Sanatorium

• Francie Saint Ange (více)
všechny plakáty

Píše se rok 1958. Mladá uklízečka Anna je poslána do opuštěného sirotčince St. Ange kdesi ve francouzských Alpách. Ke svému překvapení zjistí, že zde stále žije jeden sirotek, Judith. Anna se pustí do úklidu. Jak postupuje osamělým domem, začnou se jí dít podivné věci, například slyší kroky a hlasy dětí v liduprázdných chodbách. Kuchařka, která je v sirotčinci spolu s ní, nic neslyší, ale zato se obává o Annino duševní zdraví... (oficiální text distributora)

Genero odpad!

Přehled filmů, které mě dnes nasraly: Saint, Ange. Packalův debut je určen výhradně pro ty fanouše strašidláckých příběhů, kteří trnou hrůzou při pohledu na těhotné krávy, co se hodinu a půl motají po prázdném děcáku a mlátí si pěstí do břicha. Velice rád bych se vyjádřil v tom smyslu, že je to zasraná, vyjebaná, hloupá píčovina... ale budu slušný, přece jen tam ta tlustá kuchařka žvanila něco o mrtvých dětech, a proto použiji pouze slovní obrat: zasraná, vyjebaná, nudná píčovina. A teď to jdu dospat, ta muzika u titulků na konci strašně řvala. ()

corpsy

Zo začiatku som nečakal priemernú ducharinu. Rozvíja sa to pomaly a postupne, objavujú sa záchytné body, od ktorých by sa snímok mohol rozvinúť do nadštandardnej žánrovky. Ale potom príde očakávaná, ale málo efektná posledná tretina. A tá neobsahuje naozaj nič závratné či strašidelné a ničí pekne budovaný film. ()

sidzej

Male deja vu. Vcera som mal podobny pocit z filmu Abandoned. Uvodna 15 minutovka ma navnadila na kvalitny filmovy pocin s vybornou kamerou, hudbou a atmosferou. Avsak v momente ked sa sanatorium vyprazdni ide vsetko nadsenie do stratena. Pribeh sa skratka zastavi a zvysnu stopaz naplnaju prazdne nudne zabery z ktorych citit nizkorozpoctovost na mile daleko. To je taky problem vytvorit scenar, ktory by dokazal udrzat divakovu pozornost pocas celych 95. minut? Nie je to ani poriadna ducharina, ani horor, toboz nie fantasy. Skratka sklamanie. Ked uz nieco podobne, tak odporucam pozriet Sirotinec. Ten bol ovela, ovela lepsi. 40% ()

Ten Druhy

Dlho som som sa vyhýbal filmu Saint Ange, a keď som si ho napokon pozrel, utvrdil som sa v tom, že som urobil dobre. Spočiatku to tak ale vôbec nevyzeralo. Kombinácia atmosferického prostredia katolíckeho sirotinca kdesi v lesoch a uhrančivej hudby vyzerala sľubne. Potešilo ma aj obsadenie Catriony MacCollovej - herečky zo starých fulcioviek. Výtvarne je tento film takisto zvládnutý: ošarpaný lesný cintorín nemal chybu. Kamera ponúkala pekné zábery, herečky sa naozaj snažili, ale to bolo všetko. Úplná obsahová impotencia a bezzubý scenár poslali film ako celok do podpriemeru. Duchovia, ak už sa aj objavili, boli apatickí. Šramot v dome a hudobný motív ešte horor nerobí. ()

jajinka odpad!

Jako u tohohle jsem se měla bát? Být v napětí? Strhujícně sledovat "příběh".. ne, ne a ne.. Jediným plusem na celé téhle smyšlené kravině vidím jediný záběr na malá koťátka.. (ne tedy ten, ajk je někdo utopil..) ()

AlistairMir

Francouzské horory patří mezi mé nejoblíbenější a i když Pascalova tvorba není pro mě zrovna nejzajímavější tak i jeho výtvorům vždy dám šanci. Zajímala mě tedy jeho prvotina. No docela to zpascal...Tenhle film mohl být super, ale to by to musel vzí do ruky úplně jinak, protože duchařina, která Vás ani jednou nevyděsí není ta pravá. Přitom herci byli sympatičtí hlavně Virginie hrála dobře. Sanatorium bylo krásně pochmurné, hudba dobrá...Ale bylo to celé děsně nudné. Teď Vám řeknu která scéna mi v hlavě utkvěla nejvíce...chvilka napětí...Nahá Virginie ! A to je celkem problém protože i když je to kus baby tak nejlepší scéna v hororu by neměla být nahá ženská. Pokud Vás vystraší lomcování kliky, topení pytle s koťaty a nebo otisk ruky na zrcadle tak je to pro Vás jinak čekejte horor s maximálně nevyužitým potenciálem. ()

kagemush

Buď mi to skvěle sedlo do nálady,nebo tu spousta lidí omylem hodnotí nějaký jiný ,asi slabý duchařský film. Měl jsem v poslední době smůlu na poměrně chudší duchařiny než je tohle (Bolest,Bohem zapomenuté město,Ozvěny mrtvých/08/).Tudíž jsem byl za tu nepolevující zneklidňující atmosféru rád. Prudění si nechám na jiný ,,skvosty". ()

Martin741

Nicim vynimocny francuzsky horor so strasne slabym scenarom. Atmosfera bola na urovni a aj par lakaciek sa naslo. Aspon ze Pascal Laugier je zrucny reziser. 40 % ()

