Sanatorium

• Francie Saint Ange (více)
všechny plakáty

Píše se rok 1958. Mladá uklízečka Anna je poslána do opuštěného sirotčince St. Ange kdesi ve francouzských Alpách. Ke svému překvapení zjistí, že zde stále žije jeden sirotek, Judith. Anna se pustí do úklidu. Jak postupuje osamělým domem, začnou se jí dít podivné věci, například slyší kroky a hlasy dětí v liduprázdných chodbách. Kuchařka, která je v sirotčinci spolu s ní, nic neslyší, ale zato se obává o Annino duševní zdraví... (oficiální text distributora)

Noomi

Ani tomu poriadne nerozumiem. Naozaj to natočil Pascal Laugier? Ten, ktorý má na svedomí Martyrs? Tomu neverím... Sanatorium má na jednej strane nezabudnuteľnú atmosféru, skvelú hudbu, výbornú kameru, neuveriteľne dobré prostredie a stovky možností ako ho využiť (neúspešne). A na strane druhej otrasné herecké výkony, bludný scenár, nezaujímavý príbeh a milión hororových klišé. Na svojom hodnotení môžem len trvať. ()

Filmárik

Skvelá atmosféra a hudba.To je tak všetko čo by tu stálo za zmienku. Nezmyselný koniec by nemusel byť až taký nezmyselný, keby bol o niečo viac dotiahnutý a pre diváka zrozumitelnejší. Mohli z toho byť The others 2. ()

stansrac

tenhle snímek pro mě zůstává doufám pro vždy zapovězeným. ze začátku se člověk docela baví, ale tenhle pocit je vystřídán velkou a vleklou nudou. po celou dobu čekáte s napětím na závěr. zbytečně... za atmosféru 1* jinak nevidím nic pozitivního. ()

Kolssteyn

Tak tohle jsem vážně nepochopil. Vůbec nevím o co tam šlo. Strašidelnou atmosféru to nemělo, ale přesto se divák nenudí, protože po obrazové stránce se tomu téměř moc vytýkat nedá. Scénáristy (pokud to nějaké mělo) utopit jak koťata! ()

Heroine odpad!

A zase. Celý film se tváří, že nakonec dojde k nějakému velkému rozuzlení. Ale co to? Na konci jen vidíme to, co se očekávalo celý film, ale bez jakéhokoli vysvětlení, bez detailů a závěru, Hodně slabé. ()

Rathalos

Sanatorium je mysteriozny horor,ktory urcite zaujme len malo koho,plusom je aka taka atmosfera a herecka Virginie Ledoyen,ktora ma neskutocne krasnu tvaricku,mnamka,ale to je tak asi vsetko,pre mna nudna zalezitost,pri ktorej som sledoval neustale cas,aby to uz skoncilo...:-) ()

yVANs

Ukazka toho jak je mozne naprosto zahodit veskery potencial, ktery se, jak co se tyce nametu, prostredi, ale i hercu ze zacatku jevil opravdu slibne. ()

foundation

Super priemerná, lepšie povedané podpriemerná ducharina od ktorej som nič nečakal ani nič nedostal. Takých bolo, takých bude. Ja osobne som sa k nej dopracoval len kôli menu režiséra ktorý ma na svedomí neskorší neporovnateľne lepší film Martyrs. ()

Eki

Mně stačí málo. Viděl jsem, kdo je podepsaný pod filmem a srdce zaplesalo. Jinak na Saint Ange se strašně dobře dívá. Ale vůbec nechápu, jaký to mělo smysl a proč to všechno. ()

Zombiepod

Ohromne nezáživná a miestami až driemavá atmosferická dráma, ktorá síce fantasy, i hororové prvky má, ale nedokáže ich ani z polovice využiť. Herci, réžia, i soundtrack znesiteľný, ba dokonca na úctyhodnej úrovni, zaujať to však príliš nevie. A to nie je prvý raz, čo francúzi v "horore" sklamali. ()

