Sanatorium

• Francie Saint Ange (více)
všechny plakáty

Píše se rok 1958. Mladá uklízečka Anna je poslána do opuštěného sirotčince St. Ange kdesi ve francouzských Alpách. Ke svému překvapení zjistí, že zde stále žije jeden sirotek, Judith. Anna se pustí do úklidu. Jak postupuje osamělým domem, začnou se jí dít podivné věci, například slyší kroky a hlasy dětí v liduprázdných chodbách. Kuchařka, která je v sirotčinci spolu s ní, nic neslyší, ale zato se obává o Annino duševní zdraví... (oficiální text distributora)

Vozy

Proč jááá??? Zase jeden zbytečný film, který jsem protrpěl. Nudné, dlouhé a hloupé. Přesto dvě hvězdy za nahou Virginii Ledoyen :) . ()

ap.mat

Hlavni hrdinka na par facek, atmosfera prijemne neprijemna, ale jen obcas. Napad se mi libil, ale i pres, podle me, moc hezkou kameru a sceny, celkovy vysledek bohuzel nulovy. ()

ES13

Film s mojí oblíbenkyní Doillon! Sice to neni extra horor, ale pro mě je to super podívaná vždycky! ()

Dexies

Nechápu, kde vzali překladatelé ten název ... a tímto taky začalo, těšil jsem se na dobrý horor, dokonce jsem očekával, že bych se mohl i leknout :D ... ale ani jedno nebylo splněno, špatný příběh, špatný scénář, a ty herci, kde je sehnali ? ... film jsem skutečně přetrpěl do konce, zapřel jsem se a vydržel jsem to a ten závěr byl hnus ... nic víc nic míň ... ()

Tomrou

Atmosféra filmu je celkem zajímavá a pořád si říkáte, co z toho francouzi vymyslí . . bohužel nic a celých 90 min čekáte alespoň na nějaké vysvětlení co, proč, jak . . ale nepříjde nic. První hvězdu dávám za to, že jsem se vůbec dodíval a druhou za celkem již zmíněnou atmosféru, ale jinak nelze hodnotit nic víc. Zklamání [35%] ()

Vampirosa

Po dlouhé pauze způsobené mnohými zklamáními nad horory, které jsem v poslední době shlédla, odhodlala jsem se zkusit horor zrovna běžící v televizi. Neočekávala jsem nic velkého, ale tohle kleslo ještě níž, než jsem doufala. Naivní těhotná holčička, co se ráda ve všem šťourá, bláznivá holka a postarší dáma, co se zase ve všem vyzná. Celý film se těhulka snaží najít mrtvé děti, což se jí ve finále povede a vesele se k nim přidá. Čekala jsem něco víc než pár jumpscarů v zrcadle. Kdyby v sanatoriu zůstalo několik živých(!) dětí, mohlo by se s tím podle mě lépe pracovat a ne že je všechny na začátku vyženou. Ačkoliv mě hloupá zápletka a ještě hloupější konec zarmoutily, byl to koneckonců pohodový film, který mě dokonale uspal. Krásně to završila příjemná ukolébavka při titulcích. ()

vrch07256732

Ja súčasným francúzskym filmom asi nerozumiem: buď je to niečo extrémne choré a nechutné, alebo ako toto extrémne nudné, nič sa nedalo robiť zaspal som pri tom ako drevo a prebral sa až na záverečnú scénku, ktorá nebola vôbec zlá. Ale v prvom rade sa jedná o drámu ako horor - duchárske prvky tvoria skôr kulisu ako hlavnú dejovú líniu. Kto má rád mysteriózne drámy OK, ja som sa tešil na aspoň akú - takú ducharinu, ktorá má v celom filme zastúpenie tak 10% deja. ()