Jimmi

Malo fakt dobru atmosferu,raz som sa aj fajnovo naplasil(skoro mi zabehla chrumka)..ale ked sa schylovalo k zaverecnej pointe tak soim zostal fakt nemilo prekvapeny.... ()

cariada

No původně jsem chtěl dát i 4 ,ale díky trochu zmatenému konci musím dát jen 3. Jelikož si pořád nejsem jistý na čem jsem? Jestli to byl záměr tvůrců nechat to jako by na obě strany. Od začátku ,kdy přijede mladá těhotná uklízečka Anna bije do očí jeden důležitý fakt. A to proč je v celém sanatorium jen jeden sirotek a k tomu kuchařka a teď uklízečka a ještě šéfová. Kdo tohle financoval? vždyť po válce jich tam bylo 300 ,ale jak se dozvídáme nejen od kuchařky tak i z děje všechny děti až na jednu nechali umřít či umřeli sami. Zároveň se zase ukazuje že Anna byla labilní a měla pouhé halucinace. A nebo ne... Atmosféru to má ,ale dějově je to prostě zmatené. Celkově se ve snímku moc nemluví. ()

Rodriguez

Poenta byla celkem zajímavá, ale to bylo všechno čeho jsme se mohli dočkat. V prvních minutách se sice dočkáme pádu malého chlapce na ostrou hranu vany, to je však z temné stránky filmu vše. Pak už jsou tam jen zdlouhavé (a zbytečné) dialogy a pár napínavých scének. Slabší snímek na podmračený nedělní podvečer. ()

dubinak

Velmi lehký odvar z nýnějších děl Pascala Laugiera, který mě teda na zadek neposadil, ba nudil. Budu to brát jako takové to seznamování s diváky, začátečnický krok vedle a nesmělý úkaz režisérova talentu, který nám ukazuje až o čtyři roky později v rozporuplných Martyrs. S pár lekačkami a žalostným scénářem jsme měli mimo to čest se seznámit s lightpsycho duchařinou, která strašidelná vážně moc nebyla. Chybou tu také byla podle mého mínění hlavní postava, která spadá do té typické sekce hrdinek na pokraji nervového zhroucení a já tohle fňukání nemám zrovna v oblibě. Dokázala bych si tu představit mnohem průbojnější a tvrdší charakter v podání jiné herečky. Celkově mě to ničím nezaujalo, ale chtěla jsem vidět Pascalovy začátky v jeho pověstné kariéře. Myslím, že možná proto si dal Laugier po Sanatoriu čtyřletou pauzu - aby zdokonalil psaní svých scénářů. ()

Fallen_One

Snímek by si zasloužil hvězdy 2. Jakž takž atmosféra tam je, ale má to dost hluchých míst a vesměs je to docela nuda. Ale hlavní hrdinka je kočena, dobře se na ní kouká a...vlastně jen díky ní stálo za to tento...mysteriózní thriller (spíš než horor) dokoukat. ()

Gavin87 odpad!

Za jedinou děsivou věc u tohoto filmu považuju těch 95 minut, co jsem u toho strávil. Tohle by snad ani neuspělo jako studentský nízkonákladový film. ()

TO

klady: hodně strašidelný, krásná Virginie Ledoyen, zápory: blbej děj, pitomá pointa, celý podivný, závěr: strašidelná blbůstka ()

gjjm

Martyrs je geniální dílo. Saint Ange sice není Martyrs, ale má některé obdobné přednosti. Hlavní z nich je fantastická kamera, která tvoří úžasně temnou atmosféru, pohrávání si s drobnými symboly, a vynikající, zlověstná hudba Josepha Loducy. Pokud jde o scénář, který mi dost připomínal Argentovu Phenomenu, i zde najdete jako v Martyrs citlivé, přesto překvapivé a drásavé dějové zvraty a neočekávatelnou krutost osudu. K dalším společným prvkům patří záliba ve zchátralých budovách a herci, kteří se zdánlivě typově nehodí, přesto podávají vynikající výkon. Tentokrát duchařský a téměř nekrvavý, přesto však velmi krutý a nádherně paranoidní příběh mladé uklízečky v odlehlé, zchátralé internátní škole má opravdu skvělou atmosféru a technickou kvalitu, scénář trpí silnou zdlouhavostí, ale o to déle si můžete vychutnávat tu tmu a ten havraní křik. Říká se, že točit s dětmi se nevyplácí a zvorali to i tak slavní režiséři, jako Kubrick. Laugier ovšem děti zvládá překvapivě dobře, což je vlastnost u horrorového režiséra neobvyklá. Od filmu jsem v podstatě dostal přesně to, co jsem chtěl, totiž potvrzení toho, jak je Laugier vynikající režisér a scénárista. Díky. ()

MareT.

Divák čeká...baf...pak zase čeká...baaaaaaf...a když už to má přijít, tak přijdou závěrečné titulky...Vyčpělé téma, které nepřineslo nic nového, ba naopak! Určité motivy byly zneužity až nechutně trapně.. ()

Adramelech

Horor s volně plynoucím a trochu melancholickým dějem. Vyznačuje se hodně zdařilým vizuálem a poněkud méně zdařilým koncem. ()

Johny303

Jedna hvězda za nahou hlavní hrdinku (Virginii Ledoyen) a za bláznivou Judith, jinak se ale jedná o dost nudný film. ()