti ludia co sa menili na ten sliz, ze sme sa vtedy naozaj bali. ()

hanacchh

Nikdy jsem se ničeho tak nebála jako pana "Vilbrfouse" :D. Sledovala jsem podělaná každý díl a roky se mi muselo nechávat rozsvíceno na chodbě. Myslím, že to byl vůbec první strašidelný film co jsem viděla a od té doby horory miluju :). ()