Soubi

Pro velké záhadné domy s pochybnou pověstí mám slabost. I zde jsem byl napjatý jak struna, ale vlastně kvůli čemu? Nic originálního, vše musí zachraňovat sympatické herečky. A také jsem nepochopil hlavní hrdinku...jak se rychle stane z bojácné a nerozhodné slečny neohrožená průzkumnice, která, když se dostane konečně tam, kam chtěla, většinu času sedí na zadečku (i když velmi pěkném :) a brečí. Ale i přes všechny zápory to ztráta času není a filmů z tohoto prostředí je navíc jako šafránu. ()

Mustaffa

Uff, tak tady mi asi ušla pointa co tím chtěl básník říct. Dívám se do programu a říkám si ,,ty vole paráda, na Filmboxu dávají v noci horor a že francouzi umí udělat horor", tak zhasínám světla, do ruky beru ovladač do druhé pampersky a hurá do sanatoria. Po úvodních několika minutách si říkám ,,ty vole, to bude asi dobrý horor, potenciál v opuštěném sanatoriu určitě je a docela hutnou atmosféru už to má". No jenže, minuty tak nějak plynuly zvesela dál a ono se začalo nic dít, ono se asi nedělo ani nic před tím, asi očekávání byla vyšší než byla realita a já si to nedokázal připustit. Takže v půlce jsem si už říkal ,,ty vole, hlavně neusni´´ a na konci filmu už jsem si, jen tak v polo kómatu s jedním otevřeným okem a nepoužitýma pamperskama, říkal ,,ty vole, to sis zase jednou pustil kravinu´´. Tak asi tak. ()

J.Mayen

Ten režisér musí trpět zváštním druhem úchylky, když se mu podařilo natočit něco takového, měl jsem dojem, že to spíš on si přál být jako dítě ženou a jeho největší touhou a snem vždy bylo odrodit před zraky několika slepých dětí. K ději už je tu napsanýho dost, jenom bych podotl, že opravdu první hodina, kdy prakticky nedochází k ničemu a jediný strašidelný záchytný bod bohužel pro nás agilní diváky jsou utopená koťata v pytlíku. Konec a vlastně i samotný děj, kdy jsem neustále čekal na rozuzlení příběhu jsem nakonec nepochopil a možná jsem tomu i rád, protože podle mýho se jedná o celkem nepovedený snad "duchařský?" myšmaš celkem o ničem, kdo neuvidí nemusí litovat. ()

fujarik odpad!

Nečekal jsem, že lze tak rychle usínat i bez prášků na spaní. Nuda, nuda a zase kupodivu nuda. Francouzské horory už prosím NÉÉÉ!!! Téměř žádné "strašidelné" momenty, zbytečně moc tlachání o ničem a ještě k tomu slabé herecké výkony. Film v podstatě není ani hororem. Jestliže jste milovníky skutečného napětí, budete spát ještě dříve, než skončí úvodní titulky. Stručně řečeno - film o třech herečkách, kde se nic závratného neděje... ()

EnneX

hodně slabé dvě hvězdy. a ty jsou za občasnou atmosféru. Jinak stupidní, ale daleko lepší, než jeho další počin Mučedníci. ()

Emperor1

Celkem táhnoucí se nuda, navíc jsem si nemohl pomoct, hlavní postava mi vůbec nesedla. Body dám za hudbu a prostředí, příběh i zpracování byly slabé. ()

Kundil

Mysteriózní snímek s prvky hororu, který vyniká napjatou atmosférou. Lekavé scény jsou vydařené a udělány z obyčejných věci (papír, zábradlí,...). Např. jsem se nikdy nelekl volně padajícího výkresu. Jinak je ale příběh divný a i nezáživný. Konečné rozuzlení je zajímavé, strašidelné ale i trochu nepochopitelné. Po shlédnutí si tento film do filmotéky umístí asi ale jen sběratel filmů či filmový fanatik. ()

blackmag

Pusto - prázdno, ale mohlo to být i horší. Moc nechápu označení "horor", je to v podstatě prázdný film s dobrými maximálně třemi scénami. ()