Bořiči mýtů (TV pořad)

MythBusters

Ničitelia mýtov

Dokumentární / Komedie / Mysteriózní

USA, 2003, 244x44 min

naprosto dokonalá zábava, kterou vás doprovází taťka v baretu a jeho přerostlé děcko (později doplnění ještě o nějakou tu mladší generaci bořičů) - kdo zná, vím o kom mluvím... naprostá šílená zábava, nevím, jestli se to dá i nazvat vědou, spíš ne... prostě výbuchy a střelené mýty, myslím, že nejvíc jsem se zatím bavila, když se snažili utéct z vězení za pomocí salsy, či co to bylo za omáčku, nebo když se snažili zapálit loď pomocí fůry zrcadel... moc doporučuju na zkouknutí na discovery, nemají prostě chybu:-)(26.4.2008)

Velmi zajímavý seriál, který popírá či potrvrzuje dlouholeté kolující mýty lidstva.(22.1.2009)

Ne, že bych tenhle pořad sledovala nějak pravidelně, ale viděla jsem spoustu dílů a nikdy mě nezklamal, vynikající nápady a hl. výborně zrealizované testy ..(28.5.2008)

Jsou to blázni, kteří dělají kraviny, ale dá se na to koukat.(15.10.2014)

Oblíbený pořad mých dětí (10 a 12 let) díky nimž jsem měla možnost nedobrovloně zhlédnout některé díly i 3 ×. :o)(2.11.2014)

• - Hyneman a Savage získali čestné doktoráty z University of Twente v Holandsku za popularizáciu vedy. (Greenpeacak)

• - V máji 2013 vyzval aktivista Darryl Cherney tvorcov, aby sa pokúsili preukázať oficiálnu verziu kauzy, ktorá sa stala 24.5.1990. Vtedy mu v aute vybuchla rúrová bomba a jeho a spolusediacu Judi Bari vážne zranila. Aj keď boli zbavení všetkých obvinení a Cherney vysúdil 4,4 milióna amerických dolárov, FBI stále trvá na svojom, že nešlo o atentát, ale že bomba bola ich. (whack)

• - Během 10 let a 187 epizod bylo otestováno celkem 833 mýtů. Bylo provedeno 2 510 experimentů, 792 explozí, zničilo se 146 automobilů, spotřebovalo 30 632 metrů lepící pásky a použilo se 13,5 tuny trhavin. 194 mýtů bylo potvrzeno, 461 vyvráceno a 178 bylo uznáno za možné. (Ruuzha)